Halo 5: Guardians

SPOILER ALERT!!!
@lordish ne citaj ovo ni slucajno! :smiley:

E evo da obrazlozim par razloga zasto ja licno ne mogu nikako da svarim Halo 5 pricu.
Da pocnemo od Halo 4, od Reclaimer sage, u kojoj su(ili su barem trebali) da budu postavljeni temelji za dalju pricu u Halo univerzumu). Po prvi put od 2001. godine Master Chief je pokazao emocije, seti se kraja Halo 4 i kako si reagovao na to, kad je Chief pricao sa Lasky-em i rekao: ‘She said me that once, about being a machine’'. Bila je bas upadljiva recenica, bas emotivan trenutak. A sad se prebaci na kraj Halo 5, ako ga se uopste secas. Da te podsetim, Locke i MC izlaze iz pelicana na sta Halsey govori took you long enough. WOW kakav epic momenat? Hmmm, ipak ne.
To je jedan u moru primera. Idemo dalje.
Spartan ops. Desava se par meseci nakon Halo 4 cime se postavlja temelj za Halo 5(ili bi trebao da se postavi temelj). Novi vodja covenanta - Jul M’dama. Super, zanimljivo i nakon toga smo ocekivali u Halo 5 da se razvije njegov lik, da dobije opis, karakteristike da ga dublje upoznamo, medjutim sta se desava? Kako pocinje Halo 5. Osiris se probija do Jul M’dame i ubija ga u prvoj misiji, u Cut-sceni. Kad smo kod te cut-scene, pogledajte ovo od 25:20

Pogledaj na 25:28 kako reaguje Elite i kako ga Vale ubija. Ne deluje kao da je Sangheili nego da je rasa teletabis.
Najjaci od svih njih, vodja Covenanta pogledaj kako ga Locke ubija u nastavku istog videa.
I time, isekli su sve sto smo ocekivali od Halo 5, odmah na pocetku.
Evo jedno kratko pitanje za sve, na koje ja i dalje ne znam odgovor a i mnogi(ni 343 verovatno), zasto se bore Covenant-i i prometheans tokom cele kampanje? U prvoj misiji, oko cega? Pucaju se samo da bi kroz misije bilo neprijatelja.
Da bi razumeo u potpunosti Halo 5 story, sta treba da uradis?
Ne mnogo, osim da odgledas Fall of Reach, Halo: Nightfall.
Da procitas escalation, new blood, hunters in the dark, last light.
Da poslusas Hunt the truth i saznas sve o ONI sto ti na kraju generalno nece ni trebati.
Da odigras MCC i Spartan ops pod obavezno.
A ko to nije uradio? Pa nista, nek uziva u lepoj grafici i dobrom gameplay-u.

Dalje da se dotaknemo jos nekih nebuloza. Do sada, Halo je bio poznat po Spartancima, koji su bili super vojnici. I bilo ih je malo. Evo jedan primer na 5:48

Pogledaj reakciju marinaca kad vide Master Chief-a. Odusevljeni su. Spartanac se ne vidja svaki dan. A u Halo 5? Ima ih 9, Osiris, Blue Team i Palmer. Cemu onda cela fama oko Spartanaca za ubuduce? Mozemo i sa marincem obicnim da igramo.

Ko je antagonista u Halo 5? Warden, Cortana, Chief? Ko?
Warden nije ocigledno, on je samo ‘‘boss’’ fight s kojim se boris 7-8 puta i uvek je isti, dosadni robot koji te gadja kuglom onom pa ispali zuti zrak u tebe i to je Warden(He stand in a service of Cortana) Stvarno, sto? Gde je to objasnjeno ko je i sta je, i od koga stiti kortanu?

