LCD/Plasma TV

Ove godine će dosta ljudi kupiti nov TV aparat. Hajde da u ovom threadu pomognemo svima koji imaju neke nedoumice oko kupovine! Postujte ovde vaše preporuke za pojedine modele, ubacite linkove, specifikacije, best buy/must have varijante, dosadašnja iskustva itd. Nadam se da će tema zaživeti i trajati preko cele godine i takođe se nadam da će mnogi u narednom periodu postati vlasnici neke “prangije”!!!:wink:

http://www.37lcd.co.uk/

evo dva fina sajta

Ove godine izlazi i laser tv u prodaju :slight_smile:

,
ovo je moj pick za ovu godinu, planiram da se skrasim ove godine, pa sam vec rekao kumu da ovo zelim, pa nek se neko smeje da je kum kupio TV :smiley:

http://www.samsung.com/us/consumer/tv-video/televisions/led-tv/UN46B7000WFUZA/index.idx?pagetype=prd_detail

Prvo sto cu da da uradim kad ga spojim i raspakujem: skinucu neku LOST epizodu u full HD-u i odgledacu kako je zamisljeno da se odgleda :smiley:

Svakako bih preporucio neki televizor sa ugradjenim playerom. Ja imam dva Samsungova modela, pisao sam o njima na nekoj glupoj raspravi. U pitanju su modeli B650 i B550. Prvi model ima player u originalu dok za drugi model treba da se otkljuca. Cenovna razlika nije zanemarljiva s tim sto B650 ima vidljivo bolju sliku od B550, pristup internetu i jos po koju opciju.
Nije da favorizujem Samsung zato sto ga ja posedujem ali definitivno mislim da je on best buy.

Ovi LED ekrani sto je okacio akiris imaju pereverzno dobru sliku ali su preskupi.

kad dodju kao poklon, onda su stvarno best buy :smiley:

Ali onda to nije buy ali jeste best. :slight_smile:

sto se playera tice http://www.myka.tv/ topla preporuka (i nada da ce biti kod nas)

Ammm a cemu poseban uredjaj kada postoje televizori koji imaju ugradjen player u samom televizoru?

ovaj samsung koji treba dobijem ima na sebi USB 2.0 port, sto mislim da je dovoljno, e sad koje formate pusta to ne znam…

ja sam pazario verbatim media station pro sa 640gb ugradjenim diskom i resio se svih stikova, external hdd-ova i ostalog (jedino mu fali neki torrent client) i prezadovoljan sam
dete je brzo naviklo na daljinac (a i zena) a ne ovako … skines film pa raspakujes pa prekopiras na usb pa ubodes usb u tv pa pustis… ovako napakujem i milina :slight_smile:

Ovaj Samsung o kome pricate iznad je daleko od naljboljeg televizora, neopravdano kosta previse:

http://www.benchit.rs/BenchIT-testovi/TV-uredjaji/Uporedni-test-32-incnih-LCDTV-uredjaja-Q4-2009/Page-10.html

Mislim da sam našao TV za mene…još samo da smislim kako da ga kupim… LG LCD 32LF2510

LG televizor LCD 32LF2510

Samsung led televizore izbegavajte u sirokom luku jer to je preporuka svih onih koji se razumeju u televizore, za te pare je daleko bolje uzeti panasonic g10 plazmu.

Sto se tice preporuke tv-a
Samsung PS-42B430 ILI PS-42B450 ovaj prvi je mogao da se kupi do juce za samo 46000 u rodic megamarketu sto je fenomenalno jer daje fenomenalnu sliku a velik je 107 cm.
Mozete pitati Pekisu za utiske posto on ima PS-42B430

G10 je model iz 2009. a uskoro izlazi G20 koji je bolji od proslogodisnjeg V10:

Panasonic G20 review - FlatpanelsHD .
Panasonic televizor plazma TX-P42G20E

Kada već preporučujete neke modele gledajte da bude i cena negde napisana, tj da li ima da se kupi kod nas (link do radnje poželjno…)
A što se tiče kupovine TV-a, jedan od bitnih faktora je svakako i USB ulaz! Moj TV ga mora imati!!!

Moje licno misljenje je da trenutno nema loseg tv-a.

E sad od izbora zavisi pre svega mesto gde ce tv da stoji i udaljenost sa koje ce se gledati.
Generalno vise volim sliku na plazmi koju sam i kupio jel je za mene bila best buy.

Sto se tice modela :
Samsung b430 42" sam platio 47000 na akciji u TM sada je cena istog nesto preko 50000 sto opet vredi.Isti taj model ali sa AR premazom i jednim hdmi-em vise je oko 55000 pa navise .
Rezolucija 1042 x 768 i sto se tice slike (SD,HD,konzola) ja sam prezadovljan.Udaljenost sa koje se gleda je od 1,5 do 3,5 m i po meni velicina je idealna.

Full hd plazme kostaju od 70000 panasonic u10 pa navise.Razliku u kvalitetu nisam imao prilike da uvidim jel onaj materijal sto sam gledao je bio isti source.

LCD sam imao prilike da gledam lg lh 3000 32" full hd modele koji su negde oko 50000 i njihov usb moze da se uhakuje pa da se koristi MKV,divx i slicno.Slika je ostrija u odnosu na moju plazmu ali kod mene su prijatnije boje.Opet stvar ukusa.
Ovog modela ima po svim radnjama.Samsung 40" full hd b550 ima sliku otprilike kao i maloprepomenuti LG a cena mu je oko 70000 i sto se tice lcd full hd dobar je izbor kao i lg u vecoj varijanti.Takodje sam naleteo na neku Toshibu ne znam tacno koji model i imala je sjajnu sliku.

Generalno sto se tice kupovine slika koju vidite u radnjama ce se razlikovati od one koju vidite kuci.LCD modelima je ukljucen Shop mod koji daje nerealan kontrast i u radnji ce slika izgledati ubedljivije nego na plazmama dok ce vam se u kucnim uslovima od takve slike “spakiti oci”.I jos jedan stvar ,ne upadajte previse u pricu o rezolucijama jer je rezolucija tek 5 faktor koji utice na kvalitet slike televizora.

Dakle sve je stvar ukusa ovi modeli koje sam naveo su po meni trenutne najbolje kupovine,e sad kome sta vise lezi neka to i kupuje.

Jedna od neverovatno losih stvari SAMSUNGOVOG B550 je ta sto ima 1080p rezoluciju koja nazalost daje pokretnu rezoluciju od mizarnih 300 linija.
Isto prilikom kupovine morate da znate da ce vam i najjeftiniji lcd u prodavnici izgledati bolje od najskuplje plazme, sto inace u normalnim kucnim uslovima nije slucaj tako da nemojte na osnovu utiska iz prodavnice da sudite nego proverite na netu.
Fora je sto plazma televirori pod jakim svetlima od 300w u supermarketima gube na kvalitetu i ne daju realan kvalitet.

Sve u svemu ukoliko vam je televizor pod direktnim udarom sunceve svetlosti ili neke jake sijalice izbegavajte plazmu dok u svakom drugom slucaju gde je osvetljenje slabije i televizor nije pod direktnim udarom svetlosti plasma.

HDtehnika - PLASMA ILI LCD ?

Ja ljudi,moram da se pohvalm. Uzeo sam 42’’ LCD LG lh3000.Znam,znam cim cujete LG,zgrozi vam se zivot i meni je tako,ali ovaj TV me iz dana u dan sve vise odusevljava… Koliko opcija ima u svakom meniju,pa to je strasno,a opet nemate onaj osecaj da ste zatrpani opcijama koje ne zelite…Takodje,sve osnovne stvari su veoma blizu korisniku,a za naprednije koriscenje ima dosta poslastica u meniju podesavanja/slika…Takodje,moram da navedem da TV poseduje USB! Za razliku od Samsunga koji USB ima samo za slike i muziku,na ovom TV-u mozete gledati filmove(.mkv) direktno sa externog hard diska prikljucenog na taj USB… Kad smo vec kod pustanja sa USB-a,moram da naglasim da je LG obezbedio korisniku veliki broj sitnih opcija u ovoj usluzi,kao sto su recimo podrska cirilicnih i latinicnih slova,brzo menjanje izmedju jezika zvuka,sinhronizacija prevoda kao i mogucnost podizanja prevoda gore dole…
Prilikom gledanja obicne televizije(Digitalne),TV automatski prepoznaje format i samim tim prilagodjava sliku,medjutim ukoliko niste zadovoljni tu je velika lepeza opcija za zoom slike,i uz malo vremena mozete podesiti sliku onako kako to vama odgovara(od biranje jacine zoom-a do pomeranje slike prilikom zumiranja)…
Jedina mana mu je sporo menjanje kanala i to je sve sto mogu da navedem…

Moja ocena: 9.5/10. Licni BEST BUY.:slight_smile:

To je super tv, u toj klasi je Samsungov b550 koji nista posebno nije bolji a skuplji je