Koji fudbal kupiti ove godine? PES ili Fifu?

U velikoj sam dilemi… Pes se ove godine dosta popravio, dok mi je Fifa malo toga pruzila u demo-u… Malte ne sam imao isti osecaj da igram pecovanu Fifu 15… Ali ne smem da zaboravim da su to ipak demo-i… Sta mislite? Sta igrati narednu godinu? :cool:

Ja uzimam fifu samo zbog ultimate teama, takodje izgleda da ce biti skoro pa nemoguce glitchovati coinse, to ti je moja preporuka

Ako igras dosta online, ganjaj gdjr ce biti vise ljudi, dakle FIFA. Ako vise uzivas u PES, onda PES.

Vidim da PES dobija odlicne ocjene, vidicemo da li ce i igraci misliti isto o igri i da li ce razviti zdravu zajednicu nakon prvih mjesec-dva

Igraću obe igre, međutim FIFU 16 kupujem za PC zbog FUT-a, jer je jedino tako zanimljivo igrati fudbal, bar po meni. Dok ću PES skinuti krekovanu verziju kad izađe sutra ili prekosutra čisto da probam SP modove i da igram dok ne izađe FIFA 16. :slight_smile:

ja uzeo pes,evo igram ga celo pre podne i vise sam nego zadovoljan,odlican gameplay i grafika kao da mi je jos lepsa nego u demou…kasnije mozda uzmem i fifu,nisam bas nesto odusevljen ove godine…

Na cemu igras?

Ja “kupujem” onaj fudbal za koji se ovi moji pajtosi opredele, u prevodu 99,99% da se uzima PES. Oni meni lepo novce, ja uzmem nosioca i evo vam pa se igrajte, a ja to iovako neću dva puta upaliti za godinu dana hehehe.

Na PS4

Odavno kupih fifa 16 za XO.
Konacno da FIFA lici na fudbal. Smanjili su brzinu gempleja samog, i izgleda daleko bolje i igrivije. Raduje mnogo varijacija i golova. Pas igra je fenomenalna, i po prvi put u igri postoji odbrana i sredina terena. Ove godine su razbili sa gemplejom. Ali nazalost, verovatno ce ga unistiti i ubrzati posle day one patcha.

Pes se dosta popravio, plus licence, evo sada omogucise lagano modovanje za konzole, a i demo je pokazao koliko je napredovao fudbal.

Ali ipak, fifa za mene ove godine. I naravno ceka se 2k16.

PES napreduje iz godine u godinu, međutim i taj rapidan napredak meni i dalje ne nudi dovoljno da bi prešao sa FIFE na PES. Volio bi se opet vratiti na PES, s obzirom da sam uz njega proveo nekih 12-13godina. Ali trenutno FIFA nudi puno više i dosta bolje. Ove godine me privukao i ovaj FUT sa novim modom iako nisam ljubitelj klasičnog koncepta UT-a.

Po meni je bolja Fifa Ali nijedna sportska igra ne moze ni prici NBA 2K

Ja kupujem fifu, definitivno… Kao i predhodnih godina… Verovatno kontam da ce biti neki bundle sa XOne, posto je vec krajnje vreme, samo malo para da se odvoji :smiley:

FUT je mod zbog kog bi vecina ljudi pre uzelo fifu , bar po meni.

Ako igraš ultimate team i online ti je faktor onda se ne postavlja pitanje, jer je blago rečeno Pesov my club smeće a i običan online očekujem da i dalje pati od istih simptoma.
Ako pak voliš ML onda Pes svakako, nešto mi je career u fifi MEH.

Skinuo sam PC verziju PES-a… Auuu, koja je ono razlika izmedju demoa sa PS4… Evo i klipa da potvrdi moje reci

Da li je moguce da su opet osakatili PES za PC? Ruke im se osusile.

Evo i nekih mojih utisaka iz pes onlinea tj. pretežno my cluba na pcju. Ostale online modove ne igram. Povućiću neke paralele sa futom.

Plus:
[SIZE=5][/SIZE]Mnogo su “darežljiviji” od futa. In game currency se lakše zarađuje, dobri igrači se mnogo lakše dobiju.
[SIZE=5]
[/SIZE]Za svaki odigran match protiv kompa u turniru se dobije skaut uz pomoć koga se besplatno dobija igrač. Čak i tu postoji neka šansa da se dobju najbolji igrači.
[SIZE=5]*[/SIZE]In game currency se dobija u svim modovima vrlo lako. Trening tutoriali, master liga itd. svuda može da se dobije nešto novca za my club.

Minusi:
[SIZE=5]* [/SIZE]Nedostatak transfer marketa. Mada to je meni diskutabilno koliko je nedostatak jer ko zna kakva bi ekonomija bila. Ali kupovina igrača se svodi na to da hoćete ili pack sa golmanom, defanzivcima, veznim igračima ili napadačima. Nema nikakvog pravila, 10 puta možete kupiti defender pack i dobiti deset štopera, a beka ni jednog.
[SIZE=5][/SIZE]Formacija se vezuje za menadžera. Dakle jedan menadžer jedna formacija. I dalje postoji quick preset da ta formacija bude ofanzivna,defanzivna i custom, mada ni u customu se ne razlikuje od osnovne i formaciju ne možete menjati u toku meča.
[SIZE=5]
[/SIZE]Rating tima se takođe vezuje za menadžera. Ako hoćete više od 3-4 zvezde u timu mora se kupiti bolji menadžer.
[SIZE=5][/SIZE]Igra protiv ljudi - ne znam je li gore što sa svakim protivnikom ima input laga ili što i dalje nisu sredili problem sa čiterima. Ljudi upale utorrent, ili bomarduju konekciju udp paketima - puca konekcija i vi gubite često.
[SIZE=5]
[/SIZE]Chemistry iliti kako je to ovde nazvano team spirit je bruka mali i jako ga je teško popraviti, opet dolazi u plan nedostatak marketa pa i ako dobijete dobre igrače koji se uklapaju u formaciju s kojom igrate male su vam šanse da će biti iste nacionalnosti, iz iste lige, a kamoli istog kluba. Igranjem jedne utakmice se team spirit podiže za jedan. A koliko vidim vrlo je bitna stvar, ako ne i presudna, i ljudi na stranim forumima preporučuju da se ne igra online protiv ljudi dok se team spirit ne podigne.

Sve u svemu jako mizeran pokušaj kopiranja futa i ne vidim da su ništa spektakularno dodali ili promenili u odnosu na prošlogodišnji my club.
Inače kažu svi da je bolja igra dosta na ps4, ali za fudbal koji izlazi svake godine i koji je maltene bez online modova neću sigurno davati pare, pa ni za guesta.