Igra usporena, i sporo se ucitava, na eksternom hardu

Sinoc uzeo da igram Shank malo, i onaj intro kad krene, spor kao Spori Rodrigez, kao usporeni snimak. Igra mi se nalazi na eksternom hardu. Igra kao igra je ok, nema stucanja niti sta slicno, ali te medju scene su spore do bola i sporo se ucitavaju nivoi. Prebacim je na interni hard i radi super. Nije mi jasno u cemu je problem. 95% igara su mi na eksternom hardu, i 99% njih radi bez problema.

Pa hard je problem, natrpan, sporo cita nema sta drugo ako radi lepo sa internog. Ako druge igre rade ok a ta zeza onda je bas na tom mestu neki los sektor pa se muci, probaj da obrises 2 igrr + Shank pa onda vrati Shank i vidi onda

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

OK, probacu. Moracu da pobrisem neke igre, koje mi samo skupljaju prasinu. Ne znam da li bi neka defragmentacija pomogla?

Ne skodi ali ona temeljna defragmentacija sa preslaganjem blokova nemoj quick, nadji neki bolji program za to samo

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Neka preporuka za program?

DiskTrix Ultimate Defrag, TuneUp Utilities Defrag… Ima jos jedan dobar mozak mi stao hehehe vidi na google

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Sta da kucam na Guglu, “program za defragmentaciju, znas onaj sto koristi studiovpc, al mu sad stao mozak”? :smiley: hahaaa

Bas tako daj bre ne zezaj me kucaj nor.alno hdd defrag program mislim da je ovo logicno zar ne?.:smiley:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Zezam se bre, skinuo sam ovaj prvi sto si naveo, deluje ok. Ja sam pre koristio onaj o&o defrag, pa rasco defrag i slicne.

E za taj prvi mi stao mozak odlican je

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

Ako igra ima mnogo malih fajlova onda defregmentacuju radi pod hitno, evo ja upravo radim re organizaciju i defregmentaciju na 5 hdd kuburim sa prostorom :slight_smile:

Pa windowsova defrementacija zavrsava posao sta ce vam druga ?

Za greške kriviti Tapatalk 2

ne radi lepo ta windowsova, preskace blokove, ajde da kazemo da odradi 85% posla pa ostane posle jos malo

Ladno je vise od 20 sati radio defragmentaciju diska! :eek: Izabrao sam onaj CONSOLIDATE mode. Oko 500 i nesto GB podataka.

Da da to je normalno pa ti vidi 1TB koliko treba bolje format :slight_smile:

Za greške kriviti Tapatalk 2

Verovatno sto je USB hard i sto ima mnogo fajlova. Yebote ja 2TB hard defragmentisem za 20 minuta. Doduse storage hard, nema mnogo malih fajlova, sve veliki.

kada su veliki ide mnogo brze… ja tako kada imam na hardu brdo nekih malih fajlova, uzmem sve ih spakujem u jedan ISO file da ne bi pravili haos po hardu :slight_smile: pa kad trebaju po potrebi ih vadim iz ISO-a

Pa ovo su sve igre, ne mogu da ih spakujem u ISO. :slight_smile:

znam znam :slight_smile: ja rekoh ovako na PC kada ima vise malih, bar za to moze da ti zatreba…

a sto se tice igara, kada vidis da igra ima preko 1000 fajlova odradis je sa ISO2GOD dobijes mnogo manje :slight_smile: resto mozes sa Xbox Backup Creatorom

Da, to i radim. Sve preko 100-tak fajlova idem na ISO2GOD.

Remember me ako ne prebacis u iso2god prebacuje 3h i izbaci error, barem se meni desilo.

Za greške kriviti Tapatalk 2