Kako da znam da li je flesovana konzola

Dobio sam Xbox 360 fat 2009. god u zameni. Jedini disk koji imam za njega je neki arkade koji je isao uz konzolu. Nema ni hard niti memorijsku karticu. Posto je iz inostranstva pretpostavljam da nije flesovan. Kako to da proverim? Imam problem i sa ocitavnjem diska - pojavljuje se open tray i tek posle vise otvaranja i zatvaranja ga ucita. Da li je laser u pitanju i koliko je poravka? Inace kad ucita disk radi fino mada mogu da igram samo dve trayal igrice jer nemam nikakvu memoriju. Inace sam iz Pirota i nemam nikog u blizini ko moze da mi flesuje konzolu. Molim za pomoc

Narezes neku xbox igru po tutorijalu pa probas, posto je iz inostranstva moze lako da se desi da nije fleshovana a i da je stari flesh morao bi da fleshujes da bi igrao najnovije igre.
To je verovatno laser on konzolama sa internom memorijom odlazi jer se igre non stop citaju sa Dvd i oslabi. Problem oce cita dvd nece je laser na izdisaju.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Konzolu mozes poslati nekom od proverenih clanova foruma na flesovanje, od kojih ce ti se verovatno neko i javiti da ti sve precizno kaze ovo u vezi ucitavanja.
U glavnom, ako imas rgh verovatno bi znao, a ako ti je flash-ovana mislim da je jedini nacin da ubacis disk sa piratom i vidis da li ce da radi. Ili da pogledas dvd drajv, mislim da on ima nalepnicu koja se skine prilikom flesovanja.
Isto tako, po tome sto ti ucitava tek iz par puta vrlo verovatno da si i sam pogodio da je do lasera.
Edit: Vec me je pretekao M007P, ali to je od prilike to…

Hvala na odgovorima. Mozete l i da mi preporucite nekog clana za flesovanje, kao i za popravku lasera (bitna mi je i cena, da li mora da se menja laser ili moze neko ciscenje i sl)
Kako da resim problem hard diska, dal mora orginal ili moze neka zamena usb ili slicno - nemam HD ni memorijsku.

Evo pogledaj prvih par tema ovde gore: Ponuda i potra

Na memorijsku karticu i ne možeš ništa da instaliraš jer su malog kapaciteta, služe samo da bi sejvovao igru.
Ja sam kupio USB flash Kingston od 32 GB (nov, platio samo 1800 din, čudo) i sjajno me služi. Mislim da veći flash ili externi hard ne vredi uzimati jer konzola vidi samo 32. Može se par igara instalirati (oko 7-8 GB je jedna), pa to što igraš rotiraš.
Ako ti treba veći, uzmi veći Xbox hard. Cene nisu male. Evo proizvoljno (ne prodajem ja): 20GB-2200 din, 60GB-3800 din, 120GB-5500 din, 250GB-7000 din, 320GB-8000 din.

Ciscenje lasera pomaze kratko ali ne mozes popraviti laserski snop koji je oslabio nema tu jacinu, znaci mora, novi laser je jedino resenje, dzabe je flesh kada ne mozes da citas igre lepo i uzivas u njima. Da te ne ubedjujem mozes ali ces se iznervirati na kraju.

za pravopisne greške kriviti Tapatalk 2

Pravo da ti kazem tebi je najbolje resenje rgh, tad ne mora original hard niti diskovi nego sve sa kompa prebacis.:slight_smile:

Sent from my Asus Padfone using Tapatalk 2

To je do njega šta će da koristi, zavisi da li bi igrao na stotine igara ili samo par, da li bi išao na Live ili ne itd. :slight_smile:

Open tray problem se i meni na jednoj konzoli pojavio drugog dana od kada sam je kupio (prvog dana je bilo dobro), ne znam kako sam silovao xbox da se to desilo, verovatno sam ga nasilno ugasio kad ne treba. Ali nakon dan-dva nerviranja problem je nekako rešen i od tad čita odlično.
Iz prvog posta postavljača teme vidi se da nije mnogo diskova ni probao. Preporučujem da proba još neku igru, pogotovo noviju, kao što kaže M007P - da utvrdi da li ima najnoviji fleš ili ne (i da vidi kako čita). Neka pošalje zatim konzolu nekom servis3ru ako želi preko kurirske službe i to je to, flešovanje valjda bar nije skupo (1000-1500 din). Usput neka odluči RGH (40-50 evra) ili ne. Ako ne, naravno, mora uzeti u obzir i kupovinu rezača koji se teško nalazi ili kupovinu igara po 250-300 din, a i hard ili USB flash o čemu sam već pisao.

Haha, ne znam zasto mi tako odgovaras, niko nije ni rekao da je na nekom drugom da odluci sta ce da uradi, ja mu samo kazem sta moze jer covek verovatno ne zna.
Uz to, mislio sam da mu je to ekonomicnije resenje, jer ako sad pocinje sa lajvom i cime ne, treba 10e za fles, par desetina za rezace i diskove, ako mu je otisao laser, mislim da nije toliko jeftina zamena, verovatno kao i sam rgh kosta, i uz to treba da se izbaci za lajv jos pedesetak. A s obzirom na ljude koji cesto postavljaju teme koje pratim, u glavnom oni koji kupe polovnu konzolu gledaju ekonomicnije resenje, a u ovom slucaju rgh je daleko ekonomicniji. Hard disk mu treba u oba slucaja (sem ako nece opet da se maje sa laserom), s tim sto sa rgh-om moze da uzme bilo koji, dok sa flash-om mora da trazi. U svakom slucaju ja se nadam da je coveku laser ok i da moze odmah da pici nesto pa ce posle videti…

