Gubljenje slike uz crvenilo

E sad, proceljsao sam forum, i nisam uspeo da pronadjem ovakav problem, a ono sto je još gore, je to sto ga tesko mogu objasniti.
Dakle, sve datira od prvog ukljucenja igre L.A. Noir, u toku igranja, zvuk pocinje da susti, a sve je to propraćeno crvenilom koje se siri sve dok se slika ne iskljuci, ali xbox ostane ukljucen, i izleti poruka da rezolucija nije ok. Menjao sam rezoluciju, i isti problem.
Konzolu sam kupio u Saturn/Swiss, nema nikakvih cipova i slicnih radova. Cak ne znam ni da li je apdejtovana koji put, posto sam konzolu kupio mladjem bratu, a ja zbog obaveza ne uspevam da se posvetim celoj prici o xbox-u.

Ovo su igre koje rade bez problema:
Forza M. 4, Fifa 12, GTA IV,Driver SA, Hitman absolution, Mortal Kombat KE, Medal of honor warfighter.
a na Fight night round 4 i L.A. Noir se javlja gorepomenuti problem.
sve igre su originalne.

Ja se izvinjavam, ako sam promasio temu ili nesto slicno, ali jednostavno nisam u prilici da posvetim vise vremena ovom problemu i istrazivanju istog bez pitanja nekoga iskusnijeg.

Veliki pozdrav.
Goran.

Dobrodosao na forum.

Ovako, prvo reci kako ti je prikljucen xbox na TV? Jel’ preko HDMI kabla, VGA…? Prvo sto mi pada na pamet jeste da probas da zamenis kabl, ukoliko imas drugi i da pogledas da li je problem nestao. Ukoliko problem jeste nestao, kabl je problem, ukoliko nije, onda cemo da vidimo u cemu bi mogao da bude problem.

Jel si probao da skines novi update za LA NOIRE, nakacis konzolu na internet i kad je pokrenes ona ti trazi update samo prihvatis

i ovo sto te Jovan pitao HDMI ili VGA ili HD COMPONENT kabal? TV ili Monitor? rezolucija koju stavljas?

hvala na dobrodoslici
e ovako, x je prikacen preko hdmi kabla, drugi trenutno nemam, ali nabavicu. Nije radjen nikakv update, ni za jednu igru, a ni za konzolu, koliko sam upucen, ne verujem da je burazer petljao,
sto se tice tv, to je ovaj model

za rezoluciju nisam siguran, to cu morati da proverim kada budem u blizini konzole i tv-a.
Hvala na odgovorima

Najbolje bi bilo da nam das sve podatke kada budes mogao (rezolucija, verzija MS dashboard-a…) pa da na osnovu toga vidimo kako dalje. Inace, cim budes uzeo drugi kabl, obavezno prvo njega probaj, moguce da je problem u kablu.

Ovo ti je link kako da nadjes koja ti je verzija dashboard-a, za slucaj da ne znas kako se to radi. http://www.ehow.com/how_6556648_can-tell-version-xbox-is_.html

Dobro dosao na forum.
Prvo sto mi pada napamet da je do kabla to mozes da probas kada ga nabavis, drugo da li si u settingsu menjao one opcije za boje automacic, RGB… ? Moguce da je kabal stari HDMI standard.
Ovo mi pada prosto kao sto kazes druge igre rade normalno, probas podesavanja ili na drugi TV da probas ako si u mogucnosti.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2