Konačno! PlayStation Vita dobila podršku za PSOne igre

Odavno obećavana podrška za PSX igre stigla je na Vitu sa upravo objavljenim firmwareom 1.80.
Od početka podržan je ogroman broj igara koje se mogu kupiti preko PlayStation Storea, prenosi Sony. Naravno, sve igre za PSX koje ste kupili za PS3 možete prebaciti i na Vitu. Među naslovima koje možete kupiti jesu igre iz Cool Boarders serijala, svi Crash Bandicooti, Destruction Derby, WipEout, Driver, Final Fantsay V-IX, Silent Hill, Resident Evil 1-3, Tomb Raider 1-5 i mnogi drugi klasici.

lepo lepo,od kad sam je kupio igrao sam samo demo-e…

Samo jedna stvar koja mi vec neko vreme smeta ali nije vezana za ovu temu pa se izvinjavam na off-u…

Zasto zovete PS1 PSX kada to nije isto,PSX je Sony na kome su radile igre i sa 1 i 2 i predstavio je xross media bar zato i to X na kraju a mogao je da se kupi samo u Japanu a evo i slike.Bolje onda da zovete ps2 psx jer je njemu mnogo blizi.

Well, seing as the PSX has the PS1 and PS2 in it, why not call it the PSX. After all, it was never called the PS1 in the first place. It was just PlayStation. To say PlayStation now to someone, they would be like, which one? You know what I mean? So just call it the PSX so people know what you are talking about.

Da,ali to znaci da je PSX u stvari PS2 a ne PS1 zato ne vidim razlog da se tako zove u ostalom slim se zvao PSOne pa mislim da je mnogo normalnije zvati ga ps1 ali koko god.

EDIT: A evo jos jedna stvar zasto ga ne treba tako zvati,taj update za vitu donosi podrsku za PS1 igre samim tim sto si napisao da donosi podrsku za PSX to znaci da ce raditi i igre sa PS2 a to nije tacno.

Ne razumes ali nema veze nije bitno

Ima li nešto besplatno da se skine za Vitu od tih starih igara?

Slazem se sa tobom. I ne znam sta je taj lik rekao, kao da se Ps1 nikad nije zvao kec, nego je bio samo playstation, pa lepo si rekao, kad je slim izasao, zvao se i svi ga zovu PSOne, tako da se zna sta je ps1. Ne vidim stvarno nikakav razlog da neko zove psx, pa sta, kako se zove xbox koji nije 360, XboxX? :smiley: I kad kazes samo xbox neko ce te pitati “pa koji” tako da to i nije bas argument. I meni je bilo ovo psx cudno, a tako ga zovu puno ljudi, kad sam prvi put cuo trebalo mi je da potrazim da bi provalio. :smiley:
Sto se vite tice, ako je sreca to sto ce ps1 igre raditi to je totalno nebitno, jer su radile i jos ih igram na PSP-u , a izlazili su i ovako preko PSN-a, tako da ne viidm sto ne bi na Viti, radice i sve cim izbace neki homebrew emulator. :slight_smile:

Pa do sada su se dale jedno 4-5 PSOne igara ali za PSN+ korisnike, ovako nema ništa besplatno, mislim što je i očigledno. A konzola je isuviše mlada za free2play naslove.

Inače za ime topika i našeg mladog člana.

Ni jedna igra na PS Store-u se ne zove PSX igra, niti je IKO IKADA OD SONIJEVIH ZVANIČNIKA REKAO PSX PODRŠKA ILI IGRE. sve su to PSOne igre, kao i što piše na njima kada ih kupuješ.

Vita Update v1.80 Live; Grab Some PSone Games [UPDATE] Europe Getting Lots More | Side Mission | GameTrailers

A evo i sa zvaničnog bloga, sa sve listom podržanih igara. Ja ih imam… 7-8, onih odličnih

PS Vita System Software Update (v1.80) – The Full PSone Classics Line-up – PlayStation.Blog.Europe

