Halo 3

Kao što rekoh, početak rada sajta se poklapa sa izlaskom Halo 3 u Evropi. Još dan i po do dolaska originala u naše ruke i možemo početi sa otvorenom pričom o ovoj igri.

Moji prvi ustisci dolaze odmah posle par sati provedenih uz igru a vi ako ste već imali to zadovoljstvo, postavite svoja zapažanja.

Elem, zavrsena igra ( obavezno odgledajte credits do kraja, mada mozda vec to i znate),i toliko sam u konfuziji. Toliko je kratka ( 9 chaptera), toliko oscilira da je u jednom trenutku obozavas a vec u sledecem se pitas sto je ovakav prosek. Meni fali vise neke grandioznosti, velicine koju sam vise osecao u Halo 1 i 2. Graficki me je razocarala, ali ne cela igra, nego pojedini delovi, prica mi je zbrzana, ima momente ali nekako mi je ostao utisak da sam razocaran i prevaren. Mozda je to zbog hype-a…

e jel se zna ko je uopste Master Chief na kraju, jel skine kacigu ili to i dalje ostaje tajna???

To je John, i ostaje sa kacigom…

e jbg znao sam da je John ali jel ce se uposte saznati kako izgleda taj lik uopste :confused:

Ne bi bilo zanimljivo da znamo ko je.

maske/kostimi na herojima u stripovima, filmovima ili igrama, imaju “zadatak” da posmatrač udje u ulogu dotičnog junaka. Lakše je sebe zamisliti ispod te kacige ili Spajdermenove maske, nego kada imaš konkretnog lika. Putem tajnog identiteta, mnogo je lakšte poistovetiti se ili ubaciti u kožu nekog heroja.

Zato je meni i drago što se ne vidi lice master chief-a, jednostavno, njegov oklop i kaciga su karakter. Otkrivanje lika bi verovatno dovelo do većeg razočarenja među fanovima,jer već sedam godina, svako je stvorio svoju sliku o Džonu a ne postoji karakter koji bi zadovoljio toliko širok spektar maštanja.

da da kontam a za one majice kad ce otprilike da sitgnu?

tokom sledeće nedelje :slight_smile:

majice su poslate! prijavite kako vam stoje :wink:

majice su mnogooooo dobre, mnogoo mi se svidja i svaka cast na dizajnu…i hvala naravno

he he :wink:

enivej, idemo od nedelje sa PGR4 majicama!

Ja sam moju oprao, pa cu sutra da je prosetam na poslu :slight_smile:

Predjoh i ja Halo3.
Odmah da se zahvalim svima onima koji su pljuvali tu igru,jel citajuci komentare ljudi koji je nisu igrali nego je samo omirisali ili cak ni to stvorio mi se utisak da je igra tezki ishajpovani krs al reko opet ima dosta onih koji su je zavrslili i uglavnom je hvale.Tako da uopste nisam imao neka velika ocekivanja pre pocetka igranja.

Al ajde malo i o njoj.Kao prvo grafika je dobra,uglavnom odlicna na nekim mestima fenomenalna.Opet citajuci komentare dosao sam do zakljucka da je grafika krs a skroz je suprotno.Drugo,zvuk je fenomenalan,stvarno je onako lozacki ne znam mnogo igara sa tako dobro odradjenim zvucni efektima i samom muzikom.Trece,napucavanje je sjajno uradjeno prosto ne moze da ti dosadi.Mozda je sve ovo vec vidjeno u prethodnim halo igrama ali meni je ovo prvi kontakt sa serijalom i stvarno mi je leglo sve.Duzina igre je ok,standardna duzina za danasnje igre.Meni se licno ceo taj Halo svet strasno svideo iako ne ludum za tim sf stvarima.Igra je izuzetno linearna,jednostavno ne mozes da se izgubis ,to nekome smeta nekom ne,meni licno to bas odgovara,a i vecini je Far Cry 2 dosadan a on je prilicno nelinearan.Da se razumemo ovo nije nesto najbolje sto postoji na xbox-u i na konzolama uopste ali je izuzetno blizu vrha.Igra ima mana,meni se neka vozila nisu svidela a ima ih bas dosta,onda udarac rukom je jaci od svakog metka sem onog iz bazuke i jos par slicnih ali to je sve sitno u odnosu na kolicinu zabave koju ova igra pruza.Jeste genericki suter i kao takav je izuzetno uspeo.

Zasto sve ovo pisem?Pa iz razloga sto dosta ljudi nabavlja igre citajuci komentare na internetu i vecina je verovatno kao i ja pomislila da je to neko prehajpovano sranje nedostojno ubacivanja diska u konzolu.Sreca pa se iznenadih:D.

Cinjenica da je MS preterao sa kampanjom i da je cela ta prica o HALO-u prenabildovana ali cinjenica je i da je ovo jedna dobra igra sa dobrom pricom koju ko god moze obavezno odigra.Ko nije probao Halo neka to ispravlja sto pre.:slight_smile:

uh Halo, nezgodna tema. Lično, ja sam ovisnik o Halo univerzumu, tako da je unapred svaka priča sa mnom o tome predvidljiva :smiley:

Meni se sve već smučilo kada su se pojavili prvi komentari da je Halo 3 u stvari Halo 2HD… argh, kako bezveze i to na osnovu multiplayer bete zaključeno. Većina je bila zlurada, kao što uvek bude prema ekskluzivama na svakoj platformi a posebno ako je u pitanju noseća franšiza sistema.

Po meni, Halo 3 jeste ono što jedna Halo igra treba da bude, ono što Halo čini Haloom. Odličan level dizajn, AI, monumentalnost i izazovnost. Ne znam šta su ljudi tačno očekivali da bude tooooliko novo, jer je upravo classic pristup ono što ga čini posebnim. To se pre svega odnosi na kontrole i filozofiju igre.

Za grafiku se isto svašta pričalo, uglavnom negativno, razočarano, downgrade i slične stvari. Ja sam pošao od toga posmatrajući šta se sve dešava na ekranu i skinuo kapu Bungieu na postignutom.
Mislim da mnogi ne shvataju da posebnost Haloa leži u grandioznosti cele igre, u veličanstvenim bitkama, velikom broju protivnika na bojištu, korištenju vozila i letelica, pričamo o igri koja impresivno izgleda i sa vrha planine kao i u njamanjem koridoru/tunelu (npr Gears of War se dešava na realno manjem prostoru i to je omogućilo razvojnom timu da se posveti detaljima).
Naravno, neki modeli su vidno žrtvovani zbog toga ali ja lično nemam problem sa tim, jer neću stojati pored saborca satima i gledati njegovu low poly glavu, nego ću krenuti u makljažu.
Kada se pogleda kako je urađeno osvetljenje u igri sve dobija još jači utisak.

Priča ostavlja utisak nedovršenosti i to je drastičnije nego u Halo 2, što samo potvrđuje da ćemo igrati Halo 4 (verovatno na sledećoj generaciji konzola).

Halo je priča za sebe, poseban dragulj u igrama koji je doneo toliko novog na scenu a danas skoro svaki FPS nešto pozajmljuje od Halo pristupa.

Ne mislim da je preterano, odnosno da je to nešto posebno u odnosu na današnje marketinške budžete za blockbuster filmove jer je za MIcrosoft u pitanju glavna igra te sezone, igra koja dobrim delom definiše platformu i deo je Xbox brenda.
Na jednoj konferenciji o igrama, držao sam čak i predavanje na temu advertajzinga video igara i Halo 3 kampanju kao primer.
Rezultat kampanje su milioni prodatih kopija u prvih mesec i po dana a do danas se igra prodala u preko 8 miliona primeraka.
Da li treba ulagati u hajp nečega što će ti se stostruko isplatiti, što će te dovesti na prva mesta i u medije, prodati pola miliona konzola i dovesti ogroman broj ljudi da se pretplati na Live? Oh, da.
Sve je to normalno, samo može da nam se sviđa ili ne, ali zbog svega toga ljudi su tamo negde kampovali ispred radnji i čekali ponoć da bi došli do igre.

Ja jednostavno do Halo-a nisam znao kako moze dobro da se igra FPS na konzoli.Gears-i su takodje sjajno uradjeni ali cinjenica je da je napucavanje sporije(ne znam kako drugacije da se izrazim:) )ali ovde je to okretanje i rostiljanje po okolini drugacije uradjeno dosta pribliznije pc fps igrama,meni zanimljivije i dinamicnije.

Marketing je cudo,pogotovo u Americi,tako da je cela prica oko Halo-a logicna i ocekivana.Ali posledica te prevelike kampanje su i prevelelika ocekivana kod ljudi koji ce biti pomalo razocarani,kakav god proizod da im ponudis.Ipak su igre specificna stvar i nikad nijedna nije dovoljno dobra.Meni je drago sto sam Halo poceo da igram bez nekih velikih ambicija pa me igra iznenadila na momente odusevila.Dok se frostonja :slight_smile: vidim oseca prevarenim,a verujem da ima jos takvih.

ja sam igru presla jos kada se pojavila kod nas…igra je po meni lepo osmisljena mada je na prici moglo jos malo da se proradi…desava se nekako zbrzano…i grafika je trebala da bude mnogo mracnija,na pocetku mi nista nije bilo jasno kada sam pucala na neprijatelje koji su izgledali kao paprike u oklopima,ima tu i tamo necxeg zanimljivog,ali ipak moglo je sve bolje…Jedno mi nije jasno,imala sam problem sa igrom na kraju pa se izgubio ton,sta ce chief i onaj vanzemaljac u brodu,sto na zemlji misle da je on mrtav??i kako na kraju je vanzemaljac stigao na zemlju a chief odleteo u Ku…c???daj objasnite,cisto da se uklopim u pricu

To i meni nije jasno.Gde je uopste John otisao kad je seo u ono cudo,i zasto na zemlji misle da je mrtav?

Da li je neko pogledao zavrsnu animaciju posle Creditsa na kraju igre ???