Grand Theft Auto 5


**
Genre: Third Person Shooter
Developer: Rockstar North
Publisher: **Rockstar Games
**Release date: **17.09.2013

Vjerovatno jedna od najiscekivanijih igara ikada kuca na nasa vrata, i za tacno osam dana dobicemo priliku da istrazimo fikcionalni grad Los Santos (inspirisan Los Angeles-om), kao i da se trkamo, pljackamo, poslujemo, a vjerovatno i da gazimo pjesake (ftw), silujemo, pimpujemo, i sta-sve-ne.

Singleplayer dio igre ce po prvi put imati tri protogonista, (Michael, Trevor, Franklin), te cemo u svakom trenutku moci da skacemo izmedju ta tri lika. Rockstar obecava i planiranje i izvrsavanje misija sa sve tri lika, svaki sa svojim specijalnostima i zadacima.
Jedna od glavnih zvijezda ove igre bice sam grad Los Santos, za koga je Rockstar rekao da ce biti njihov najveci poduhvat do sada, te ce po velicini u sebi moci da smjesti San Andreas, GTA4, i RDR. Da bi ovo ispunili, modifikovali su RAGE engine (Rockstar Advanced Game Engine), tako da sada omogucava puno bolji draw distance, nego u prethodnim iteracijama ove igre.



Kao poznavaci dosadasnjeg rada ovog razvojnog studia, ne sumnjamo da ce da isporuce pregrst interesantnih misija, kako glavnih, tako i sporednih, i sa, kako se cini, pojacanim naglaskom na pare, sjaj, i korpciju Vinewood-a (Holywood).
**Glavni likovi
**
**
Michael

**Michael je vjerovatno favorit prvih trailera. On je pljackas banki koji je, nakon dogovora sa FBI, odlucio da ode u penziju i nastani se u Los Santosu. Ne zna se da li se vraca kriminalu zato sto vise nema para, ili zato sto prolazi kroz krizu srednjih godina.
Michael je opisan kao egomanijak, koji cesto ne moze da kontrolise svoj temperament, kao i da je njegov moral upitan.

**Trevor

**Trevor Phillips je zamisljen kao susta suprotnost Michaelu. U njegovom zivotu nema glamura, on zivi u prikolici, kratkog je fitilja, i nepredvidiv je. Za sada se zna da su on i Michael imali veliku svadju u proslosti, ali se vise od toga ne zna.

**

Franklin

**Franklin je bivsi gangster koji sada zivi od prodaje auta i zaplene istih ako kupci nemaju para da ih plate. Nakon jednog posla sa Michaelom, njih dvojica se zblize, te ga Michael posmatra kao sina

Novine u gameplay-u

Sa tri protogonista, Rackstar se nada da ce dodati novi dubinu u igracevom pristupu igri, njegovom planiranju i izvedbi istih.
Svaki od tri protogonista ce i imati svoju jedinsvenu vjestinu. Tako ce Michael moci da udje u bullet time u borbi, Franklin ce da uspori vrijeme u voznji, dok ce Trevor da nanosi duplo vise stete protivnicima, te ce da gubi duplo manje energije u ovom modu.
Pored ovih posebnih vjestina, oni ce imati po osam drugih polja koje ce numericki oznacavati njihovu mogucnost da izvrsavaju odredjene radnje (voznja, pucanje…), i njih cemo da unapredjujemo u toku same igre.
**

Online multiplayer

**
GTA Online ce da podrzava do sesnaest igraca koji mogu slobodno da se krecu po gradu, te da ucestvuju u aktivnostima koje sami odaberu: trke vozilima, pljacka banke, tdm. Ovde cemo mocu da kreiramo svog lika, kojeg cemo moci da oblikujemo prema svojoj zelji.
Parametre odredjuju sami igraci, te se cini kao da bi ovo mogla da bude velika stvar za ovu igru i njenu prodaju i dugovjecnost, koja vec i ovako ima ogromnu legiju vjernih fanova.

