I posle RRODa RROD :)

Posto mi konzola konacno posle cetiri godine RROD-ovala, odlucio sam da probam sam da odradim famozni Xclamp fix.Nije uspelo iako sam ga pedantno odradio, by the book, sto bi se reklo, promenjena pasta, sve kako treba. Ploca nije ni najmanje bila kriva, GPU i CPU izgledaju na oko ok itd… Uspeo sam posle nekoliko pokusaja da ga upalim, zamrzne se u dashboardu ili kad izbacuje XBOX logo, pojavljuju se neke tackice i stane. Davao mi je i jedan red flahing light, donji desni, crni ekran sa nekom, mislim, xex ram greskom i jednom poruku da se pregreva sto sam eliminisao ali opet RROD. Probao sam drzanje sync buttona pri paljenju, sto je savet za e79/e71 nije uspelo. Probano i bez HDDa, isto. XCLAMP je sigurno dobro odradjen, heatsinkovi dobro nalezu itd. Reballing ne bi radio za ovako matoru kutiju, Xenon, prva verzija, pa pitanje: sta bih jos mogao sam da uradim pre nego sto konacno dignem ruke od kante? Hvala unapred!

R.I.P. x.x

Brate svaka ti cast pa si ga ocuvao da ti traje 4 godine. Ne znam da li se tu moze vise ista popraviti ali 4 godine… Nemam rijeci. Bas si pazio na konzolu. Ako mozes prodaj u kakve djelove i skupljaj para za novi xbox.

pogledaj koji je sekundarni kod kao prvo. a kao drugo, dal si grejao plocu duvaljkom??

@ Nemesis89

heh, ta konzola je bila sve samo ne pazena, burazer je mucio svaki dan po bar 5-6 sati, nekad je radila i po 24 sata bez pretanka kad se skupi ekipa :slight_smile:

@ akiris

Duvaljkom nisam probao, kako se to radi? U stvari, da budem iskren, ne znam ni sta je to duvaljka :slight_smile: Voljan sam da probam ako nije neka skupa elektricarska oprema. Na zalost, konzola se vise ne pali, tj samo RRODuje, ne mogu da vidim sekundarni kod.

Sad sam gledao malo po netu, duvaljka je heatgun? Ako je to to, probacu, ortak to ima…

Pa najracionalnije ti je da je prodas na Limundu :smiley:

Pokusaj da je ozivis, ako nista ne upali najbolje ti je da je prodas u delovima, verovatno ces vise kinte izvuci.

Nije poenta u tome, kupio sam vec drugi, a i bez veze mi da prodam nesto neispravno… Pokusao bih sam da ga popravim, ukoliko je moguce… Xclamp ne radi, pa bih voleo da cujem predlog nekog ko je iskusniji od mene u ovome.

Ma zezao sam se za prodaju…

Jel si pregrejao eks boks nakon sto si namazao termalnu pastu? Ne trebas da ga sastavis nazad vec da ga drzis otvorenog, ukljucis sve kablove i upalis u struju. Onda ga drzis upaljenog(bez ventilatora, znaci samo maticna ploca i na njoj heat sync i ono drugo, i hard disk.)

Tu sacekas par minuta dok ti se ne pojave dva crvena dugmeta. Onda ga izgasis iz struje i dok je tako “friski” zategnes srafove koji drze heat sink i ono drugo cudo. Kad to uradis, sastavis ga i sacekas sat vremena da se ohladi. Posle toga bi trebalo da radi.

Meni je tako radilo.

Radio sam pregrevanje i konzola je stvarno radila posle ali samo 2-3 min :slight_smile: Zainatio sam se u tome je stvar :slight_smile: Na konzoli sam radio gotovo sve osim lemljenja, flashovao sam DVD, HDD WD BEVS 120gb evo sad i glupi XCLAMP i sve je radilo :slight_smile: Ima i ovo da popravim makar mi zadnje bilo :slight_smile:

Evo ovako, odradio sam sve ponovo. Konzola radi, igrao sam wolfenstein pola sata, nije se zakucao ali su pocele da pucaju texture. Znaci, pregrevanje… Sta mogu da uradim da poboljsam hladjenje?

apsolutno nista. pogledaj sekundarni kod kad rroduje. kad se upale crvena svetla, stisni i drzi sync button, i pritiskaj eject button 4 puta. po svetlima ces znati kod tako sto ako su upaljena 4=0, 1 svetlo=1, 2 svetla=2, 3 svetla=3

i da, heatgun je duvaljka

Ne dobijam vise RROD. Sada se samo konzola zamrzne, uglavnom kada se ubaci disk, ne uvek. Kada ga procita nekad radi i po sat vremena bez problema a nekad samo freezuje, bez pravila. Hvala za info za sekundarni kod, mislio sam da se samo pritiska eject :slight_smile:

Odradio sam zagrevanje sa duvaljkom, opet isto. Nema RRODa, samo se zamrzne… To bi bilo to, pretpostavljam, dalje vise nista ne moze da se uradi? A poziveo je… Slava mu :slight_smile: