Ko šta vozi i šta bi voleo da vozi?

Kakvo odustajanje, sad ce tech kompanije da ulecu na trziste automobila.

Kineze na svakom koraku opstruiraju, a njihovi naucnici, koji btw nisu nista manje nadareni od onih sa MIT-a, naprotiv, rade vredno…

Tesla ima prednost koja nije uopste zanemarljiva, takodje treba biti svestan, ali sta je to sada na neki period od 50 ili 100 godina. Kinezi ce da zavladaju svetom, prakticno je nemoguc drugi scenario.

Elon Musk to i sam priznaje da amerikanci tehnoloski izuzetno mnogo zaostaju za Kinom.

S druge strane Tesla ima Elona koji je manijak i genije i ume da prepozna, grumuje, plati najvece talente… zato su i tu gde jesu.

Ma jasno sve. Samo ja ne bih imao volje za to. Moze to i bez mene… ja sam za proverene stvari…

1000002793
Čak se i u kini vozi

1 Like

@lesa Jel i dalje skupljaš Legendarne Automobile? :smile: Kod nas dosta njih odustalo, teško su ih nalazili na kioscima i rasprodali sve. :smile:

Ne, odustao sam i ja kod četvrtog ili petog broja, jedan dan sam obišao minimum 30 trafika u NSu, nema ni komada.
Svuda ista priča, dobili smo 2-3 časopisa i to nestane u roku od odma :grin:
Poslao sam i mail u de agostini i oni me odjebali sa porukom da će mi naknadno javiti, kao :rofl:

Pa to ovi hoarderi koji preprodaju, uzmu po pet komada i onda u fb grupama ih prodaju za 2500 - 3000 din. Slepci :joy: Ja uzeo samo prva tri i tu sam i planirao da stanem jer nisam hteo sve da skupljam od starta. Ali drugar imao isti problem, mada kod nas je manje mesto i lakše nađeš na trafikama ali opetdesilo se i njemu da nije našao broj, a dogurao do desetak i prodao ih sve :smile:

1 Like

Ma slepci, šta reći…

1 Like

Da ne gusim temu gde sa postavio sliku i da se nastavimo ovde.

Da, uzeo sam juce arteona godiste kraj 2018 regovan prvi put 2019, 2.0 tdi 150ks.
R-Line i od opreme ima sve. Ali sve. automatik, 360 kamere cuda muda, grejaci sedista, masazeri, tri zone klime, matrix, bezicni punjac, cak i onaj nasvirani DYNADIO paket zvuka sa subwooferom, koji pomera bubrege na 30% snage. Presao je 145.000 pravih, proverio sam vin info i car vertical kao i ovlasceni servis. Bio je uzet na lizing od strane fizickog lica, nije firmin auto, nije taxi nista. Cak mi je car vertical izbacio 180 slika sa licitacije, gde sam video sve ogrebotine koje postoje. ovi nasi su ga lepo sredili, ima tu i tamo par ogrebotina ali boze moj. gume su 19" i stvarno je nasviran do bola. Sad ja da ga slikam, evo vam slike sa oglasa.

Ovo je spisak opreme

10 Likes

Spolja bas dobar i ima dosta opreme.
Jel nije tajna koliko košta ovakav auto? Raspon cene me zanima okvirno, ne moraš u glavu :sweat_smile: ± 2-3k €

4 strane samo oprema jbt :joy: Moj od opreme ima samo prvu pomoć i pojas za vezivanje :joy: I prvu pomoć sam ja kupio :joy:

2 Likes

Neka je sa srećom, sviđa mi se. Možda si samo mogao uzeti slabiji motor da pratiš svetske trendove :wink:. Da te dugo služi :+1:

3 Likes

Ovo jeste slabiji motor unjemu. Sto je super. Sigurniji i dugovecniji.

Bio sam ironičan

4 Likes

Top kupovina,održavanje kao golf a kupe

1 Like

Pa polovan auto, što kaže moj ćale “kad nema bar koju ogrebotinu onda je sumnjiv” :laughing:

1 Like

Ako ima možda neko viška rado bi kupio

Vidi, ja sam megana novog iz salona uzeo 2015 godine. Posle 3 meseca idem za ns, ispred mene karin komerc kamion pun sljunka, ispadne kamen i ogrebe mi prednji deo. I sta sad. Tako da, nisam bio nesto kriticki nastrojen na par ogrebotina.

@xX8Lampard8Xx

Nemam sta da krijem. trazili su 24.900 spustio sam na 24. I mogu ti reci da imas oglase gde prodaju 2017 godiste sa 280k kilometara za 29. Ne znaju sta da traze. Bio je jedan 2021 godiste poslednji restyle sa wireless carplay i celim LED grilom napred, presao 80k. taj je bio 31.900. Ovo kad sam video sta nude za te pare plus onaj soundsystem koji retko koji areton ima u ponudi(cini mi se da taj paket ovako da ga dodas za nov sam kosta 2700e), jako mi se svidelo ali bilo mi sumnjivo. i nakon detaljne pretrage skontao sam da to je sto je. i kraj price.

Inace u Nišu sam ga uzeo. Isao sa drugarom on me vozio. Dodjemo tamo, on seo popio kafu sa ljudima ja sat vremena njakao sve zivo da vidim jel radi. Ok, zadovoljan, dogovorili cenu, platio, kaze tamo lik, aj sedamo u vasu kola idemo tu kilometar dalje po probne tablice. Dodjemo tamo, na koga je auto, na mene, ok licna, pa dozvola za tablice. Kaze meni lik, druze tebi istekla dozvola pre mesec dana. Ja prebledeo. Kaze ne mogu da ti izdam probne tablice. Ajde kao na druga da izdamo, ajde. Ali kao on ce morati da vozi. Kaze meni drugar, meni ne pada na pamet da vozim taj auto 350km. I kao, jel planirate negde da idete na rucak ovde, planiramo. Ajde samo nek on vozi po nisu, pa izadjite na autoput, zamenite vozila i nemojte da divljate na autoputu vas nece zaustaviti. Kaze druugar, vozi ti i ovde ja idem ispred tebe ako nas zaustave, nesto cemo resiti. Na kraju nas niko nije zaustavio. Kontam, vozim nova kola, sa probnim tablicama koja nisu na mene, bez dozvole. ako me klepe, idem u zatvor, uzece mi vozilo :rofl: Ali ok nadam se da sam izmalerisao juce iu da ce sve biti ok. Danas ako me zaustave i traze vozacku saobracajnu dobice dva papira :rofl:

@umnjak Vijao sam ja 190ks. ali jebiga, ne moze bas sve. :rofl:

@NmY Vidis, treba mi prva pomoc. to nemam :rofl:

6 Likes

Ti si dobar :joy:
Ja sam vozio neregistrovan auto preko granice, iz francuske u luksemburg,70-80km, vozikao se po Metzu gradu…
A vozio sam ga i po luksemburgu par dana neregistrovan vodeci se politikom nece bas mene :grin:
Nisu me sva sreca konstatovali/slikali…

edit: a cena je jako dobra, s obzirom da je u srbiji, i da je ve jako skup u poslednje vreme ti si ekstra cenu ubo. Ja sam za moj 2020 dao 21.000 slicna prica oko opreme samo 508.
A arteon je inace skuplji 6-7-8k od njega.

sve u svemu ubo si lep primerak bas i. ek te sluzi bar do 300.000 :grin:
Al idu oni i jace od toga lagano

2 Likes