Half-Life remake a.k.a. Black Mesa

Ovu igricu izbacuju za 7 dana, a nisam video nista o njoj. Inace, ko ima Steam nalog moze da ode na stranicu i da da thumbs up da se ova igra ubaci i na Steam radi laksih updateova i novosti.
Inace, za one koji ne znaju u pitanju je fan remake prve Half-Life igre, tim se sastojao od 40 volontera koji su resili da naprave Half-Life u Souce engine-u. Postavicu linkove gde mozete da procitate nesto vise o tome da ne bih ja kucao, ali lepo bi bilo da podrzimo ovu igru. :slight_smile:

Ovde je taj poll:

A evo vam sa wikipedije link o toj igri:
Black Mesa (video game) - Wikipedia, the free encyclopedia

Black Mesa: A Half-Life 2 modification

Za Black Mesa-u sam cuo prosle godine dok sam prelazio HL2,ali sam mislio da nikad nece ugledati svetlost dana.

Koliko se radilo trebalo bi da bude kvalitetna igra. Taman da popuni malo vreme dok ne dodje neka vest o sledecem HL-u.

Cisto sumnjam da ce to skoro. Valve je postao kompanija fokusirana na servise i projekti poput steam boxa i dote 2 sigurno angazuju njihove najbolje ljude. To za mene vise nije uopste gaming kompanija, nego vode dobar biznis digitalnom distribucijom igara. Mnogo vise im se isplati a ljudi ne rade u ovoj industriji zbog dobrote duse nego zbog profita. Bas njih briga sta hoce fanovi.

Pa relese date je 7 dana, vec je dat, pogledaj onaj zadnji link, na njemu je neko kao odbrojavanje. Ali verovatno nije integrisana na steam-u. Inace, oni su cisto stavili da se podrzi da bude na Steam-u zbog lakse distribucije i updateova, a oni ce je u svakom slucaju izbaciti koliko sam skapirao. A ovo i ne radi Valve ako si tako mislio, radi tim od 40 fanova volontera koji nemaju veze sa njima. Mislim, verovatno su neku licencu uzeli ili nesto tako, mozda im je Valve i dao nesto, ali rade volonterski. Ne ocekujem ja nista previse, odigracu je cisto posto sam i ja fan tog serijala od samog pocetka, jer razvojni timovi za neke polu uradjene igre, za kompjuterski renderovan i upscaleovan hd mlate tolike pare, a ovi likovi su se trudili da sami naprave mape u Source engine-u, i pustice je besplatno. :slight_smile:

@Vid Mislim da je padawan mislio na HL3 da neće skoroā€¦ :slight_smile:

Hehehe, moguce, nisam video da se nadovezao na post pre njega. :slight_smile:
To se slazem za half-life 3, ne verujem ni ja da ce skoro, oni tek treba da ga najave a bar godinu dana kasnije ce ga izbaciti, i to ako ne urade kao sa episode 2 pa malo pomere i tako to. Jbg, svi iscekujemo, ali sta da se radi, oni izgleda idu kako im se cefne. Jedino sam puko kad sam video onu peticiju, za sve fanove, samo link da nadjem. :smiley:
Likovi su napravili peticiju da svako kupi po jedan pajser i da posalje na Valve hq adresu.
A u komentarima ā€œThis is not that expensive, I am tempted to send couple of themā€. :smiley:
**OPERĪ»TION CROWBAR
**
OPERĪ»TION CROWBAR - Steam Usersā€™ Forums

:smiley: Vidio sam, htio sam čak da poÅ”aljem, ali ispala bi me poÅ”tarina 5 puta skuplja od pajsera pa sam odustao. Jbgā€¦ :slight_smile:

Ma ne zanima ih uopste HL3. Kupaju se u parama i rade nesto sto vise nema nikakve veze sa gamingom nego sa biznisom (kao apple). Da nije Portala 2 zaboravio bih da su nekada pravili igre.

Oni su uspeli zahvaljujuci fanovima, i eto kako im vracaju. CS GO je najprodavaniji na steamu a to je u sustini malo modifikovani mod. DOTA 2 je malo modifikovani mod za warcraft. Hvala im na niskim cenama preko steama, to je sve sto mogu da kazem za njih.

Da, i ja to isto mislim, videcemo sta ce da kazu i kako ce (ako mogu) da se opravdaju. Jer realno, pricaju o nekim tamo steam masinama i cemu sve ne, kao zaposljavaju ljude, a serijal koji ih je postavio tu gde jesu zapostavljaju. Ali, kad imas ovce za sisanje, sto da ne. Da oni 5 godina izbegavaju da pricaju o tome nikako mi nije jasno, bar da kazu sta rade, kako rade, kapiram da nece da izbace epizodu kako su planirali, jer su zakasnili vec, ali bar neka kazu. Jedino sto su rekli je da rade na tome, sto je svako normalan znao jer sto da ne bi radili kad im donosi kintu. :slight_smile:

Skinuh ovaj mod da probam, te sam zaglavio sad sa instalacijomā€¦ Instaliraj Steam, pa napravi account, sad skida neku bazu od skoro 5 GB. Ako ovo čudo ne bude dobro, opaliću nekog pajserom po glaviā€¦ !W!

Trebas i sdk engine da skines sa stima isto cisto da znasā€¦

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk