Half-Life 3 open world?

Izasao je neki rumor francuskog gaming sajta koji je kao blizak Valve-u da ce half-life 3 biti open world. Nisam ni ja sve procitao, a nema ni mnogo o tome, ali koliko vidim samo je rumor o kome je pocelo da bruji a ne postoji nijedna potvrda od strane Valve-a…
Pfff, ja se nadam da nece to uraditi… Nekako, nije mi half-life za to…ili bar, hocu da vidim kraj ove price u stilu klasicnog half-life-a necu da mi neko nabija nesto sto je totalno nebitno…
A prica je jedna od mnogih stvari koje volim u vezi sa ovom fransizom, cak je mozda na prvom mestu, ostale stvari su isto super, ali je celo taj svet bas zanimljiv.
Evo par linkova o ovome:

Half—Life 3 — An Open World Shooter With Quests Coming After 2013? — News
Half-Life 3 Inspired By Skyrim?
Half Life 3 Will Be Open World, May See Release on Xbox 720, Playstation 4 - Tapscape

Da li je moguce da ce proci jos 2 godine pre nego sto izadje uopste sledeci half-life samo da bi sacekao novu generaciju, ili navodnu Valve konzolu? :smiley: Mene je smorlio cekanje, a postoji tacka kad postane svima svejedno i kad ljudi namerno ne kupe igru…

Da citao sam ovo i meni se iskreno ne svidja ideja da se HL3 pretvori u neku verziju Skyrim-a (bez uvrede),ali u svakom slucaju je glasina.
Verujem da ce se HL3 pojaviti na kako na sledecoj verziji konzola tako i na XBOX360 i PS3.

Ovo je blasfemija ako je tačno! Koji crni Skyrim, HL je bio savršen ovakav kakav jeste, treba biti žešći idiot i mijenjati tim koji dobija… Nadam se da je patka svim srcem…

Sve je moguce,a i zasto da ne mgs je krenuo tim putem

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk

Skroz se slazem. Iako volim open world igre, Half Life mi definitivno nije za to.

pa ako valve-ova konzola ikada ugleda svetlost dana, pripremite se da ce HL3 biti ekskluziva i system-seller. a sto se tice half life-a kao igre, tu spadam u onu grupicu koja nije odigrala nijedan deo :smiley:

dont blame me, takodje nisam odgledao nijedan deo star wars sage pa eto me zivog zdravog i citavog :smiley:

Stone him to death! :smiley:

Svi imamo neke “hitove” koji nam ne leže. Ja nikad nisam mogao da svarim Halo, a obožavam FPS i TPS-ove… Ima tu još dosta toga, RPG me rijetko privuče koji, AC mi je bez veze… Hebi ga, svi su gameri čudna sorta, neki ovako a neki onako… :slight_smile:

Lele


Eto, a meni bas zvuci kao jedan od retkih nacina da HL ostane aktuelan… Ti mislis da bi ti se svidela jos jedna tipicna skriptovana kampanja, ali ne bi me cudilo da ostanes nekako blago razocaran ako bi samo to i dobio. Mislim da je toga i Valve svestan, jednog dana cemo saznati sta su sve pokusavali tokom ovih godina da razbiju corsokak u kojem su se nasli. HL2 je divna zverka, evolucioni vrh, ali kuda dalje? Isto to, samo sa boljom grafikom? Da je samo to resenje, odavno bi vec napravili treci deo.

Mozda zvuci kao da su hodnicki shooteri proslost, ali nisu. U svom jednosatnom monologu to je priznao i Karmak a open world HL mi zvuci bas kao fail koji je doziveo i Rage. Ono sto oni hoce da naprave vec postoji - DayZ na primer, a open world igara imamo koliko dusa zeli.

Radi ono u cemu si dobar i radi ono sto fanovi zele. Ne zvuci tesko, ali itekako jeste pogotovu kada nemas motivaciju to da radis jer ti izvestan servis donosi vise novca nego sto ikada mozes da potrosis.

Ma znaju ovi iz Valve šta rade ako je upitanju uopšte open world igre a verovatno da jeste pošto se stvar dugo kuva.
Nema šanse da Valve promaši kao ovi sa Rage.

+1000

Ja se slazem da mogu da da prave open world, ili promene serijal ili ubace neku novinu, ali TEK nakon sto zavrse pricu i daju nama, fanovima, kraj koji su obecali. Negde sam cuo da ce episode 3 biti kraj serijala dvojke i da ce se sve resiti. Posto sad vec nema govora o episode 3, ili ce ga cisto nazvati tako iz fazona, nema razloga da ne donesu obecano i ne zavrse. A posle toga, mogu da prave slobodno open world half life, da pokusaju nesto novo u svetu koji nastane posle kraja ove price. Mislim da bi im to bilo idealno. I MMO neka prave sto se mene tice, ali kad mi zavrse nesto sto sam zapoceo kao klinac.
@akiris Ne znam kako si ovo mogao da kazes a da ostanes ziv. :stuck_out_tongue:
Salim se, ali ja bih bar pokusao da sam na tvom mestu, mozda se i uzivis (ako vec nisi pokusao pa nije islo). Inace, to vazi za oba, i za star wars i za half life. :slight_smile:

Iskreno se nadam da novi HL neće biti Open World,nekako,nije to to.Dobre stvari ne treba menjati,tako da ipak mislim da ne bi trebali da urade taj Open World.