iPhone 6 Sapphire: Explained

https://youtu.be/b7ANcWQEUI8

Samo auto moze da ga pregazi i da pukne :slight_smile: inace kljucevi kogu samo da placu nema vise grebanja :slight_smile:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Uh, shocking! :smiley: Kasne za pi pola. Osim ako na redovnoj bazi ne nosis smirglu u dzepu zajedno sa telefonom, ili ti je futrola napravljena od smirgle i gorila 3 je dovoljno, jer nece da se ogrebe.

Ne znam da li ste upuceni oko safirnog stakla na rucnim satovima ali ti isti su jakoo skupi. Najjeftini sto sam ja nasao i vidjeo s safirnim staklom je oko 520e. Gotovo identicam samo s obicnim staklom - 300e. Poenta - da li je to stvarno potrebno? Po meni ne. iPhone je ionako skup s obicnim staklom a kamoli tek s safirnim. Bilo kako bilo - kad izadje ima da bude ko polovno auto, jaz ima da bude jos veci jer nece moci vecina da kupi taj telefon a apple-u ako je u interesu da podmiri “Rotary club” e onda i od dijamanata neka prave staklo. To je vala najtvrdje :slight_smile:

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Iphone ce imati normalnu regularnu cenu za obican model, ne znam zasto android fanovi dizu galamu oko apple-a kada nemaju ni svoj brend … Apple stoji iza iOS-a :slight_smile:

Nja nja nja… Sac a fani gaj ! :slight_smile: Mi imamo brend u vidu al majti Nexus-a i ti to vrlo dobro znas :slight_smile: Salu na stranu, ja sam samo objektivan po tom pitanju a inovativnost im sad bas nedostaje. Za cijenu cemo vidjeti…daj Boze.

Send from my iPhone without Auto-correction using Tapatalk

Po meni ekran da bude otporan na sve sem metka, strele ko sto joe rogan radio je ok. Korisnici hoce da izdrzi ne znam sta ali realno visi je kvalitet od gorila glas 3. OK novina videcemo kada pocnu LG Samsung i ostali da ubacuju ta stakla :wink:

Ma samo kazem da pretjeruju. Ako se inovativnost svela na safirno staklo ili odkljucavanje telefona skeniranjem oka (samsung) pa mislim… Jbt Face Unlock sam koristio citavih 3 min i kasnije nekad da pokazem ljudima na savrsenom Galaxy Nexus-u (4.0.x kad je tek izasao i ja tek kupio telefon) i to je to. Mislim cemu samo

Teške budalaštine. Safirno staklo, merac otkucaja srca, skener otiska, oka, laserski autofokus, QHD ekrani. Sve same *****rije samo kako bi rekli da se po nečemu razlikuju jedni od drugih.

Znaci ako sam dobro shvatio: Ako neko kupi iPhone 6, ne treba da ga koristi kao metu za luk i strelu? :smiley:

E jbg onda :frowning: :smiley:

Ja imam peticu od izlaska i telefon radi maltene isto kao i prvi dan. Skoro sam uzeo u ruke neku Nokiu i shvatio da se nikad više ne bih mogao vratiti ma nešto drugo sem iOSa. Da ne pričam da mi kolege svaki dan dolaze sa Samsunzima i HTCovima, da ih liječim. Jednom nešto crpi bateriju, drugom se gubi Wi-Fi, trećem opet zakucava sistem… Ne kažem da je iOS savršen ali android ne zna gdje je sve šupalj. Windows da i ne spominjem. Iphone 6, ti si moj sljedeći telefon. :slight_smile:

Sent from my Nokia 3310 using golub pismonoša.

Pa da nije to prirodni sadir nego vestacki, ne moze kada budale pucaju iz magnuma i strelama za ubijanje slinova i bizona :slight_smile: trebali su bika ili da daju krokodilu da zagrize a da nije humano ima da se isece na safir ne moze da ga sazvace :slight_smile:

Posteno sve su to gluposti kako testiraju stvari…

Vidim pominje se neka ogromna cena – ne verujem da je Appleu u interesu da preterano podize cenu novog telefona, ipak se tu ustalila neka tradicija sto se pricing strategije tice. Secam se da su pominjali da bi mogao da kosta 100 dolara vise nego ranije, ali sigurno ne vise od toga. Mislim da je iphone brend pazljivo iznivelisan da bude taman toliko luksuzan da srednja klasa moze ponosno da ga poseduje. Skup ali dostupan - ne verujem da ce to menjati.

