Igra godine

Malo je rano, ali nema veze… 'Ajde da se zabavimo malo, i da glasamo i posvetimo temu za najbolju igru godine :ninja:

!VAZNO! Molim vas da me ne napadate sa pitanjima kako si otvorio ovo sada, jos je rano i sl! Ovo nema nikakve veze sa zvanicnom temom! Poll ima glasanje vise od jednog puta, i public je! Znaci, cisto da pogledamo sta se najvise igra na nasem forumu i koju bi igru nasi clanovi najvise voleli da vide kao pobednika ove godine! Hvala!

Glasajte i komentariste! :beer::hi

po meni je najbolja igra ove godine call of duty black ops, moj drugi kanditat je assasins creed brotherhood, najbolja sportska simulacija je fifa 11, i naravno najbolja igra za xbox 360 red dead redemption

Moje mišljenje:

GLOBALNO IGRA GODINE: Red Dead Redemption

• pucačina: COD Black ops
  • auto-moto: F1 2010
  • sportska: PES 2011 (single player) FIFA 11 (igranje s društvom)

Moja dva glasa su otisla Heavy Rain-u i Read Dead-u…

Heavy Rain - Zato sto nisam odigrao nista bolje ove godine, a mislim cak ni prosle! :slight_smile: Toliko je dobra…
Read Dead - Trebalo bi mi vise od tri strane da je opisem kakva je… :slight_smile:

Heavy Rain 10++ Read Dead 9.5 ;;;

Ne zaboravite da imate po [SIZE=“5”]DVA[/SIZE] **glasa! **

FFXIII
GOW3

'nuff said…

Reach i Mass effect 2

Najvise vremena sam proveo uz ova dva naslova. Jos nisam odigrao GOW 3, zato ga i nema. :smiley:

Glasao za Red Dead Redemption.
Ali zasto si stavio na glasanje MMO naslov, koji treba da se pojavi tek sledece godine ( Star Wars: The Old Republic)? Da nisi mislio na Star Wars: Force unleashed II?

Ja nisam glasao za GOW 3 zato sto ga nisam presao :slight_smile: Imam ga, a nisam zapoceo… Da sam presao, 99% bi glas isao njemu…

kada dodje vreme napravićemo mega forum za XIG 2010 a ovakva glasanja mogu da pomognu oko sužavanja izbora.

To sam i napisao da ne bi doslo do zabuna :/]

Objektivno gledano, GT5 i Starcraft 2 su verovatno najznacajnije igre 2010, cekali smo ih toliko dugo da bi izbor bilo cega drugog bio pomalo apsurdan, ali prva nije jos izasla a drugom nisam bas odusevljen i udaljio sam se od PC igranja, pa ih eliminisem iz konkurencije.

Igre koje cu verovatno najvise igrati u ovoj i sledecoj godini i koje su za mene licno najznacajnije, iako su samo manje vise genericki nastavci serijala, bile bi Fifa 11 i NBA 2K11 koji nije ni uvrsten u izbor. Ali po nekom drugom kriterijumu osim utrosenog vremena tesko da bi se probile pored ovakvih velikana.

Ne sumnjam da ce Peca svoj glas dati za Alana, a i Halo Reach je svakako dobar izbor jer je to trijumf jednog sjajnog serijala. Kad smo vec kod Xboxa, moram da priznam da sam u toku cele godine najvise uzivao igrajuci Mass Effect 2, a Bad Company 2 je najbolje multiplay igra koja se pojavila u poslednjih nekoliko godina.

Zao mi je sto nisam imao prilike da igram Mario Galaxy 2, Donkey Kong Country Returns i ostale Wii ekskluzive, i sto ne mogu jos da igram Brotherhood i novi NFS, ali sumnjam da bi znacajno uticali na moj izbor. Heavy Rain takodje jos nisam odigrao zbog visoke cene, nekako nije dosao na red. New Vegas takodje uzdizu kao najbolji RPG u poslednjih par godina, ali to nije bas moja solja caja.

Pojedine igre kao sto su Splinter Cell, Mafia 2, Dead Rising 2… verovatno ne zasluzuju bas da se nadju u ovako elitnom drustvu i pored ociglednih kvaliteta.

Kad sve nekako saberem i oduzmem, moj glas ide za God of War 3 i Red Dead Redemption. Ni jednu ni drugu u stvari nisam igrao duze a kamoli presao, ali ipak sam igrao sasvim dovoljno da budem apsolutno impresioniran tehnologijom, dizajnom i celokupnim iskustvom.

Glas je otišao Assassins Creed Brotherhood-u. Epic priča sa epic okruženjem je pun pogodak još od keca, igra koja me je držala skoro kao GTA. Drugu igru koju bih izdvojio kao no. 2 za igru godine je Red Dead Redemption. Sve je u igri bilo super, ali su me smorile one misije da krotiš konje, bizone i ostalu bagru. Sve u svemu, Brotherhood je moj favorit :slight_smile:

Pa kako to da nisi ubacio Deus Ex pa da i ja dam glas!

Zar sam jedini koji je glasao samo za jednu igru?
Glasah za Heavy Rain. Quantic Dream je po meni pun pogodak napravio. Odlicna grafika - sto moze zakljuciti bilo ko ko je igrao na HD televizoru, odlican i inovativan gejmplej - ova rec se mnogo koristi ovih dana, ali ovo je stvarno izuzetak. Nelinearnost - sva 4 heroja mogu umreti skriptovano, ima 7 razlicith krajeva a i sami nivoi u toku igre mogu izaci na drugi nacin.

Nije izasao jos bre! :smiley:

S obzirom da mogu dati samo dva glasa, onda ti glasovi idu Red Dead Redemption-u i NFS Hot pursuit.

Heavy Rain je svakako vrh, vrh igra. Obrnusmo je SerbianStallion, još jedan drugar i ja za dve i po večeri igranja.
I slažem se sa svime što si napisao o njoj, stvarno neverovatno dobra igra, osim ovog inovativna.

Nije baš tolko inovativna.

Prva igra na taj kalup se zvala Indigo Prophecy ili Fahrenheit (jedno ime u evropi drugo u americi, ista igra)
Radio ju je isti tim, Quantic Dream.

Fahrenheit je bio stvarno inovativnost do maksimuma.

Heavy Rain samo širi taj princip i koncept dodajući više likova i više mogućih krajeva.

Dakle, ako je Fahrenheit bio revolucija, Heavy Rain je dalja evolucija :slight_smile:

Ali vrh igre obe i svako bi trebao da ih proba.

Sta cekas xD?

Sto se mene tice, od onoga sto sam vidjeo, Donkey Kong Country Returns je ozbiljan kandidat, ali ima i gomilu igara i za PS3 i 360 (GT5, RDR…)

Ja nisam video da mogu dva glasa da dam,dao sam jedan,nema veze.Ubedljivo najbolja igra ove godine mi je ME2.Odavno je izasla pa je mozda ljudi smecu sa uma,ali igra me je odusevila.Jedna od najboljih igara koje sam ikad igrao.Da mogu da dam jos jedan glas,on bi otisao Fallout-u,koji je takodje maestralna igra.

Alan Wake :rock: