JTAG bez skupih CK3i alata?

Malo sam istražio o JTAG-u konzole.
Po XBR tutorijalu (http://www.xboxrepublika.com/jtag-rgh-podr�ka/3550-tutorijal-kako-se-radi-jtag-rgh.html) obavezno mi treba CK3i, NAND-x i još ponešto kablova.

Po ovom tutorijalu:
How to JTAG your Xbox 360 and run homebrew

i ovom tutorijalu:
http://www.xbox360iso.com/total-guide-for-t287053.html?t=287053

Je potreban samo LPT (paralelni) port + nekoliko dioda, kablića…

Zašto nisu potrebni skupi alati kod ovih zadnjih tutorijala?

Boga mi nisi dobro istrazivao ali ni malo…

Napravio si toliku banalnost da je to strasno! Po XBR TUT-u to MORAS da imas za JTAG a da su admini i modovi “papci” ni te informacije ne bi imao. Pridrzavaj se tog TUT-a i nemoj se baviti bilo kakvih istrazivanjem, pogotovo ne na ovu temu

Da se vratim na banalnost :

Da li si u jednom trenutku pogledao KOJA je verzija dashboard-a za te konzole kod koji se radi JTAG? Kao i razlog zasto se od 2.0.8955 NE MOZE raditi JTAG (taj dashboard je s pocetka 2009 ako se ne varam tako da do tog dash-a sve moze)
Dalje, istrazi malo zasto ne moze preko 8955, kako to da je 95% Jasper konzola s 9199 dash-om, kao i metod ovog JTAG-a i XBR TUT JTAG-a?

Uradi JTAG na Slim-u preko tog ovij TUT-ova sto si ti postavio i od mene imas vikendicu na Jahorini (nemam ali za tu svrhu cu kupiti i dati tebi)

Aaaaaaaaaaa, što se odma ljutiš?! :stuck_out_tongue: Diši čovječe!
Zato i postoji forum da se pita.

Naravno da mozes raditi preko LPT ali je beskrajno sporo skidanje nanda, naravno mozes koristi.
CK3i ti ne treba za JTAG uopste i ne sluzi za JTAG.

Dobro si ti prosao… Sta mislis da ti je odgovorio neko od momaka koji rade JTAG ? :slight_smile: Disem ja, ne brini se ALI ti fakticni nisi pitao neko napao covjeka koji je odvojio dosta vremena da naptavi onaj TUT i to si bold-irao crvenim “obavezno” pa mislim stvarno…

Pitanje bi glasilo ovako :

Ljudi naletio sam na ove TUT-ove :

LINK
LINK

Ovdje pise da ne treba ta skupa aparatura pa me zanima da li ovo radi posto ja planiram sebi da uradim JTAG

Hvala

E za takve stvari sluzi forum i na takve stvari mozes dobiti prijateljski odgovor a ne prozivati ljude. Tehnicki, ti si prozvao servisere da “deru” narod a da ovaj TUT sluzi za zastrasivanje pojedinaca da se upuste sami u JTAG! Kad bi ti pricao da postoje ljudi koji za flash naplacuju 60e a JTAG da i ne spominjem, ne bi mi vjerovao…

Ja stojim iza toga da je XBR Shop i XBR Serviseri najpovoljniji, prijateljski i najbolji serviseri/prodavci odavde pa do… 300e ti je u Njemackoj Slim s 4GB flashovan na LT+2.0 pa ti vidi i baci na papir!

Ne lobiram i ne pravim njma reklamu jer apsolutno nemam nikakve koristi ili interesa iz toga ali moja ljudska strana mi ne dozvoljava ovakve provokacije kad znam da su momci najbolji u svom poslu!

sa razlogom je postavljeno zasto ti sve to treba, mozes ti da probas preko LPT, cak smo i semu postavili ali ce onda da ti citanje nanda trajce citavu vecnost i uvek postoji mogucnost da se ne iscita lepo, da ne spominjem da moras da ga procitas sve dok nemas 2 identicne kopije nand-a, pa posle treba da ga upises nazad… zamisli koliko bi trajalo da skidas 64 MB preko LPT porta a nedaj boze da moras da iscitaj svih 512MB sa jaspera recimo iz bekog razloga…

drugo ovo sto si ti nasao je JTAG za starije konzole do dasha 2.0.7371, sada se radi RGH i totalno je drugacija procedura za noviji dash moras da imas TX CoolRunner cip ili bilo koji drugi RGH chipboard ne znam kako mislis da se odradi ako nemas cip koji ce da omoguci jtag na konzoli… probaj ti na ovaj tvoj nacin pa nam javi da li si uspeo :wink:

LOCK

ja sam jednom iscitivao 512mb nand preko LPT porta. to kad su navodno oni prvi jasperi mogli da se taguju sa jtag 1.0 verzijom. posle 37 sati iscitivanja sam ugasio ( ne, nije bio kraj)