U redu je, i ja kažem šta mislim, mislim više sam se obraćao njemu, nego tebi - nisam ja protiv tebe ni žestoko protiv RGH, i ja pokušavam da pomognem čoveku kao i ti, a postoje dve strane na koje može da ode, ne samo ta jedna. :slight_smile: Valjda ti je poznato da su ljudi podeljeni, da neko voli Live, neko RGH, zavisi šta ko voli da koristi (i koliko igara koristi, šta je za nekog ekonomičnije). Naravno ne moramo o tome ovde, postoje teme već. :slight_smile:
Neka utvrdi da li mu je otišao laser ili ne, da li je flešovana konzola i ključno, sam neka vidi šta mu je ekonomičnije i lepše. Ako neće da igra na Live-u (za koji sam zaboravio da kažem da se plaća, podsetio si me, valjda oko 6-7 evra 1 mesec ili 40 evra godišnje), neka uzme RGH. :slight_smile:

Xbox ne planiram da koristim preterano, par igrica i to je to. Live me ne zanima. Znaci ne bih voleo da ulazem u njega previse, ali bih voleo da je u stanju da moze da se koristi. Kao sto sam pomenuo dobijen je u kompenzaciji sto mi se ucinilo kao super ideja jer sam kao mladji dosta igrao igrice. Ali eto vec par meseci mi stoji u ovom stanju i resio sam da prezmem nesto. Razmisljao sam i o zameni ali znam da ovako ne vredi mnogo pa bih zeleo da ga dovedem u ispravno stanje. Da li smem sam da otvorim konzolu pa da probam da ocistim laser jer je kod prethodnog vlasnika stajao sigurno godinu dana mozda i jace bez ukljucivanja pa pretpostavljam da i prasina moze da ima uticaj na to sto nece da cita diskove iz prve. Sta mi treba od alata za otvaranje?

Malo cimanja da otvoris CASE imas tutorijal na forumu, torex T10 za 6 srafa, jedan krstak za 4 srafa DVD drive, malo vise paznje i da pokusas. Ako je nesto stojalo tesko da moze da udje prasina do lasera sem ako je ne uduvavas sam ili drzis na promaji konzolu, sto mislim da nije moguce. Laser crkava od igranja sa DVD bez instalacije na HDD, pogotovu kod ARCADE verzija XBOX360 on odlazi, mozes da pokusas, samo vodi racuna da ne napravis haos.
Nemoj da pokusavas da fleshujes DVD drive bez alata sa XBOX mozes da unistis Southbridge na konzoli ili da sprzis PCB od DVD drive-a pa onda trosak prevelik. Mozes da pokusas.

Malo sam cackao po forumu i vidim da mi je konzola xenon najverovatnije posto je MFR date 2005-12-19, a napajanje 12v 16.5A tako da ne znam koliko uopste moze da se odradi RGH posto vidim da na tim plocama ne rade ugradnju. Jedino se nadam da moze da se odradi Jtag s obzirom na starost konzole

JTAG ne znam koji dashboard imas, ako si updateovao sigurno ne, posto ovi kerneli mogu: Xenon (v1) 1888, 1902, 1903, 1920,1921 Xenon-Kernel. Koji dashboard ?
RGH nije upotrebljiv na XENON-u.

evo podataka o sistemu

D 2.0.8498.0 K 2.0.8498.0 bk 2.0.1888.0

ne moze samo do dashboard 2.0.7371.0, znaci nista od JTAG-a

Samo RGH moze.

Kako rgh ako je xenon?
Koje su mogucnosti kad je flesovanje u pitanju?

sporo glitchuje tj bootuje hackovani dashboard, drugo rizik od RROD je uvek tu, RGH se navise koristi na Xenonu zbog izgubljenog DVD keya.
Sto se tice fleshovanja moze da se uradi tj fleshuje i cita sa DVD-a narodnu verziju igara.

Napomenuo sam ranije da nemam hard, da li na flesovani X box moze da ide fleska ili eksterni hard i koliko bi me otprilike kostalo zamena lasera i flesovanje?

Zamena lasera za fat konzole zavisi od modela a i samih lasera (original,zamenski,…) i krece se od 15-30e,flesovanje je 10e a moj savet je da zamenis ceo drajv (35e) i miran si.Ako te live nezanima onda odradi rgh jer Xenon konzolu nemozes prodati ni za 10e zbog realne opasnosti od rrod-a tako da ti je svejedno da li konzola moze na live ili ne sto se tice kasnije prodaje iste.Osim toga rezaca za xgd3 igre nemas kod nas a napolju dostizu cene od 50-200 dolara pa ti nepreostaje nista drugo nego da kupujes xgd3 igre (300-400 din).Naravno i da imas rezac treba ti oko 120 din za prazan Verbatim a da nespominjem bezuspesne pokusaje i propale diskove pa dok skines igre itd ispadne da kupovina snimljenih i nije tako nepovoljno resenje.Da zakljucim,ako si siguran da ti je crko laser a nezanima te xboxlive najisplativije je uraditi rgh.(Sa Jasperom bi mozda i bila opravdana zamena lasera ali za Xenon nikako).

PS: Moze i fleska i eksterni hard na flesovanu konzolu ali max velicine od 32Gb