Cortana je antagonista? Stvarno, jurimo nju celu igru, jer se javila chief-u u viziji nakon sto ga je hunter oborio sa one platforme. Celu igru mi nju jurimo, juri je i Osiris, a zasto? Kad je nisu sprecili ni jedni ni drugi, Chief je juri da bi pricao sa njom, da bi se ponovo udruzili verovatno(ovo su sve samo pretpostavke posto nista nije objasnjeno u igri).
Zasto je Osiris juri? Ili juri Chief-a. Posto u jednom trenutku jure Chief-a, u drugoj govori chief-u da briga o cortani nije njegov problem.
Jos nesto oko Cortane, ona nece da naudi Chief-u jel tako? Jasno je to i u ovom delu. Kada se Warden pojavi sa 10-15 tela, ona se dere ENOUGH i ukloni sve Wardene. Zasto je onda pustila nekoliko puta da se borimo protiv njega, gde je mogao da nas ubije? Milijardu pitanja, bez ijednog odgovora.

Sad uporedi ove ‘‘antagoniste’’ sa Didactom, Tartarusom, Prophet of Truth, Mercy, Regret, Gravemind… Shvatices zasto ne znamo ni protiv koga se borimo, ni zasto.

Jel se secas misije Glassed? Ja da, nazalost jer sam presao igru 3x zbog achievementa.
Osiris dolazi na Meridian Station u potrazi za chiefom, medjutim tu su Prometheansi koji su napali Meridian, i ljude na Meridianu. Sto? Da bi imali u sta da pucamo dok jurimo Chief-a.

Igra u nazivu ima Guardinas. A sta su oni, guardiansi i sta oni stite? Razumem da stite Cortanu, samo ne razumem njihovu svrhu. Guardiani imaju moc da raznesu ceo jedan solarni sistem ili galaksiju, sad da ne lupam na pamet sta ali to je to u principu. A sta oni predstavljaju u Halo 5? Ogromne metalne ptice koje se tek tako pojave da te uplase i naravno da lepse izgleda cela ta ‘‘drama’’, i ne rade nista.

Onda jedna od najgorih scena Chief vs. Locke fight.
Chief i blue team se pojavljuju niotkuda i Chief pocinje da bezi od Locke. Da, da dobro ste procitali, Chief pocinje da bezi, i to ni manje ni vise od Locke. Prolaze kroz taj teleporter i chief Locke ih svu 4icu hapsi tako sto uperi BR u Chiefa. Medjutim Chief pokazuje glavom, smekerski Fredu, Kelly i Lindi da odu i oni su otisli negde, ne znamo gde. A chief ostaje i krece tuca 2 pijana starca, pardon 2 spartanca. Za vreme dok se biju kao 2 teletabisa, ostatak Fireteam Osiris stoji i gleda, a misija im je da uhvate chief-a i vrate ga kod dr. Halsey. Ili je njihova misija da sprece Cortanu da preuzme Mantle of Responsibility, posto u toj cut-sceni Locke kaze za Cortanu: She is our concer now, a Chief odgovara like hell she is. Sta im je misija, hoce li se Brian Reed dogovoriti sam sa sobom? Nakon sto su izgubili Chief-a a on stajao sam ispred njih 4oro, na sve to Locke ima da kaze Damn.

Evo te, jedne od najgorih cut-scena sto sam do sada gledao.

Nemojmo zaboraviti da je Cortana mrtva jos od Halo 4. A ne, nije pardon, ona je zla i predvodi ‘created’. Reclamation has began i ona je lider, preuzece mantle of responsibility i sta onda? Videcemo u Halo 6, mozda.
Ide Halo wars 2 sada, radnja se desava par meseci posle Halo 5, u njoj ce biti i brutesa. Gde ce nabiti sve te charactere, i toliko toga ima da se objasni ja ne znam.

Ne mogu vise da pisem, a mogao bi jos 3 dana ovako, o svakom liku pojedinacno, o svakoj misiji maltene ovako.

@loodacha Pogledaj malo igru iz ove perspektive, i ako imas zivaca procitaj ceo tekst i pogledaj sve sto sam napisao. Da ne bude uzalud, a mogli bi i drugi koji nemaju problem i misle da je Halo 5 kampanja dobra.

5 Likes