IP Adresa države Srbije

Radi se o tome da sam hteo na inostranim Forumima da menjam invite za već aktivne naloge i obrnuto ,međutim pročito sam da svaka država ima stalnu IP adresu i da neki trackeri kao What.CD i PTN čim primete promenu adrese države na nalogu sledi ban .
Dali stvarno svaka država ima stalnu IP adresu ili ne ?

netacno, tvoja ip adresa je dinamicka uvek, sem ako nisi zakupio staticnu, e sad proxy preko koga ides tj tvoj provajder ima verovatno staticnu adresu i to moze da se vidi iz tvoje adrese, tacnije da se vidi da pripada srbiji i tako oni vide to… i da ima dinamicku po geografskoj pripadnosti je i dalje srbija, cak sta vise google mapsom moze da vide gde ti je kuca tako, procenat tacnosti je do 50m heheheh

da svaka drzava ima svoje IP adrese i uvek ce da znaju iz koje si drzave.

dopuna:
ko sto kaze @studiovpc vide da pripadas srbiji. Ti moras kroz neke javne dostupne servere da prodjes da se konektujes na neki server gde je sajt e pa to se sve vidi :slight_smile: (ako znas da ssakrijes ne) :wink:

opcija broj 2 je da tvoj provajder recimo koristi proxy server neke druge zemlje, na taj nacin ce videti da si iz te druge zemlje, ali to od nasih niko ne radi…

mislim da ti mozes da se izvuces na neki od proxy spoofer programa da fake-ujes da si iz neke druge zemlje, ovo provereno radi e sad treba naci neki dobar program, proguglaj o ovome

nemoj da ga ucis posle da krene da nas hakira :slight_smile:

btw internet mi je odvali, verovatno me neko hackuje, opet.

Dali početni brojevi u IP adresi odaju državu ili je to nešto drugo Kod mene početni broj u IP adresi je obično 82 ,89

ne, obicno oznacavju domen provajdera, kako ti mi ne bi sad ovde drzali predavanje, ja savetujem da odes na wikipediu i pogledas sve sto ima za ip adrese, vise ces da skontas nego sad ovako djuture i s brda s dola :smiley:

Da, mogu lako da znaju iz koje si drzave preko ip adrese. Poenta je u regionalnom ogranicavanju zarad kontrolisane distrubicije digitalnih servisa. Kapaciteti servera su ograniceni i kompanije zele da ogranice pristup samo na najprofitabilnija trzista. Srbija je minorno i nebitno trziste za bilo sta i bilo koga u svetu. Resenje za regionalno ogranicavanje je VPN. Sto se tice torent trekera verovatno postoje neke statistike koje pokazuju da je 99% ljudi u srbiji koristi fejk ratio i samo licuje do besvesti, nikada nista ne donira, a i da hoce ima prebedni upload.

Pošto sam sazno ono što me interesovalo ,a to je da ne preuzimam naloge na trackerima koji banuju zbog promene IP adrese države ni u ludilu. Zatvaram temu .