Kao i u Max Payne 3, i ovde ce da bude prisuran ‘Crew’. Crew koristi mehaniku Rockstar-ovog Social Club-a, te cemo moci da portujemo lika iz MP3 u GTA Online. Svaki igrac ce moci da pravi svoj Crew sa svojim prijateljima, te moze da bude clan pet ovakvih druzina u bilo kom trenutku.
GTA Online bice dostupan od 01.10.2013.
(ne znamo hoce li biti System link :P)

Takodje, ovo pokrece i pitanje zasto jos nije potvrdjena PC vezija igre. MP bi se cinio kao pun pogodak na ovoj platformi, a da ne spominjemo razlicite modove koji bi bili dostupni igracima. Vjerujemo i nadamo se da PC verzija dolazi ubrzo iza konzolnih

Mozda i poslednji AAA naslov za ovog naseg umornog prijatelja, 360…?

pitam se kakav ce framerate da bude?

Imali su vremena da urade najbolju moguću optimizaciju. A i do sada imaju povelikog iskustva. Pogledaj RDR ( nećemo o GTA IV :smiley: ). Mislim da će biti i više nego solidan :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Bravo na trudu :wink:

Ja bas ovih dana treba da se selim u drugi stan, pa se nadam da cu je skinuti prije nego se preselim, inace dok mi tamo presele internet pa dok skinem, necu znati sto da cinim sa sobom :smiley:

zasto jos nije potvrdjena PC vezija igre

Sto ima veze sto nije jos PC verzija potvrdjena od R* kad ima da se pre-order-uje :wink: Grand Theft Auto V op PC Games

Da li itko zna nakon koliko vremena ce od zvanicnog izlaska GTA V, ona biti dostupna za purchase preko XBL? Pretpostavljam da nece biti isti dan, naravno, ali ima li neko predstavu, poucen iskustvom ranijih slicnih naslova, nakon koliko otprilike budu dostupni za online skidanje na konzolu?

Nema pravila, može biti isti dan, posle par meseci ili godinu. Ili čak nikad, mada je to malo verovatno :smiley:

Sent from my Xperia T using Tapatalk 4 Beta

posle 6 meseci

Kako to da ovo jos niko nije video i postavio?

MAPA

Možeš li staviti izvor? Svašta ima što se tiče GTAV…

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ja sam sliku nasao na svetu kompjutera (forum), ali evo imas i na ovim stranim sajtovima:

Leaked GTA 5 Map Reveals New Details: Activities, Stores, Insane Scale And More

GTA V Map Leaked | CoinPixels

A ima ga i na XBOX iso-u:

http://www.xbox360iso.com/showpost.php?p=4940721&postcount=4846

Super :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Evo sad cu dodati u prvi post :slight_smile:

Nigde ne vidim Ganton :frowning: Pokusavam po secanju da trazim ali ne nalazim ga. Mozda nije u igri?

Ja sam na mapu bacio oko cisto da vidim velicinu i gde su gradovi.Sve ostalo ce polako IN GAME da se pronalazi i otkriva :smiley:

jesam ja jedini koga multiplayer vise zanima nego SP? :slight_smile:

Kanda :smiley: :stuck_out_tongue:

Sent from my LG-E988 using Tapatalk 4

@aLx

ganton je bio u San Andreas-u koliko se secam aka San Francisco… Los Santos je sada a to je Los Angeles, a u GTA 4 Liberty City aka New York

Mene zanima hoće li biti CJ-ova kuća u igri? Mislim da sam vidio sliku sa sličnim područjem :slight_smile:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Ganton vam je odmah pored Grove Street-a. Ako se secate u GTA:SA kada vas zove Sweet, kaze vam da idete u gym u Gantonu, da se napucate. Tako da bi trebalo da se nadju i Ganton i Grove u igri :slight_smile: