Kompjuter I Xbox na istom monitoru

Hteo sam da pitam da li postoji neki nacin da se Xbox i PC prikljuce na isti monitor bez ostecenja istog? Vec sam to pokusao da uradim, ali svaki put kada pokusam da prikljucim Xbox moram da vadim kablove za PC, i obrnuto…Jel postoji neki nacin da se prikljuce na isti monitor bez stalnog ubacivanja i izbacivanja kablova? Posto se tim stalnim ubacivanjem i izbacivanjem ostecuje monitor, a to ne zelim…Mislio sam recimo da li postoji neki nacin da kad upalim Xbox ukljuci se monitor sa Dashboard-om, a kad ukljucim PC da se ukljuci monitor sa Dekstopom? Tako nesto. Pozdrav i hvala unapred!

Ja imam prikljucen pc i xbox na isti monitor, pc ide preko dvi, a xbox preko hdmi

Ako ti monitor ima HDMI ulaz prikljucis ga tu,i kad ga upalis samo prebacis input na monitoru na HDMI obicno su ta dugmad u donjem desnom uglu,i to je sva mudrost

Ne mozes sa jednim ulazom na monitoru, menjaj ga za monitor sa vise ulaza (jedan hdmi i jedan DVI recimo ili 2x hdmi). Privremeno mozes da nabavis VGA switchbox koji ces prikljuciti u monitor a u switchbox xbox 360 i PC. Ali to nije bas kvalitetno resenje a ni tako jeftino.

Nije uopste jeftino, tesko se nadje kod nas, ali za kvalitet mora dobrano da se doplati, bolje receno, vise se isplati jednostavno novi monitor, ako si u mogucnosti…

Doduše, ni monitor sa dva ulaza nije najsretnije rešenje. Naime, ukoliko koristite Xbox preko HDMI ulaza, a PC na primer preko VGA ili DVI, i u pola igranja hoćete da vidite nešto na PC-u, i posle kada hoćete da se vratite na Xbox - CVRC! Restart konzole pa u dashboard!

Otkud ti to, ja sam tako koristio duze vreme bez ikakvih problema. :woot:

Sve zavisi koji je monitor u pitanju i kako reaguje elektronika