iPhone vs Android phone

To je note killer pogotovo ovog za Evropu sirotinjskog

Nije samo 1" u pitanju ova Motorala deluje impresivno, pogledaj malo specifikacije pa ces shvatiti koliko je to mocan uredjaj.

Nista vredno 1000+ bilo cega…
Da me ne shvatis pogresno ne mislim ni da iphone sme i treba da bude preko 1000e
Ali kada vidim da se izgasira motorola za koju mi stvarno nije vise jasno sto se i trude i koliko to ljudi i kupuje stave 1000 :smile: onda iphone moze komotno da bude 3000e :smile:

1 Like

https://www.benchmark.rs/vesti/motorola_edge_i_edge_u_srbiji_od_kraja_maja_poznate_i_cene-83751

1 Like

Zaboravio si da kažeš da iPhone nema 5g i da iz tog razloga treba da bude mnogo jeftiniji jer je zastareo na izlasku

Upravo to treba pogledati sta ko nudi pa onda suditi. Ocegledno je ta Motorola svetlosnu godinu ispred Iphonea osim mozda kamera, msm u tu oblast se najmanje razumem ali koliko sam citao Iphone ubija sa kamerom.

Nisam, zato i kosta 400usd a ne 1000usd
Koliko se secam ovaj sto izlazi u septembru iphone 12 ce imati.
Ali me takve cifre ne zanimaju ni u najludjim snovima.
Veruj mi da sam sada u US sa tamosnjom platom ne bih platio tu budalastinu. Sto je mnogo mnogo je.
A jos jedno pitanje za sve? Sta je to 5G? Cemu sluzi i kako cete vi to koristiti?
Da Vam pomognem.
Sluzi da bi okacili na papir i da se ljudi koji su da budem politicki korektan “podlozni” reklamama.
A ja bih rekao slabijih intelektualnih kapaciteta lozili.
Mislim ovo nema veze sa ios vs android…
To ce svi da stave i imace svaki tel… a budalastina je to reklamirati.
Nista spec, bice malo brzi net u Knez Mihajlovoj
Da se pokazu operateri da radi u krugu dvojke.
A ostatak zemlje to nece videti narednih 5god minimum.

3 posts were split to a new topic: Da li nam je potreban 5G

Opet ti babe i žabe iPhone se2 se ne svrstava u vrh ponude kao edge+ nego iPhone 11 koji je u svakom pogledu inferioran od ekrana,zvuka,baterije itd Jednostavno mi nije jasno kako neko može da mrzi tehnološki napredak.Ako je iPhone korisniku dovoljno to na iPhone 11što ima svaka mu čast ali smatrati da je ovo budalaština i nepotrebno onda nema diskutovati sa tobom

Nisi me shvatio. Obozavam napredak.
Ali iskreno ne znam da li ce biti 5g u ovom sto izlazi u septembru.
A ono sto ja pisem jeste da je 5g super ali hoce li biti u ovoj generaciji ili sledecoj nije bitno.
Zasto? Pa zato sto je to kao da ti neko da svemirski brod a nemas gorivo.
Vec od sledece god ce imati vecina telefona…
I opet nece koristiti nego tek za 3-5godina.
Tako da gledati na to kao na neku vauu prednoat na ovoj motoroli je smesno.
Ne poredim je sa iphone nego generalno kao telefon gledam

Motorola se posle par godina vratila flagshipovima i to na izgled sasvim solidnim telefonima al tesko da ce se sa ova 2 modela nesto specijalno proslaviti po meni. Gledajuci ovako cisto na papiru jedino sto bih zamerio je brzo punjenje od 18w sto je stvarno smesno i moralo je da bude dosta brze u poredjenju s ostalim telefonima koji su uveliko na 20-30-40 pa neki cak i na 50-60w brzom punjenju ali dobro nije to velika zamerka. Ono sto je po meni problem su cene. Pogotovu ovog jeftinijeg modela. Ko ce za ovo cudo da plati 600e bre ? Jeste li normalni ? Mid-range za 600e ? Pa za te pare ces maltene da uzmes one plus 8 ili op 7t pro koji su 3 puta bolji, ili k30 pro ili mnogo drugih modela koji su jeftiniji malo ili mnogo a gotovo identicni ili bolji od ovoga. A ovaj drugi i bolji telefon ladno kosta 1200e ? Par godina su skroz bili bez flagshipa sad se vracaju i 1200e lupaju cenu sunce ti … imas mi 10 pro i op 8 pro koji su jeftiniji a bolji po meni. Imas s20 ultra koji je bolji bukvalno u svemu bez ikakve sumnje i vec ga imas novog na oglasima za 1000-1100e sto je iako opet visoko daleko od one cene 1400e koja se pominjala na pocetku. Pa cak i huawei p40 pro na oglasima ima za 800-850e iako bez gugla moze sve manuelno da se sredi i fino da radi i opet je bolji telefon po meni. Note 10+ za 600-700e … Pa cak i apple ako pogledas imas da nadjes 11 pro max ispod 1000e… Zelim im sve najbolje al nisam nesto optimistican kako ce ovo da prodje.

1 Like

Lik je objasno zašto se velikoj većini smučio samsung kojem je inače najprodavaniji telefon prošle godine bio a10

Zar nije a50? A okreni obrni nesto ne verujem da se smucio. Ja ga prvi ne gotivim nesto spec ali vecina kupaca telefona ne zna nista o uredjaju koji kupuje, uzece nesto sto mu se uklapa u budzet, izgleda na oko ok i sto preporuci prodavac, ni ja nisam verovao ali tako je.

Moja greška jeste a50

Najprodavaniji telefon u Shopu je UBEDLJIVO Xiaomi Redmi 8 4/64

2 Likes

Radi posao bolje od huawei ili samsung za iste pare.

Nije se smucio samsung nego kretenska cena od 1000e
Preterase ga. Niko ne bi kupio a50 ili vec te slicne a jos manje xaomi ili kako vec da je cena samsunga malo normalnija.

Sad se cilja 2k eura polako ovo je postala realnost

Pa svi oni zele kada porastu da budu Apple/Samsung…
Pa kako malo naprave 2-3 dobra telefona odmah daj sledeci 1000e.
Kao Huawei…
Svi grupno su potpuno poludeli i mi jos vise sto kupujemo. To je ono sto nam namecu ej svake god nov tel.
Zato ja i kazem da su sva ta “poboljsanja” uglavnom samo beskorisno i mrtvo slovo na papiru koje treba da opravda nov model.

Tenutno najviše koristim moto one koji me sa carinom izašao 150e i više nego dobro radi posao za te pare.Naredni telefon će sigurno biti iz ove porodice jer sam navikao na vanila android i dobijam odličan hardver i softversku podršku za malo para.Ovo je sledeći mob kad me ovaj smori
https://www.gsmarena.com/motorola_one_zoom-9745.php