ImgBurn "Power Calibration Arrea error"

Kao sto naslov kaze, kada zelim u ImgBurn da narezem neku igru, izlazi mi error na samom pocetku kada pokusa da namesti L0 (koji je tacno namesten - 1913760):
L0 - Power Callibration Arrea error
Imam Continue, gde propadne rezanje, Try Again gde se vrti u krug i Cancel. Pokusam sva tri ali nema resenje. Jos jedna informacija, reze i cita obicne DVD-e, a cita DLove. Vec je na najnovijem FW-u, tako da ne mogu resiti flesovanjem. Diskovi su Maxell, pre nije bilo problema.
Pomoc?

Probaj smanjiti brzinu. Ako rezes na x2 stavi na x1 i probaj. Mislim da ce raditi al u svakom slucaju izbrisi IMGBurn i ubaci najnoviju fresh verziju

Probaj reinstalaciju imgburna.

Koliko ja vidim imaš tri opcije:

1. Možda imaš loš batch diskova. Iako si koristio Maxell i ranije, možda si jednostavno naletio na kutiju loših. Probaj sa nekim drugim DL-om pa ćeš znati.
  2. Probaj da očistiš drive pomoću diska za čišćenje ili još bolje sa sprejem. Nije neka nada ali je ima.
  3. Nabavi novi drive… :frowning:

Neće mu pomoći reinstalacija.
Koliko se ja sećam doživeo sam isti problem.
Mislim da nisam imao na jednom windows-u problem, a na drugom jesam. (Ovo je možda)
Sve u svemu sačekao sam par dana, upalio komp, pokušao da snimim neku igru i sve je radilo lepo.

PS: Bilo je to pre 3-4 meseca. Jedva mogu da se setim kako sam rešio problem.
Sećam se da sam kopao po celom net-u i da valjda nisam našao rešenje.

Aj smanji brzini u probaj molim te…kladim se da ce raditi. Maxell je dobar a vjerujem da je i s DVD-om sve ok

Power Calibration Error ti je greska kada laser ne moze da proizvede dovoljno jak snop da bi rezao disk a pogotovo za DL disk gde mu je potreban skoro duplo jaci snop, u prevodu menjaj rezac posto su bas kvalitetni u danjasnje vreme :D, pricam iz iskustva, znas i sam sta sam radio dok sam studirao, mesecno po 2000-2500 diskova

Najverovatnije da je studiovpc u pravu, ali ne bi bilo loše da
možda probaš i ovo. U većini slučajeva uspeva:
Onemogući (Disable) IMAPI Service :

[LIST=1]

• **Pokreni **Control Panel -> Administrative Tools -> Services .

• Potraži “IMAPI CD-Burning COM Service”, desni klik i izaberi Properties

• Promeni Startup Type to Disabled.

• Klik na Apply i potom restartuj komp.

• Javi kako je prošlo
    [/LIST]

[LEFT]
[/LEFT]

Meni se jutros javio ovaj problem, odradio sam ovo sto je ninja rekao i radi. Sada cekam da zavrsi rezanje pa da vidim jel ok sve odradjeno :slight_smile:
U svakom slucaju hvala ninja

Ljudi, uspelo je! Promenio sam DVD rezac, sad je Samsung SH223C, i instalirao najnoviju (2.5.5.0) verziju ImgBurna. Sada reze, videcu posle da li je lepo narezalo pa javljam ishod.
@nikola: Hvala na savetu, nisam imao najnoviju, imao sam onu sa starim ikonicama.
@Son_of_a_gun: Ta treca, je nazalost, i tacna.
@studiovpc: Zar te ne smara da budes tacan stalno :smiley: Nego, jel’ to rikava ili ne? Ja, ovaj reza imah od kad se pojavio, znaci 2+ godine mislim, a citam na forumu da ljudi menjaju rezace kao carape.
@ninja: Probah, bilo je vec iskljuceno.

Hvala ljudi na vasoj pomoci, juce mi je stvarno pukao film!

Ma ništa. Ninja brate, ovo tvoje važi samo za Windows XP, a pretpostavljam da je ovo rješenje za Windows 7, nego ne mogu da nađem kako se ovo reguliše u Visti a ja je imam nažalost. Nije da mi treba sad, ali ko zna… Znaš li nešto o tome?

@aleksa94

hehehehehhehe pa samo prenosim ono iz iskustva :wink: ja sam rezace menjao na svaka 2 do 3 meseca zavisi od “kilometraze” njihove…

I ja sam imao tih problema,uništio sam preko 20 dvd-a sa img burnom,ali sada sam prešao na clone cd i sve radi normalno,uvijek snimam na 8x…