HDMI Switcher

Mislili ste da cu vas ostaviti na miru tek tako… :grinning_face_with_smiling_eyes: salim se treba mi pomoc.
Pre desetak dana kupio sam 4k/60 hdmi switcher (slike u prilogu) 4 in 1 kod prodavca na Kp. Potreban mi je ovaj uredjaj jer mi TV ima 3 hdmi porta, a imam 3 konzole, PC, eon box itd, pisao sam nekoliko puta. Prekjuce dok sam bio na PC-u nestao mi je zvuk. Proverio sam ostala 2 sourca (nintendo switch i xbox) iz ovog prekidaca, takodje nisu emitovali zvuk. Izvadio sam prekidac sa napajanja, pocupao kablove i opet sve vratio na mesto i zvuk se pojavio. Veceras opet ista situacija. Jel zna neko u cemu je problem?




Znam ja. Kupio si kinesko djubre!!
Lepo sam pisao vec ranije. Promenio sam ih nekoliko. Zato sam te i pitao gde si uzeo i koji posto sam se iznenadio da si nasao da valja.
Kao sto sam se bojao i to je sranje!
Ako mozes stavi TV Box na to djubre to ce da radi i najmanje zahtevan uredjaj. Sve malo bolje nece da radi o 4K preko toga mozes da sanjas.

kako mislis nece da radi? Za sada u dva navrata sam imao problem sa potpunim nestankom zvuka. Ostaje mi samo da se nadam da nece postati ucestalo.Da li da reklamiram uredjaj ili ne vredi to da radim?

Ne blamiraj se za 2000 kod prodavca od KP :joy:

4000 mladjo :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Like

Nece nikada raditi kako valja. Djubre i kraj. Ako mozes vrati uzmi pare i cao.

2 Likes

nema tuzan smajli

Ne mora, znam kako ide :cry:
Ali veruj mi neces naci na oglasima da valja.
Ja sam nasao neke profi koji kostajuuuuu. Tako da zaboravi. Bukvalno je bolje da krenes da skupljas pare za nov tv nego da ulazis u to sranje.

Ne bih da te razocaravam, ali ne postoji resenje za ovaj problem. Moraces tako da palis i gasiš stalno. Jednostavno je do kvaliteta uredjaja. Ovi uredjaji nisu za konloze i racunare, sluze za povezivanje recimo dvd-a, tv box-a i slicno, gde nisu potrebne velike brzine prenosa. Uredjaj nije uopste loš, ali mu namena nije adekvatna. Jedino da smanjis broj uredjaja pa da radi kako treba ali onda ti ne znaci nista…

Shvati ovo kao da pokusavaš da staviš ultra high detalje na najnovijoj igri, na racunaru sa i3 procesorom šeste generacije… znaš kako ce raditi…

2 Likes

Kada budem kupovao naredni TV bez 5 hdmi portova necu da cujem

1 Like

To sam i ja rekao.

1 Like

Ili ulozis u A/V resiver i zvučnike, em nemaš brige em je kvalitet zvuka neuporediv. Doduše i to zadovoljstvo košta

A bas sam se bio obradovao uredjaju, konacno sam imao sve na tacni bez da cupam jedan kabl da bi ubacio drugi i tako stalno…Za sada nemam problem sa slikom, da kucnem u drvo…eto dve veceri za redom nestane zvuk iznenada i to je to…e sada, treba da utvrdim efiksnu radnju sta uraditi kada se to opet desi. Poslednji put sam izvadio usb kablic za napajanje iz TV-a i izvadio output hdmi kabl (uredjaj-TV). Hmm, mozda je ovaj kabl problem? To je random sbb-ov nov hdmi kabl koji sam iskoristio za ove potrebe

Imas li opciju da ukljcis taj switch direktno u napajanje a ne usb u tv?

Kabl ne bi trebao da stvara problem na svim uredjajima.

imam naravno, pa eno ti gore fotografija. Napajanje po uzoru na punjac za telefon. Nego mi bilo jednostavnije da ubacim kablic u TV. Hmm, mislis da moze da utice to sto ga nisam direktno metnuo u struju?

Naravno da moze. Probaj da promenis to.

hahahahahahahahah​:laughing::laughing:

Vazi, pokusacu veceras. Hvala i srecno u Deathloop :grinning_face_with_smiling_eyes:

@iNikola malo pre sam zavrsio gaming sesiju na xboxu. Iskljucim konzolu i prekidac automatski prebaci na jedini source koji radi u tom trenutku, a to je bio PC. Pustim youtube, kad - NEMA ZVUKA! Znaci sve je super radilo dok sam igrao, nego izgleda u tom momentu kada iskljucim jedan source, i kada vrsi prenos na drugi tada nastaju problemi. Imam utisak da ga PC jebe ali ne znam razlog.