Kupovina igara USA upomoć

Zdravo
Imam problem sa kupovinom igara sa USA naloga Microsoft i na xbox one x konzoli je USA nalog. Paypal je radio sa karticom mastercard ali sada neće javlja Microsoft da region kupovine i plaćanja nije isti. Stavljao sam istu adresu i na Paypal nalogu kao i na Microsoft nalogu ali neće.
Šta da radim ?

Zasto ne probas direktno karticom?

2 Likes

Izbaci istu grešku nalog i plaćanje nisu isti region

Ne znam odakle si. Ako si u Srbiji mozes da probas da region konzole prebacis na argentinu i da probas da li ce tamo proci kartica. Ako nece moras da je zamenis, jer je microsoft da kazem “ugasio” za kupovinu. Prijavi u banci da si je izgubio i trazi novu.

Iz Srbije sam i probao sam i sa drugom karticom preko Paypal i isto

1 Like

A da li je namesten region na konzoli? Na samoj konzoli? Ne samo nalog.

1 Like

U aplikaciji xbox na telefonu je podešen USA i kupovao sam igre na ovaj način preko Microsoft naloga i Paypal-a

Da li si kupovao sa konzole? Nesto se tu ne uklapa.

Pobaj preko telefona sa VPN.

Sada sam uspeo da na konzoli kupim igre na USA nalogu bez problema i da platim karticom na konzoli.

Zašto juče nije prihvatalo ne znam ali evo danas radi
Hvala svima na savetima i pomoći

“preseli” se u Argentinu, zahvalićeš nam kansije. :sweat_smile:

1 Like

Oba naloga Microsoft i Xbox na istu adresu?
Ili novi nalozi???

Već ti je @iNikola pisao, prebaci region konzole na ARG, restartuj konzolu posle toga, možeš i na nalogu da promeniš adresu a i ne moraš.

Niko ovde ne kupuje na USA regiji, vec duze vreme se dovijamo sa alternativnim regionima…

Podesi samo region konzole na Argentinu, i sad imas 2 pod-varijante

a) registruj mastercard, skuplja opcija
b) registruj vizu, mnogo je jeftinije (skoro duplo)

USA je ubedljivo najskuplja opcija, pa nema smisla da kupujes igre vise na taj nacin.

Region naloga verovatno nije bitan, jer se sredstvo placanja setuje u odnosu na promenu regiona konzole, na osnovu kojeg se menja i region store-a.

Kupio sam za klinca LEGO® Marvel Collection za 9,5$ i The LEGO® Games Bundle za 10,5$

Mislim da je bila dobra cena

A nalog ću sutra prebaciti na Argentinu ako stignem

Jeste dobra cena jer je popust velik ali preko Argentine je 500 din npr. Ova prva igra.

1 Like

Vidi i neku vizu da izvadis jer je razlika dodatno skoro duplo izmedju vise i mastercarda zbog mnogo povoljnijeg kursa ARS-RSD koji racuna visa.

Kad vidis cene na ARG store-u unesi ovde u kalkulator i vidi koliko je u dinarima, cene su mnogo nize…

1 Like

late reply ali ti samo treba VPN i paypal. i radice, bar na sajtu. ne znam za konolu

ja recimo imam privatni VPN, dakle jedan IP samo- u jednoj obliznoj ali podrzanoj zemlji. gamepass kupujem na kinguinu - evo ovaj : https://www.kinguin.net/category/128041/xbox-game-pass-ultimate-1-month-xbox-one-series-x-s-windows-10-cd-key-non-stackable

vec 3ci mesec bez problema a samo malo prako evro kosta a radi za evropske regije. i onda sa vec poenutim vpn-om samo sljakam cloud igre. pc mi je los, a konzolu jos nemam. za male pare lepo se naigram ovom metodom.

Hm… i radi ti ok na pc-u preko clouda, nemas neki lag i tome slicno?

radi poprilično fino, actually. mesecima tako igram. čak i casual fortnite može ! laga nekog preteranog nema. kroz VPN na xcloud je osećaj sličan kao bez VPNa na GeForce now. neka procena pošto ne znam kako da izmerim je da je delay između 40 i 70ms. ponekad se vide oni artifakti pixelizacije ali retko. dok god je net stabilan igrivo je.

meni je IT xbox akaunt sa VPN serverom u milanu.

edit: verovatno dosta pomaže jer je VPN samo moj, nije shared ni sa kim. jedino su moj telefon i računar na njega povezani. verujem da bi hella stekao na komercijalnim VPNovima, a pogotovo na onim free

1 Like

aha, a igras iz srbije na taj nacin? sto si bas odabrala milano za lokaciju vpn-a i naloga?

svakog meseca pravis nov nalog za ovaj 1$ promo ili cekas da istekne ili produzavas na istom nalogu?

ovo je ipak najpovoljnija opcija za gamepass, ako se ne varam @MladenVR isto vrti te 1$ naloge u pozadini koje share-uje na svom main accountu. ti si jos dodatno napravila ustedu jer ne koristis ni neki poseban hardver nego jeftini pc. da ne pitam onda koliko placas privatni vpn, verovatno isto nesto dzabe? :slight_smile:

1 Like