Kako da umrezim Xbox i PC

Mozda cete misliti da sam glup , ali stvarno ne znam , dobio sam novi router od adsl-a i sad nista ne kontam.

Pa samo usekaj LAN kabal u konzolu i PC, i bridge konekciju. Imas doslovno stotinu tutorijala na yt, da ti ja sad ne pisem korak po korak. A i lakse ce ti biti da gledas i podesavas

a ako ustekam kabl u komp i xbox onda mi komp nije ustekan sa netom

Ti na ruteru imas vise ulaza za LAN.Za uredjaje koji koriste net (PS BOX PS…) se koriste LAN 1 i LAN 4-5 zavisi koliko ih imas.

E sad ako npr imas samo jedan komp u kuci znaci drugi lan ti je slobodan i u njega ustekas konzolu.

Tako ce ti i konzola i komp imati net a mocices da caskas konzolu preko kompa.

ja to da igram igre preko mreze , uspeo sam da umrezim pc i xbox preko wifi-a ali ga komp ne vidi -.-’’

Koji ruter imas?

Mozes da XBOXu zadas da se stalno kaci na odredjenu IP adresu, a posle tu IP adresu ukucas u Windows Exploreru da otvoris sadrzaj XBOX HDD-a.

neki adsl-ov , nemam pojma koji je

Ovo mi malo otezava stvari ali nema veze.

Nakaci konzolu na net preko WiFi-ja.
Zapisi IP adresu koju je konzola uzela.
Idi na komp i otvori My Computer.(nadam se da imas Win 7)
Sa leve strane imas neke stavke Homegroup,Computer,Network.Otvori network i uradi Refresh.
Ako ti se ne pojavi XBOX onda idi na levo od dugmica za napred-nazad ukucaj \IP ADRESA KOJU JE KONZOLA UZELA.
Sada bi trebalo da ti otvori konzolin HDD.

definitivno , nema toga , imam win 7 ali nema xbox-a uopste , nema veze , cekacu eksterni hdd

Ja umrežio preko crossover (ukrštenog) mrežnog kabla bez rutera. Windows 7, fajlovima pristupam preko starog dobrog Total Commandera :emoticon-0100-smile