Sto se inovacija tice, istina je da niko vise ne zna kud dalje, pa ubacuju gimicke. Neki od tih trikova ce ispasti zaista korisni, al’ vecina ce nestati, sto je ok. To je jasan pokazatelj da je smartphone sazreo kao platforma, pa sad sledi neizbezan period stagnacije. Da se ja pitam, namerno bih napravio telefon koji je mozda za 3-5 milimetra deblji od konkurencije, al mu zato baterija drzi makar 2 puna dana. Baterije su vec odavno ahilova peta moderne elektronike.

Ne kažem da je iOS savršen ali android ne zna gdje je sve šupalj

Ovo je stvarno pricanje kojestarija. To sto tvoji drugari ne znaju da koriste nista naprednije od fiksnog telefona, uopste ne znaci da je Android supalj. Kako nije supalj kad kupe telefon?? Kako se to probusi i postane supalj posle nekoliko meseci koriscenja?? Zato sto instaliraju svakakvo djubre od aplikacija, kao sto se desava i na PC-u, tj. na Windowsu. Kako to da moj Windows 7 radi besprekorno po par godina, a kod drugara 7 dana posle instaliranja bude pun virusa i radi kao spori rodrigez? Pa jer se razume u koriscenje kao ti tvoji drugari u telefone. Problem je u losim aplikacijama, ali i to se polako resava jer se od pre par meseci cisti i menja ceo Google Play ekosistem, jer su izmenili gomilu pravila kod postavljanja aplikacija, i kontrola je mnogo veca.

Kako nije supalj kad kupe telefon?? Kako se to probusi i postane supalj posle nekoliko meseci koriscenja?? Zato sto instaliraju svakakvo djubre od aplikacija,

Moj S3 se posle pola dana koriscenja “probusio”, instalirao sam mu 4-5 nekih prostih, osnovnih aplikacija. Jednostavno se uspori do neupotrebljivosti, dok mi Akiris nije objasnio da je to “normalno” za Android i da on svako jutro resetuje telefon i miran je.

Btw telefon mora da izdrzi “svakojako djubre od aplikacija” i nije korisnikova greska sto hoce da izvuce maksimum i isproba aplikacije koje su na store-u. Kakav je to retardirani telefon koji je dizajniran da radi sa 2 aplikacije. Za korisnika, OS mora da barata savrseno multitaskingom i da ima dobar memory menadzment a ne da ti ulazis i rucno gasis aplikacije svaki cas zato sto telefon ima memory leak i pametni developeri poput tebe su dizajnirali da mu ostane 2mb slobodno prostora za rad racunajuci na to da su 99% korisnika eksperti u koriscenju telefona

E moj “developeru” imas ti jos mnogo da ucis o korisnickom iskustvu i interfejsima.

Android ne da je supalj nego je katastrofa, windows phone od 120e radi bolje i brze.

Ali tu ponovo nike kriv android kriv je Samsung koji ga je u***** svojim TW. Uzmi nexus i vidi da li ce posle dve aplikacije početi da baguje. Meni sa CM S3 radi odlično, neuporedivo bolje nego sa TW.

Potvrđujem !

Krivi su svi, a ponajvise ja sto sam sam presao sa iOS-a.

Samsung samo pokusava da zbudzi sto vise funkcionalnosti i poneku inovaciju da bi parirao Apple-u, ali to naravno radi ocajno.

I jos jednom ponavljam 1% korisnika zeli da se bakce sa rutovanjem, gubi se garancija, rizikujes da zeznes svoj 500e placen telefon koji ne radi glatko na stock romu.

Sa ovakvim pristupom Android ne bi trebalo da ima vise od 5% market share a jedini razlog zasto trenutno dominira je glupo insistiranje Apple-a na itunes-u i malim ekranima, i zato sto nemaju svi para da plate kvalitet. A i marketing je cudo.

mali off ako hoćeš android da radi sve kupi htc one i nemaš muke sa plastikanerima tw i tim samsung budalaštinama