Koji reper/muzicar/band ima najjace ime ? :)

Ja i jedan drugar smo malo veceras prosetali po kraju i malo smo se dotakli muzike (posebno Hip Hop-a) i konverzacija je krenula u smeru koji reper ili grupa ima najjace ime , dakle sta vi mislite (naravno ne moraju odgovori da budu ograniceni samo na Hip Hip i na jedan zanr) ?:slight_smile:

Ja recimo volim kada neko ima originalno ime i ime koje ima i neko skriveno i dublje znacenje.

Recimo po meni najjaca imena imaju :

Wu Tang Clan - clanovi grupe su veliki fanovi Kung Fu filmova i azijske kulture i zapravo inspiracija za naziv grupe je potekla iz jednog hongkongskog Kung Fu filma iz 1983. Shaolin Vs Wu Tang , gde su se dve skole borilackih vestina i dva stila takmicili na borilackom kung fu turniru, inace Wu Tang je jedan od stilova Kung Fua i originalno se na kineskom zove WuDang quan i taj stil je nazvan po planinskom vencu WuTang ili WuDang (zavisi od akcenta i izgovora) u kineskoj provinciji Hubei gde je originalno i nastao taj stil Kung Fua.

Run DMC - Run iliti Revrand Run je jedan clan grupe a drugi je DMC (Deril Metju Mekdaniels) , pa toje kombinacija njihova dva imena iako je ova lenegdanra grupa bila trio i to je bio i pokojni legendarni Jam Master Jay (cijeg imena iz nekog razloga nije bilo u nazivu benda, verovatno zato sto samo Run DMC zvuci prakticnije i pamtljivije ili mozda malo i zato sto nije repovao vec je bio DJ i samo je pustao muziku ali u svakom slucaju je i on bio neizostavni clan grupe, vecna mu slava).

Krs One - skracenica od Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone ( u slobodnom prevodu Znanje vlada superiorno nad skoro svakim)

EPMD - skracenica za Erick and Parish Making Dollars

LL Cool J - skracenica za Ladies Love Cool James

Public Enemy

Cypress Hill (ime nosi pokraju u kom su clanovi benda ziveli , Avenue Cypress u Los Andjelesu)

Mobb Deep

Nice & Smooth (fin i ugladjen) - Hip Hop duo koga cine Greg Nice i Smooth B

Outlawz ili Outlaw Immortalz ( Tupakova grupa koju je on osnovao po izlasku iz zatvora 1995. i gde svi clanovi nose ime po nekom diktatoru ili autokrati omrazenom u Americi :Yaki Kadafi, Kastro, Hussein Fatal, Idi Amin aka Edi Mean , Napoleon, Musolini (Big Syke), Khomeini (Mofrim Sakur inace Tupakov rodjak) , jedino Young Noble ne nosi ime ni po jednom autokrati ili diktatoru ali on je inace i najmladji clan grupe i najkasnije se pridruzio ekipu, mozda svega nekolikomeseci pre nego sto je Tupak ubijen u Las Vegasu vecna mu slava).
Inace grupa jos uvek postoji i vrlosu aktivni iako u okrnjenom sastavu , tu su sad samo Edi Mean (Idi Amin), Young Noble, Khomeini i Storm (nazalost Big Syke aka Musolini je umro od srcanog udara pre nekoliko godina, Hussein Fatal je poginuo u saobracajnoj nesreci isto pre nekih 5,6 godina , Yaki Kadafi je jos 1996. nedugo nakon Tupaka izgubio zivot i to na tragican i glup nacin, slucajno ga je iz nehata ubio jedan prijatelj dok se igrao sa pistoljem a Kastro i Napoleon su u medjuvremenu napustili grupu.

Outkast

A Tribe Called Quest

Boo Yaa Tribe

Recimo su mi kul imena koja sadrze rec ice u imenu, Ice-T , Ice Cube, Vanila Ice, Ajs Nigrutin. :smiley:

1 Like

Del The Funky Homosapien.

Moze lock :joy:

4 Likes

Koja je razlika izneđu repera i muzičara? :thinking:

Koliko je tebi do jaja kada si ovakvim stvarima okupiran. :rofl:

3 Likes

Da li mora ajs da bude? :roll_eyes:

Dua Lipa :smiley:

Dua znaci Ljubav.

2 Likes

Izvorinka Milošević- Izvorinka kao izvor :joy::sob:

2 Likes

Ljubav ispod lipe. Top :grin:

Od ovoga jače nema:

:metal: :smiley: :metal:

1 Like

FTP! lagano

Eminem
Za one koje nisu znali njegovo umetnicko ime je nastalo zbog spajanja dva slovca. Marshall Mathers mu je puno ime, stoga eman’em (M&M).
Mislim nije neka mudrost nego cisto funfact ko ga prati a mozda nije znao, sad zna :joy:
Inace meni no1 sto se tice repa. Volim i mob deep, nasa, tupaca al eminem mi je jedan u 1000000 zbog flowa i skila, jebiga :grin:

Edit: Btw zanemarite moje ime na forumu, slusam sve bukvalno. Od narodnjaka do repa, od punk folk wellnessa (sto bi reko Shemso) do balada :joy:

3 Likes

Meni je ovo asocijacija na tvoj nik:

91YseAQlpZL.SS500

:smiley: :smiley: :smiley:

2 Likes

Neeeeeeee :joy::joy::joy::joy:
Trebalo bi ovo da bude!!! :point_down::point_down::point_down:

1 Like

E jebi ga, kasno. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Urezalo mi se u glavu za vjeki vjekov :stuck_out_tongue:

2 Likes

… KoЯn.

1 Like

I pored najbolje volje da provalim šta znači ovo ime nisam u tom uspio. A pokušavao sam više puta. :slight_smile:

1 Like

Grupa je u pitanju. A značenje imena teško da i oni znaju :rofl:

Јужна пруга. А интересантна је прича како су добили овај назив.

Naziv „,Cepeni ćunci" dale su im komšije iz Ladovice na prvom nastupu u seoskoj poslastičari. Umesto muzike, iz pozajmljenih starih gitara i pocepanog bubnja provlačila se samo škripa, kao dim iz pocepanih čunkova, što nije promaklo visprenim seljacima koji su svoja zapažanja naglas izgovorili.

1 Like

Hoodrich Pablo Juan jer zvuči prebolesno