Kako podesiti Widescreen na Xbox1?

Palo mi je na pamet sada sa ortakom. Mogu da ga povežem preko antenskog ili scart priključka, ali u opcijama (slayer 2.7 firmware ili šta god) xmbc neka verzija u tabovima izgleda nekako, ne mogu nikako da nađem. Stavio sam region USA/NTSC ali ponovo u opcijama za ekran imam samo pal 4:3… Ne znam kako i ne znam zbog čega. Tražio sam nešto na netu ali sve to za mene španska sela, nikada se nisam bavio modding-om xbox keca…

Dakle, može li i koji je postupak? Nije mi bitno da li je 720p (može samo na komponentnim ili sa modom preko VGA, ali mi to ne odgovara jer mi je na VGA prikačen monitor) ili 480p, samo da je widescreen da ne bi bila strechovana slika u igrama toliko. Kontam da neke novije igre (2004-5) Imaju widescreen podršku, tj kontam da većina igara ima (zbog amerikancama koji su u widescreen elementu od 2000god), nego eto ja ne umem da podesim niti ima bilo kakva opcija…

Drug to jedino možeš da podesiš na originalnom sistemu,znači upali ga da sija zeleni prsten i tada ćeš moći odabrati widescreen ali će ti slayer menu biti 4:3 a igre wide

Nije na zeleni, preko XBMC-a treba da se uđe u default dash, tu da se stavi widescreen i onda da se resetuje nazad u XMBC i nakon to ga u settings-u da se stavi 16:9…

Glupo je ali je tako. A za HD rezoluciju mora komponentni kabl… Neke igre idu do 720p što je iznenađujuće uzeći u obzir koliko je konzola stara :slight_smile:

Btw sa evox čipom i instaliranim XBMC kao default dash nikako ne možeš da startuješ konzolu u default, nego moraš onako da se drk…š… Užas, ali ponovo, extra šta su sve uradili…

Možda i napišem tutorial za neke ako zanima, jer može da se streamuje gomila kanala, radio i ostale za****ncije, pored puštanja filmova naravno :).

Hvala u svakom slučaju :slight_smile: