Glasine, rumori, rekla-kazala priče iz gejming sveta

More or less, za dobrobit svih nas…

Xbox/Microsoft se ionako sve vise ponasa kao
Publisher za sve konzole.

Ne bih imao ni problem da sve Xbox igre budu na PS-u Day One, sve dok su Day One na GamePass-u.

1 Like

Nemaju drugi jzbor obzirom da im se konzola ne prodaje kao PS. S druge strane, ulozili tolike milijarde, naravno da ce hteti da sve to sto brze naplate. Dobar deo zarade ide kroz Xbox i PC ali i PS je oooogromno trziste. Nece dati sve i odmah ali da ce biti, bice. Nemam ja problem i da Sony igre budu dostupne inza Xbox, ne samo za PS i PC. Samo neka ih ima a na nama je da odaberemo platformu na kojoj cemo da ih igramo.

1 Like

Drugari, AppleTV je postao nova konzola preko noci! :clap::grin:
https://x.com/libretro/status/1790865943997907373?s=46&t=-9tLnr_S1udJT7x6_vgw1g
RetoArch konacno na AppleTV-u

3 Likes

Ne znam šta bi mislio više o tome. Sigurno jeste consumer friendly, ali isto tako Xbox konzola se slabije prodaje čak i od Xbox One baš zbog toga (od kada su krenuli sve da stavljaju na PC day 1) što vuče niz nekih drugih problema. Ja se malo plašim da kad krenu i na konzole sve da stavljaju da će toliko oslabiti install baza na Xbox konzoli, što će se tek vidjeti u sledećoj generaciji, da third party developeri počnu još više skipati Xbox a možda i Microsoft odustane od hardvera. Znam da za sad obećavaju da neće ali šta znaš šta će biti za par godina. Skoro su pokazali da im se ne može vjerovati. Mogu da rade šta hoće, samo kažu da je promjena plana, imaju novu strategiju itd.
I mislim da je loše kad nema takmičenja u konzolaškom marketu. Nintendo se više ne takmiči jer su ostrvo za sebe, nemaju high end konzolu, još ako Xbox ode skroz third party to znači da neće biti nikakve konkurencije.
Mada možda je i nebitno pošto konzolaški market ne raste i flat je zadnjih 20 godina.
K’o što rekoh, ne znam šta više da mislim. :person_shrugging::grinning:
Ovako laički mi se čini nekako da Microsoft pokušava trenutno na 2 stolice da sjedi i ne znaju šta hoće.

1 Like

Ukoliko su glasine o handheld Microsoft uređaju tačne, to bi mogao da bude spas za Xbox u hardverskom smislu.

Razlog zašto Steam Deck ima nisku cjenu je storefront, Steam, preko kojeg rade subvenciju cjene samog uređaja. Klasična konzolna politika, ovaj put u PC svijetu.

Ako MS odluči da izbaci handheld, možemo očekivati moderan uređaj po pitanju specifikacija za ne više od 400$, a subvencija bi bila rađena preko Xbox game store/Game Pass.

Ono što je loše u vezi MS-a je što se sa hardverom stvarno nisu proslavili. Sufrace uređaji su rijetkost za vidjeti kao nečiji workstation, telefoni su priča za sebe, doslovno sve im je bio flop do sada.

Donekle su bili ok sa Xbox uređajima, ali opet ostaje RROD problem x360 konzola i užasan dizajn specifikacija za Xbox One.

Summa summarum, dajte i MS handheld, ali sam isto tako siguran da kupci neće prihvatiti ovaj uređaj kao što su prihvatili Steam Deck, niti će imati takvu podšku zajednice.

Eh da, Smart Delivery bi bio pun pogodak za ovu konzolu, doslovno da se skida ono što je potrebno da bi igra radila na uređaju.
Van svake pameti mi je instalacija igara na Steam Deck gdje skidam 4K teksture za konzolu koja igru pokreće u 800p ili u još nižoj rezoluciji sa FSR.

6 Likes

Da, vidim sebe u ovoj prici 1/1
Sony konzola + ova rucna xbox i caooo :partying_face:

5 Likes

Mislim da je situacija da ćemo 99% dobiti handheld od Microsoft gaminga, ali tek za dve godine, kada izadje naredna generacija AMD silikona tj naslednik trenutne generacije sto gura Deck i Ally. Ne vidim ih da koriste intel, mada se i tu nešto šuškalo.

Uglavom, ako bude, a biće, siguran sam da će biti samo Windows PC, u ruhu Xboxa, tj Xbox launchera. Dakle pokretaće se PC verzije igre, i moći će Steam i sve ostalo da de instalira. Sve drugo nema nekog smisla imo.

1 Like

Rumori su krenuli sa pričom da su dev kitovi podjeljeni, ovo se obično ne dešava ako je konzola udaljena dve godine, iako priča sa AMD logična. I Deck ima custom SOC koji su radili u saradnji sa AMD-om, nije isključeno da su ovako nešto uradili i u MS.

Opet, konzolu bi veoma rado dočekao, ali ako na konzoli bude običan Win, odmah mogu reći da je to veliki minus.

Windows je sve gori i zagušeniji, špijuniranje je zastupljeno na sve strane, resursi hardvera se koriste nemilice, a sam OS nije imao značajno unapređenje od Win7.

1 Like

Priča se da MS dosta eksperimentišu sa ARM čipovima i da bi sledeći korak mogao ići u tom pravcu ako obezbede kompatibilnost sa x86. AMD je jednostavno u zaostatku sa mobilnim verzijama čipova po svim pitanjima: snaga, potrošnja, temperatura i cena.

1 Like

https://twitter.com/videotechuk_/status/1790765961844314326?t=RXsztuWv1EzUAQft7IwhFw&s=19

Znaci 2030. prvi trejler :joy:

5 Likes

Samo da ne budu sranjkaste kontrole :grimacing:

A post was split to a new topic: Xbox i Activision otvorili novi studio “Elsewhere Entertainment”

Stari Citadel / Neon Prime je sada Deadlock.

Ne znam gdje ovo da stavim pa može ovdje.

Meni “rucna” Xbox konzola npr uopste nema smisla… Za to cu svakako ima Switch.

Imam vrlo minimalisticke poglede na takve stvari. Ove generacije je imalo smisla imati sve tri konzole jer je jedna Netflix-for-games konzola, jedna je exclusives konzola i jedna je “rucna” konzola.
Ako Xbox promeni strategiju i izbaci samo handheld konzolu, to bi znacilo da to vise nije best place for gaming, jer ce se developeri najvise fokusirati na Windows/PC specs koji bi nekako prilagodili tom handheld-u.

Cisto sumnjam da ce Xbox postati samo handheld, ali u tom slucaju ja biram:

• PS6 - za sve igre (i potencijalan GamePass ako Sony dozvoli)

• Switch 2 - ekskluzive za poneti

• Mac - za sve ostalo sto ne moze na prva dva

2 Likes

A jbg, ja ne volim switch… dosadio sam i bogu i narodu ali je jace od mene kada uvek prozivam da imaju obe igrice iz 1985 i to je to. :grin:
Tako da meni Nitendo nije opcije pa da je dzabe.
Meni bi bas legla rucna xbox za gomilu nekih igrica. A PS za ekskluzive i uzivanje na velikom ekranu.

1 Like