Kako spojiti PS3 na LCD Monitor

stize mi PS3 od drugara na jedno 10 dana da odigram uncharted serijal, MGS4, i GOW3. e sad imam problem. Imam kuci LG LCD monitor 22’’ i ozvucenje o kom sam vec pisao. e sad Xbox nije problem to sam spojio VGA kablom. a kako da spojim PS3? Monitor mi nema HDMI samo VGA. imam neki pretvarac koji je s jedne strane zenski HDMI a s druge je VGA. To sam dobio sa grafickom karticom. ali koliko kontam, dobicu sliku al necu imati zvuk. Nisam bas puno radio sa “trojkama” pa ne znam sta sve ima od ulaza. A drugar ima lepo spojeno na LCD TV preko HDMI-ja ali jbg kad tv ima zvuk na sebi. ko je malo bolje upoznat nek da neki savet.

Unapred hvala

Sliku povezi preko HDMI to D-sub kao sto si vec i planirao. Sto se tice zvuka PS3 ima pored HDMI, opticki i AV izlaz koji dolazi sa standardnim RCA kompozitnim kablom. (zuti za sliku, crveni i beli za zvuk). E sad dobra fora je to sto na samoj konzoli mozes podesiti izvor zvuka neovisno od izvora koji koristris za sliku. U tvom slucaju najbolje bi bilo da povezes sa optickim Toslink kablom jer na taj nacin mozes dobiti 5.1, druga opcija su standardni cincevi.

Evo korisne adrese
PS3™ | Audio Output Settings

Nisam imao pojma za ovo, odlicna stvar.

Mozes ako Monitor ima HDMI interfejs ili prepoznaje Digitalni DVI, skup je monitor kod nas koji to podrzava tako da bolje kupiti tv… Nadam se da imas kvalitetan monitor i skup. Pokusaj da googlas, sony je otezao nece obicni monitori od 8000din

A kako da povezes slusalice ako more?

recimo ovako

samo sto bi ovaj 3.5 mm jack trebalo zameniti istim zenskim i u to ubodesh sluske i cao :slight_smile:

KABEL 2RCA + 3,5 STEREO ? 0,2M