Kupovina filmova i serija preko PS Store-a za PS4

Pozdrav svima,

Interesuje me da li je neko kupio film/seriju preko PS Store-a na PS4-ci? Moj brat i ja smo pokusali u par navrata sa kreditom (Amazon gift card) ali nije nam dozvoljeno. Imamo US nalog i mozemo da kupujemo igre, ali filmove i serije, nazalost ne.

Unapred hvala na pomoci i razreshenju :happy

Mislim da to, za razliku od igara i dalje ima ograničenja, pa da zbog toga ne može, jer nije dostupno kod nas, kao što nisu ni Netflix, Hulu i slični servisi.

Bedak, jer za kupovinu filmova realno ne bi trebalo da bude bitno ko je gde (kao i za igre), a za Netflix i Hulu znam to sam i ocekivao :confused:
Elem, i Amazon ima svoju aplikaciju za kupovinu filmova, ali i to ne funkcionise sa nasim karticama ili sa vaucherom.

Mogu li se filmovi kupovati preko UK naloga?

Nisam probao, jer nisam imao neke potrebe za time, možda radi, mada, ko će ga znati? To je više vezano za region u kome se nalaziš ti nego region profila.

Ne mogu su kupovati ni filmovi ni serije sa PS Store-a. Nije bitno da li je UK ili US.

E sad, kao i Netflix, kada “malo” podesite vas ruter mozda bi i moglo da radi.

Pretplatite se na neki DNS servis, ja koristim unlocator.com koji je trenutno besplatan. Preko njihovih servera ide samo kontrolni saobracaj, a sam video stream ide direktno sa Netflix servera do vas, pa nema usporenja.

Unesete DNS servere ovog servisa u konfiguraciju vaseg uredjaja na kome gledate Netflix (od lakseg i losijeg nacina ka tezem i boljem, odabrati jedan):

a. Upisete njihov DNS server direktno na svoj uredjaj (onda sav DNS saobracaj ide preko njih, potencijalno omogucava da vam presretnu podatke za banku itd)
b. u hosts fajl uredjaja upisete njihove proxy servere za odredjene Netflix adrese (poslacu listu ako neko hoce)
c. U hosts vaseg rutera upisete ovo iz tacke B - sada svi uredjaji nakaceni na njega imaju Netflix pristup
d. Ako vam je napredni ruter (npr OpenWRT), napravite DNS forwarding za sve netflix adrese da ide preko ovih DNS servera

Pretplatite se na Netflix, $7 mesecno za 1 uredjaj, $8 za 2. Unesite neku USA adresu iz npr Aljaske (nema poreza na promet). Radilo mi je sa Intesa Visa Electron karticom, ne proveravaju billing adresu. Prvi mesec je free, ali mora da se provuce kartica.

Netflix koristim najvise na PS3 (mora sa USA PSN nalogom), i na mojih bednih 4mbit/s mi stalno radi u 1080p. Kvalitet slike jako dobar, nesto minimalno losiji nego BDripovi (a nema cimanja sa skidanjem i torentima). Za preporuku. Ima i app za PS4 (i telefone, tablete…)

Inace, preko DNS servisa mozete da birate koji Netflix region zelite (npr USA ili UK), malo se razlikuje ponuda sadrzaja.

E thanx za ovaj savet, kad isprobam javicu ovde (moguce je da ce potrajati posto sam sad u nekoj guzvi).
Uzdravlje :wink:

Unlocator se placa (ima samo 7 dana testiranja), tako da ili da nadjem neki drugi slican sajt, ili nista za sada. Eto toliko za sada :wink: