HTC otkrio 5-inch, 1080p (440ppi) "HTC J Butterfly" u Japanu

Pošto intenzivno merkam i vagam za svoj sledeći mobilni telefon, nabasao sam i na ovo. Izgleda opako, samo me zanima da li bi se ovaj skin mogao promeniti, da nisu ovi widgeti u pitanju, nego nešto custom? U svakom slučaju, treba videti da li će i kada stići u Evropu.
_

The rumors were true: HTC has been working on a new flagship phone with a 1080p display, and we got to see it in Tokyo today. It’s the HTC J Butterfly, and it’s set for a release this December on AU / KDDI. A follow-up to the previous HTC J, the Butterfly uses the same red and black color scheme and Rhyme-inspired skin, though this time it’s running on top of Android 4.1 Jelly Bean. Inside there’s a quad-core 1.5GHz Snapdragon S4 Pro APQ8064 processor, 2GB of RAM, and an 8-megapixel camera.

The real attraction, though, is the 5-inch full HD Super LCD 3 screen — it’s truly a sight to behold. The Super LCD 2 seen in HTC’s previous flagship One X was arguably the best panel on the market, but we think its successor is the new champion. Color reproduction is excellent, the 440ppi resolution is astonishing, and the screen’s slightly curved edges make the image look like it’s melting off the side of the phone. It doesn’t feel overbearing in the hands, either; the phone’s 9.1mm thinness and slim bezel make it surprisingly compact, and we found it was easily pocketable. The J Butterfly’s 2,020mAh battery is above average in capacity, though we’re interested to find out how it’ll keep up with powering so many pixels throughout the course of a day.

While this is a Japan-specific model and almost certain to stay that way, HTC reps told us that its display will be making its way into other phones around the world. If the J Butterfly is anything to go by, you should start to get excited.

HTC J Butterfly preview: a stunning 5-inch 1080p phone for Japan (video) | The Verge
_

naravno da moze, pa android je to :smiley:

mozes i custom rom i drugi launcher, i kakve hoces widgete, ogranicen si samo mastom hehhehe

Ma kontam da je izvodljivo, ali nisam nikad koristio Android pa nisam toliko siguran, posebno kod ovako zapakovanih telefona. Super, jedan +

e da inace taj ekran je bruka, osecam da je jos ostriji nego kod ONE X jer primera radi, gledam istovremeno u One X i u Galaxy S3 i sad sve lepa slika i na jedan i na drugi, ali uzmes gledas malo vise u IPS ekran na HTC i kad skrenes pogled na LED ekran provalis koliko je on mutan, ja nsiam verovao… inace ja drzim smanjen dpi, tacnije ispada da imas vecu rezoluciju na ekranu, vise stvari staje na ekran a ne gubis na kvalitetu prikaza i fenomenalno izgleda ekran, najsitniji text tipa 2-3pt je vidljiv bez ikakvih krivina i slicno a kod mene je 1280x720 312ppi ja to smanjima na 278ppi (u stvari on to drugacije gleda tj drugacije radi, jer ako smanjis ppi trebalo bi da je krupnija slika a ovde je obrnuto kao na komp kada podignes rezoluciju na visu)

@robotnjik lepo mi izgleda ovaj uredjaj, svidja mi se bas. Nemoj da brines mocices da menjas, na svakom androidu kada odradis root samo youtube sto ne pici u pozadini home ekrana :slight_smile:

@studiovpc kako to ? obicno je zaobljenije kada je ppi veci, sta se desava sa rezolucijom ?

pazi ovako ako dizes PPI tj stavljas veci onda se elementi na ekranu ukrupnjuju tj smanjuje se rez, a kad stavljas sto nizi PPI onda je rez veca i elementi na ekranu manji i lepse izgledaju… jbg tako je a logicnije je da je obrnuto hehhehe

opet su nesto novo izmislili, kod ekrana je to PPI kod stampaca je to DPI a inace predstavlja isto.

I ja sam vidio jutros na engaget-u ali sam se prepao reakcije apple-ovaca na forumu pa rekoh necu nista xD

Odlican tel. Jako lijep a i jak. Sad se premisljam sto se tice novog Nexus-a jer ipak 1080p… 5’ mislim da ce mi biti ok kad bih presao s Nexus-a na jedan takav telefonic

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

Odlican telefon, steta sto je samo za japansko trziste, ali bice i za ostale, samo polako. :slight_smile:

Mislim da ove slike ne govore ni pola. Malopre sam pogledao video sa linka gore i tek se onda vidi lepota uređaja.

SlimBean :slight_smile:

Default DPI:

SlimBean DPI

Dajte molim vas, ovo nije telefon ovo je portabl tv. Totalno mi je idiotski nositi i S3 kao telefon, a kamoli ovo. Drugar ima S2 i preveliki je, a za S3 necu da pricam. Moze da ga stavi samo u dzep jakne. Leti mora da nosi neku tasnu za njega. :smiley: Glupost nevidjena. Bas me zanima gde ce im biti granica. Ili kad vidim one idiote koji idu okolo i slikaju/snimaju tabletom od 10".

+1
totalno

Predivan je telefon. Samo me zanima koliko dugo mu baterija izdrzi?

Hm, mislim da je velicina stvar navike (that’s what she said…) ali i specificnih potreba i zivotnog stila.

Veliki ekran ima realnih prednosti u boljoj citljivosti jer je jednostavno font krupniji i ne mora toliko da se zumira. Za nekoga ko ne zeli da nosaka svuda sa sobom tablet, kao ja, veliki ekran na mobilnom dobro bi dosao. Tablet mi je vise za po kuci ili za duza putovanja. Jednostavno, na tu tezinu i velicinu kao ipad 3, nije zgodan za svakodnevno visesatno cimanje po prevozu. Takodje, nema veze sto ne moze da se stavi u dzep jer mi je neka torba uvek pri ruci, kada sam van kuce,

S druge strane, brine me stalni osecaj da ce da ispadne iz ruke. Mogao bih da zaboravim da nesto odradim na brzinu sa telefonom jednom rukom. U neke dzepove ne bi mogao da stane (od sakoa ili pantalona). Za farkemrke, zavisi od modela. Treba da se uklopi u vas lifestyle i nije bas za svakoga, vec za malo krupnije sake, malo siru odecu i ocito da je stvoren za tech geekove kojima ne bi bilo glupo da izvade toliko cudo pred drustvom a da ne budu etiketirani kao snobovi…

Za telefoniranje bi mogao malo da bude cudan, ali ionako je preporucljivije koristiti bluetooth ili headset.