Halo Infinite – izlazi na jesen 2021.

Ne znam, ja kada pogledam cisto single player deo igre nisu mi za poredjenje igre koje je radio 343 u odnosu na Bungie. Otuda i moj hejt prema tome sto rade. Kada uporedim bilo koji stariji pogotovu Reach ili Odst, sa bas dobrim kampanjama, sa 4 i 5 razlika je ogromna. 4 je jos i koliko toliko bio ok ali se osetila ta neka doza sterilnosti ili nemanja maste ili ideje ne znam kako da se izrazim u poredjenju sa Bungie. Kod 5 se to jos vise osetilo dosta vise. Ono sto je bilo na mestu je grafika koja ne cini neku igru dobrom, a u Infinite cak ni taj deo nije dobar, ostaje da vidimo ovaj prvi da li se popravio ali razloga za hejt ima.

1 Like

Sve si u pravu, premalo je materijala zaista, kilavo ide razvoj, ali… korona, pretpostavljam.

Ali ovakve igre vredi cekati, kad god da izadje, kao i Blizzardove, ako znas da ce biti maksimalno utegnute.

EA/Ubisoft su produkcione masine koje prave bezdusne copypaste igre jednom/dvaput godisnje, sa milion outsource studija, i milion bagova, ovo je ipak drugaciji koncept.

Korona nije postojala ni 2016,2017,2018,2019, i deo 2020e.
Sad je najlakše vaditi se na koronu. Za sve što se odlaže.
Onda pogledaj ti tvoj posao, ja svoj, svi svoje poslove i videćeš da svi radimo manje više normalno kao i pre toga.
Nije sve isto ali je veoma slično.
To što je neko kući, to ne znači da ne mogu da naprave video klip od 10-15 minuta gde igraju 1 meč BTB ili Slayer ili šta god.
Halo da nema takve youtubere kakve ima odavno bi već bila propast.

Niko nije rekao sa ne treba da odlože ono što su pokazali.

Problem je zašto je posle toliko godina igra u onom stanju. I nespretnost 343 da pokaže bilo šta konkretno.

Pa za velike igre pet godina je prosek, evo CP je u razvoju 8+ godina, Horizon Zero Dawn i TLOU2 7+. Još Halo ima veliku kampanju i multiplayer, sve to na potpuno novom endžinu. Nije da ih nešto branim, ali budimo i realni za neke stvari treba vreme. Što se mene tiče, kad bude, sasvim je ok, nije kao da nemam šta da igram.

Mislim kakva je razlika ako ti pokažu multiplayer sada ili kada bude još bolje izgledao u recimo martu? Šta to tačno menja? A ne verujem da će 343i išta pokazati dok ne budu zadovoljni vizuelnim delom. Ljudi će svaki piksel rastrgnuti dok ih sam gameplay neće zanimati.

Halo igre, one najbolje su izlazile 2001,2004,2007,2008,2010.
Kao na traci, a svaka puna content-a i kvaliteta.
Onda 2 mediokriteta 2012 i 2015. I sad cekamo 5 godina i onda dobijemo onaj gameplay, gde se vidi da igra nije ni blizu da bude gotova.
Znaci cekamo 6 godina za igru za koju ne znamo ni kakva ce biti, a za sad sto vidimo i sta cujemo, bice veoma klimavo.
Posebno sa mikrotransakcijama i f2p.

Ali avaj, ja cu svakako spucati 1000+ sati, samo ova suša ubija.

4 Likes

Do 2010. igre su se mogle štancovati, jer su bile manje zahtevne, pravljene za SD i manje rezolucije. Od 2013. nam dolazi HD kao norma a zatim 4K. Pored toga svetovi, animacije, teksture, cinemtics, asseti, postaju sve veći, komplikovaniji, skuplji. Ono što je nekada moglo da uradi 50 ljudi sada ti treba 250+ sa podosta outsourcinga.

Igra je gotova na gameplay nivou ali nije kompletna na vizuelnom, tj nije na nivou koji bi trebalo da bude. Jedno je gampeplay a drugo je grafika, mislim da je to svima jasno.

Pa, da, korona je izgovor od marta ove godine.

Ali ne bih se slozio da je sve isto, velike kompanije se raspadaju i funkcionišu polu-operativno od kuće (ovo je moja slobodna procena) maksimalno sa 50% FTE-a (ovo je čak optimistična procena). Ljudski faktor, nedostatak tool-ova za praćenje aktivnosti… Naravno, to nije slučaj lično sa mnom - moja radna etika je takva a i posao kvantifikovan i nema zabušavanja - ali IT je, onako… jedna mnogo kompleksnija priča. To su uglavnom mladi ljudi sa sitnom decom i nije baš jednostavno organizovati posao. Da ne pričam o konkretnim slučajevima zaražavanja kada ceo sektor mora da bude evauisan iz zgrade, ili zaposleni od kuće bleji 14 dana sa nadamo se blagim simptomima i niko ne sme da ga tera da završava krucijalne taskove.

Drugo, izgovor jeste savršen - nisu krivi projekt menadžeri i lenji radnici, ne moraš da teraš nikoga da crunchuje 100 sati nedeljno, imaš jednostavan izgovor za odlaganje nečega što bi u “normalnim” okolnostima predstavljalo ogroman stres za ceo tim na projektu poslednjih meseci pred release.

I na kraju krajeva - sam Microsoft je u fazonu “meh”. Imamo tonu para, pokupovali smo tonu studija, završite kad završite, svi čekaju jebenu vakcinu i sve što se uradi pre toga je čist bonus.

Treća stvar je bolesna kompleksnost projekata triple A video igara. To je neopisiva kompleksnost. Ako si se ikada bavio ili imao nekog dodira sa projekt menadžmentom… Milijardu puta jednostavniji projekti se otežu u nedogled.

1 Like