Soni i Nintendo su pocetkom 90-tih zajedno radili na razvoju konzola i optickih uredjaja za iste, da bi posle odredjenog vremena i vec predtsavljenog prototipa Nintendo ispalio Sony i presao na stranu Philipsa. Sam Playstation je tokom razvojne faze u Japanu bio poznat pod imenom PSX i sam termin je mnogo stariji od uredjaja koji je Gospodin Covek gore pokazao. Ovo famozno X je i dan danas zagonetka, ali se predpostavlja da u to vreme Sony jos nije odlucio dali da na trziste plasira samo CD-rom kao dodatak za Super Nintendo ili kompletnu konzolu.
Nakon konacnog razlaza sa Nintendom, rukovodioci Sony-ja su odlucili da forsiraju PlayStation kao direktnog konkurenta Nintendu i pod tim imenom je konzola i lansirana. Termin PSone je ustanovljen mnogo kasnije kad je PS2 vec bio odavno najavljen a mislim i u prodaji. Kod vecine starije igracke populacije PSX termin je oznaka za PlayStation keca od vajkada i koristi se mnogo pre nego sto je ovaj PSX DVR postojao.

Igracka populacija koja voli da se pravi pametna ga tako zove umesto normalno PS1,da ne postoji uradjaj koji se zove PSX pa da razumem ali ako vec postoji da ne bi doslo do zabune kao u ovom slucaju ne vidim poentu da se tako zove jer na PSX-u rade igre i sa PS1 i PS2 kada je @jezdo u tekstu napisao da ovaj update donosi podrsku za PSX igre napravio je gresku iako sam ga ja razumeo mozda je neko pomislio da taj update donosi podrsku i za PS2 igre jer su i one radile na PSX-u e da ne bi dolazilo do toga mislim da je najbolje da se zove PS1 ili PSOne kako ga zove sam Sony a ipak mislim da su oni najmerodavniji.

I xbox 360 je imao ime Xenon pa ga vise niko tako ne zove i novi box niko nece zvati Durango kada dobije pravo ime.

Inace PSOne je izasao iste godine kad i PS2 ali par meseci ranije.

E sunce mu poljubim, u postovima iznad kazete da ne razumete zasto ljudi PS1 zovu PSX, ja vam odgovorim, i umesto da mi zahvalis, ti mi kazes da se pravim pametan i jos filozofiras na krajnje amaterski nacin. Iako je krajnje neozbiljno od mene sto uopste dalje diskutujem, zar zaista mislis da covek u mojim godinama nema sta pametnije da radi nego da se pravi pametan na forumima posvecenim gamingu?
Pojam PSX ne moze da zbuni nikog. Onaj ko se ne razume mnogo u PS scenu zna da PSX oznacava PS1 jer kao sto rekoh sam termin se koristi poprilicno dugo, a za PSX DVR verovatno nikad nije ni cuo niti zna da moze da pusta i PS2 igre. Onaj ko pak prati scenu, zna da Vita nema hardware potreban za emuliranje PS2, a za softversku emulaciju nije dovoljno snazna. Tako da stvarno ne znam ko to moze da pomisli da podrska za PSX igre znaci i podrsku za PS2 igre, osim nekog ko namerno zeli da tako nesto pomisli.
Ovaj post kao i predhodni, zaista nije svadjalacki, vec informativnog i dobronamernog karaktera. Ali s obzirom da nema nikakve veze sa samom temom, kada ga procitas, slobodno ga izbrisi, da ne bi izazvali dalju raspravu.

Nema potrebe da ti brisem post jer sam hteo da ovo raspravimo u nekoj temi te sam izabrao ovu,ni moj post nije bio svadjalacki i kada sam rekao da taj termin koristi populacija koja voli da se pravi pametna nisam mislio na tebe takodje ostajem pri tome da je jednostavnije zvati konzolu PS1 jer na ovom forumu postoje osobe koje ne znaju da instaliraju igru na xbox a kamoli da znaju sta je PSX i to da Vita nema hardver potreban za emuliranje igara za PS2,sta vise na chatu na live-u sam pitao par ljudi koji imaju izmadju 25-30 godina sta je PSX i niko nije znao da mi kaze iako su imali i PS1 i PS2.

Prosto ne mogu da verujem pa neko ima potrebu da konzolu zove PSX kada svi znaju sta je PS1 a za PSX vecina nije ni cula zato sam i rekao da se osobe koje ga tako zovu prave pametne i tako i jeste kada postoji naziv za koji svi znaju zasto bi ja imao potrebu da koristim neki drugi za koji 90% ljudi ne zna,valjda da bih se osecao bolje kada mi neko kaze ja ne znam za to ajde mi objasni pa onda ja da pokazem sta znam i svako bi mi rekao “pa sto ne rece lepo PS1 nego mi tu nesto izvodis” jednostavno je tako.

:ruk: :beer: slažem se u potpunosti, najprikladniji termin je PS1