Kvarovi na telefonu sa kojima ste se susretali

Kapiram Akiris, ali kupim novu bateriju. Recimo za kevu koja je navikla na stari samsung i ne zeli da menja fon. Nova baterija. Iscrpi je odmah.
Kako bi samo bilo dobro da izbace recimo par mm deblji i nekoliko gr tezi fon, koji bi imao extremno jaku bateriju. Kapiram da u globalu prosecan korisnik trazi “sto laksi, tanji tel”… al mene bi licno bolelo uvo i da je tezak 500 grama. Al jbg, ja nisam u upravnom odboru samsunga. Zasad.

A šta ćemo sa faličnim baterijama na iphone 6 gde se Apple tek pre par meseci udostojio da prizna da postoji problem, pa krenuli da ih menjaju.
Ne možete tako da generalizujete.

Oprosti mojoj sremackoj krvi, uvek pazim na gramatiku ali uvek se javi tako nekad sremac iz mene. :smiley:

Ma opusteno tebra,da si ti ziv i zdrav i uzbrdo brz! :grin:

Odma’ si me podsetio na “Drzavni posao” i onu pesmu sto peva Djordje Cvarkov …“iju,iju,iju-ju, vid’e belog Savu…” :grin:

1 Like

Dosao sam ovde samo da vidim dal ce neko ovako nesto da napise… :smiley: Licno se ne bih usudio da dzaram koshnicu, al moje iskustvo je isto, da kucnem o drvo.

2 Likes

a i ne mozes govoriti da je Samsung isto sto i android. Postoji gomila telefona pored samsunga na android platformi

Svi ostali pored samsunga su na android platformi . Cak izlazi i nokia tj ‘microsoft lumia’’ na androidu.

Odavno vec nisam trigerovan kad neko hvali apple, samo iskuliram…

Ja ne gledam apple kao neku konkureciju androidu. To su dva sveta koja se ne mogu porediti, znaci mozes samo da se odlucis da udjes u jedan od ta dva sveta a ne da ih poredis jer nema svrhe.

Malo da vam svima pomognem. Ako je ikako moguce NE puniti iphone na auto punjacima.
Od svih kvarova na apple uredjajima koji ima ubedljivo najmanje procentualno u odnosu na ove android. veliku vecinu naprave auto punjaci.
Samo u poslednjih par meseci znam dosta slucajeva. Moj zena je pokvarila svoj ip5s tako.
Samo je onda pitanje koliko ce to da vas kosta. U najboljem slucaju zvekne samo jedan cip i onda telefon krene da se prazni kao blesav. Zamena naravno nije jeftina!
U najgorem kao sto isto znam, istopi se kabl i ponesto u telefonu. Moze da plane bez problema.
Tako da ako je ikako moguce bez punjenja u kolima.

Jedan savet i sa moje strane.
Nemojte LG G3 telefone update-ovati putem LG PC Suite aplikacije. Dolazi do brikovanja telefona!
Ne pitajte kako znam… :cry:

LG G3 nema smisla drzati na stock ROMu…instaliraj CM 14.1 ili kako se sad zove Lineage OS 14.1 i videces kakav je telefon…
A ako bas zelis stock update, LG Flash tool je alatka za tebe. Odradi se u roku od 3 minuta

Eno ga u servisu, brikovan je skroz. Ne može čak ni u download mode da uđe.

Ja sam svoj soft brickovao 2 puta, ali nista specijalno…opet ROM na novo…hmm sta se tvom desilo? Jel pukla konekcija izmedju PCa i telefona ili?

Pa i nije pukla. Izašla je poruka na kompu da ne može da updatuje telefon (odradio nekih 15% i stao).
Lepo piše: izvucite USB kabel, izvadite bateriju iz telefona, vratite, i upalite telefon. Ukoliko dođe do problema odradite restore update errors.
Odradio sve to, ali telefon više nije hteo da se upali.
Samo izbaci Error mismach_sig_len

I sta sad? Jel moze nekako da se unbrickuje? Sto nisi apdejtovao preko mreze (OTA)?

Nema OTA u Srbiji za Marshmallow…bar ja nisam imao

Ja sam licno apdejtovao moj G3 poodavno preko mreze na 6.0 (MM), ali to zavisi od operatera kada ce da pusti OTA apdejt. Mozda mislis na apdejt na 6.0.1 od 27 januara…

Nije mogao preko OTA pa smo probali preko PC suita.
Elem, postoji rešenje, ali zahteva neko prčkanje ala RGH na konzolama.
MORE ljudi je brikovalo telefon koristeći tu aplikaciju. A najsmešnije od svega je što u okviru aplikacije piše:
ako update ne prođe kako treba i imate problema sa uključenjem telefona - kontaktirajte LG support!
Naravno, na LG supportu ništa od podrške…

LG Flash tool ti je najbolji i najpouzdaniji…kad ti vrate telefon obavezno instaliraj neki drugi ROM (CM 14.1). Videces da su u pitanju 2 razlicita telefona…neverovatno koliko bude samo brzi nego kad je na njihovom ROMu.
Ne mogu i obi pomoci jer telefon moras da ratavis da bi ga unbrick.

Inače, ja sam imao par godina G3, na fabričkom ROM-u. Eno ga, i dan danas radi kao prangija! Sada sam na G4, takođe fabrički ROM. Ma milina…