Koj vam se zanr igara najvise dopada?

Kao sto sam naslov kaze,koj vam se zanr igara najvise dopada.Da krenem prvi

FPS i Akcije u 3. licu

FPS ( CoD Serijal ) i MMORPG (World of Warcraft,Two Worlds)

Sportske igre (pes 2011, nba live 2010), akcione avanture (red dead redempton, gta 4, assassins creed serijal, mafia 2) i rpg (fable serijal, final fantasy XIII)

Sve u svemu kad pogledam najvise vremena sam proveo uz FPS, pa mi je valjda i iz tog razloga najbolji…

FPS (COD,MOH,CS…) RPG (AC,DMC,Darksiders,Dantes nferno…) i arkadni racing (nfs i burnout,split second…) najvise mrzim simulacije trka

Isto kao prototype ne mogu da se odlucim,
Pre sam voleo FPS ali zbog glupih igraca preko interneta mi se smucio - cak i Black Ops na silu prelazim.
Rekao bih da sad najvise igram simulaciju trka - najvise ulazim u Forzin fazon, mada sam pre i Dirt 2 igrao.
Za RPG-ove, tu je Devil May Cry 4 koji mi je medju najboljima u zanru.

ponajvise volim akcione/avanture (Assassin’s Creed moj omiljeni serijal, God of War, GTA koji vec ima status kultnog serijala, Batman AA, Prince of Persia…itd) , simulacije voznje (Gran Turismo i Forza ) zatim sportske simulacije (pre svega mislim na Fifu i NBA 2K) i moze poneki RPG (pre svega mislim da Mass Effect mada iskreno ME mi vise vuce na akcionu/avanturu sa primesama RPG-a nego na tipicnu RPG igru)
Pomenuo bi jos i igre sa avionima tipa HAWX ili Ace Combat koje sam oduvek voleo da igram samo ne znam u koji to konkretno zanr da svrstam.

Ono sto ne volim i sto izbegavam su pre svega FPS-ovi tipa Counter, Killzone, Gearsi, COD,Doom…itd, jednostavno taj tip igara je previse monoton za moj ukus i nekako su mi sve te igre iste, uglavnom te igre prati jako slaba i neinteresantna prica i akcenat je samo na akciji ( a meni je prica izuzetno bitan deo u igri) takodje ni ta kamera iz prvog lica mi bas ne odgovara tako da zaobilazim FPS-ove.

Takodje ne volim ni tabacine bas (izuzimajuci Mortal Kombat koji zauzima posebno mesto u mom srcu ) tipa Takken, Street Fighter i to, jednostavno smara i brzo dosadi (narocito kad izvalis vec sve poteze)

Rekao bi jos da ne volim ni ove simulacije svirke tipa Guittar Hero, Rock Band i to…nesto ne vidim poentu tih igara, mislim ako vec oces da sviras bolje onda uci da sviras pravu gitaru.

Takodje ne volim nikako ni arkadne trke koje nemaju nimalo dodirnih tacaka sa realnoscu tipa Blur, Split/Second…itd

Najvise igram Fifu,ali najvise mi se dopadaju akcione avanture,malo ispred FPS i TPS-a.

Akcione avanture (Zelda, Metroid, Uncharted, PoP, Resident Evil 4,5…)
Platforme (Mario, Donkey Kong, Kirby…)

Action adventure( Red Dead Redemption, Assassin’s Creed…), RPG (Mass Effect, Witcher…)…i igre kao Alan Wake, u sta god se to svrstava

Rpg-ove na prvom mestu, pa fpsove i h & s :slight_smile:

RPG,JRPG i onda idu svi ostali :smiley: nemam ni jedan zanr koji ne volim,sve igre probam pa ako mi se svidi,svidi ako ne nista. :smiley:

jRPG (Final Fantasy,Shining Force,Tales,Suikoden…)
RPG (Oblivion,Dragon Age…)
Akcije (DMC,Bayonetta,Lost Planet,Assassins Creed)
Pucacine (CoD,Crysis,GoW,Halo,MoH)
Platforme (Crash,Banjo & Kazooie)
Bitke (Dragon Ball,Tekken,Street Fighter)
Trke (NFS,PGR,Forza)

Sve osim rpg-a.

ja mislim da svako od nas moze igrati sve igre ako one imaju odredjeni šmek što ih izdvaja od prosečnih… bar ja mogu igrati sve ako me dovoljno povuče priča, gameplay ili neki sitni detalji koji igru čine zanimljivom. jedino eto ne uzivam u igrama tipa voznje ili tako nesto, po ceo dan sam u kolima i gde uvece i na boxu da uzmem volan u ruke :slight_smile: sve ostalo mogu, sve ono sto me privuce. a gotovo sam siguran da obozavaoci recimo RPG - a ne mogu igrati sve RPG igre… kao i FPS - ovci sve FPS igre i td…

upravu si…ja se trudim da odigram sve jrpg igre koje su izasle i koje ce da izadju za x360… :smiley:

sportske,i to ubedljivo :slight_smile:

Sad baš nešto razmišljam… Da uhvatio sam sebe u razmišljanju!! Kako to da nikad ne igram neki ozbiljniji RPG? Morrowind, Oblivion, Witcher, Dragon Age, Fallout, Mass Effect… Pa Kotor, Gothic, Risen…Sve ove igre sam krenuo da igram, ali baš sve… I iako sam veliki “fan” RPG-a nijedan nisam uspeo da zavrsim… Kako bre samo sjajnu tematiku ima Fallout, padne nuklearka vi izlazite iz bunkera i krecete u potragu za ocem… Prica kao iz bajke! I kao klinac uvek sam sebe smatrao kao nekog avanturistu, a ove igre zaista pruzaju takvu vrstu zabave, ali na kraju opet jedno veliko nista… Ne znam da li je u pitanju realizacija igara koja ume zaista pored price da bude ocajna ili je vise do mene…
Pitanje za ove starije, a i mladje koji su veliki fanovi rpg-a… Kako bre uspevate da provedete sate, sate i saaaate igrajuci npr Fallout? Jel to samo početak svake RPG igre dosadan ili???

I da što je najveća fora umem da po 2 sata gledam snimke na youtubu kako neki likovi igraju npr Fallout:New Vegas, a nikako sebe da nateram da i ja krenem u pustolovinu…:hm

Sve igram sem strategija xD

Hack & slash naravno :smiley: