Gde i kako igrate!

e da i koji je ovaj sony tv svidja mi se ?

kdl 32w650

Uskoro cu da postavim i moju sobu. Radio sam neke izmene, samo jos da dodam pozadinsko osvetljenje i kacim fotke. :slight_smile:


Kako je izgledala moja soba pre nesto vise od godinu dana.
A evo danas…




Treba da nadjem zelenu sijalicu da mi svetlo u pozadini bude bas zeleno, i pokusao sam Xbox da uspravim vertikalno pored TV ali nece da mi se otvaraju vratanca za dvd kako treba pa sam spustio dole.

Imamo isti tv :smiley: nista dok ne stavis heklano preko tv-a, pa da imas vizuelne efekte u sobi :slight_smile:

Ma daj. Jel si lud? :smiley:

Nije jos sve gotovo - trenutno stanje.



Spisak opreme? :slight_smile:

Jel avr uguran ovde ispod ili ne ne vidim lepo? Grejanje? :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk

evo ovako trenutno izgleda kod mene, monitor skroz smanjuje ukupni dojam, al ovo je privremeni jer je stari crka, 21.5’’ je bija taman lipo LED, ali doc ce i to s vrimenom, krenimo ovako, to je taj glupi privremeni monitor

ovako izgleda sve zajedno

tv sa konzolom, prije sam igra u dnevnoj na 102 cm LCD-u, ali sam pribacija ode u sobu

i na kraju, najdraza stolica na svitu :slight_smile:

eto, kad skupin jos para malo doc ce i monitor i jos par stvari, mozda cak i laptop, jer mi pc ionako ne sluzi za nista osim torrenta i extracta

Avr je trenutno tu, ali ide gore levo, tv je Samsung ue40eh5000, avr je pioneer vsx 323 (jes najjeftinija varijanta ali nema input delay-a ali uopste bez obzira na izvor), zvucnici cu Wharfedale 2x80w i centralni 120w, odusevili su me kako sviraju mada nedostaje malo basa (u planu je neki woofer), d3 digitalni risiver za kablovsku, Apacer al460 multimedijalni player i naravno xbox fat rgh 120gb + 500 gb externi. Nije jos konacni setup, tv ide na zid, avr levo od njega, gore na polici, centralni zvucnik ide ispod tv-a a frontove kacim na zid pored tv-a. Avr me je odusevio za te pare, kao sto sam rekao, nema delay-a bez obzira da li gledam d3, film na playeru ili xbox, takodje ima podrsku za I uredjaje, tako da mi uopste ne nedostaje internet opcija, povezem iphone i preko njega slusam internet radio stanice. Zvucnike sam uzeo nove, bila neka akcija pa ustedeo 50€. :slight_smile:

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Fino fino :slight_smile: samo da se lepo skocka i da slikas ljudski nekim aparatom da vidimo kako izgleda, ovako je zbrzano…

Jel taj AVR ima podrsku za DTS decoding uopste? Nesto sam skoro merkao neki Pioneer i Denon i vrsio neka poredjenja i ladno pise da nizi modeli Pioneer-a nemaju DTS decoding podrsku? Istina ili ne?

Btw delay se steluje, i sasvim je normalna pojava kod AVR uredjaja, tacnije ja imam delay samo na Telekom IPTV uredjaju, nije ga bilo pre i odjednom 160ms delay, imam utisak da je do samog IPTV uredjaja, jer na svim ostalim uredjajima PS3, 360, kao i sam tv preko optike, delay nemam, niti sta god da povezem dodatno na hdmi… No kao sto rekoh delay se lako sredi u opcijama jer ima odvojeno za svaki input da se steluje i naravno zavisi od mnogo faktora, najvise od povezanog uredjaja a ne samog avr-a

Naravno da ima Dts decoding i to : 5.1-channel HDMI 3D AV Receiver with ARC, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio and Ultra HD 4K Pass Through, za ukupno 170 € koliko me iskostao odlican je.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Ok za DTS, vidim i ja sada… negde sam slucajno video da su napisali da nema, pa sam sada istrazio vise, a i ti potvrdio…

e da jedno pitanje pa sto ne uze Pioneer 528 model? Ima sve sto ovaj nema, cak sta vise fali mu osnovna podrska za HiRes audio sad bas gledam… razlika u ceni 40e skuplji 528 model, taman razlika od zvucnika i dalje si u plusu 10e…

Jel se greje Pioneer posle celog dana npr, da ga drndas na Dolby/DTS i slicno?

Moj onkyo posle celodnevnog angazmana pod DTS 5.1 filmovima i serijama pocinje da bude vruc (sredio sam ga dodano jer sam ubacio pasivne RAM hladnjake na memoriju njegovu, na Dolby/DTS cip i na DAC cipovima, kao na mosfetovima), mada njemu pise na poklopcu da se uredjaj greje kao lud i da je to normalno hehehe, jace serije naravno imaju ugradjen aktivni kuler za to, mogu i ja da dodam ako zatreba, ovako ne vidim potrebu jer nije to vrelo da mozes da izgoris ruke…

na PCM tj bilo koji stereo mod ne greje se uopste ni malo

i gde ga uze za 170? :smiley: Polovno ili novo? Ili bila neka akcija i za to?

Moji onkyo zvucnici su bili na akciji, poslednji model u radnji, sa 400e na 276 :smiley:

Tu gde sam uzimao je razlika izmedju modela bila veca, naravno da sam uzimao novo i to sa 3 godina garancije, zvucnici su bili 120€ pa spusteni na 80€. Avr se greje normalno, meni je malo problem sto je zatvoren ali ubrzo ide gore na policu.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

ok znaci sve u granicama normale, to me samo zanimalo, nazovimo ono mlako na dodir dakle…

ako nije tajna javi mi na pm gde si uzeo sve

i nove slike kacis obavezno :slight_smile:

Evo kako sad izgleda. Jedno zapazanje za studia, kada npr slusam muziku preko ipod-a avr je hladan kao spricer, dok kad gredam neki film preko multimedijalnog pleyera u full hd sa dts-om onda je onako umereno topao, u granicama normale.







e pa o tome ti ja pricam, stereo zvuk, usb, net sta god, nista mu to ne radi… DTS ga otkine :slight_smile:

btw, lepse je sada, samo uzmi sredi ove zice, kako ti bre ne bodu oci :D, tj sredi ih maximalno, ne mogu one nikada da se sakriju skroz da se ne vide uopste, ali barem mogu da se uklone da ne vise toliko… Uzmi one plasticne kanalice za ovo ispod tv-a, ono iza mozes da sredis obicnim vezicama pa i da ga sakrijes srkoz tako

Evo i ja da se pohvalim mojim skromnim gaming kutkom :slight_smile:

hehehe ljudi nasao sam slike kako mi je izgledala soba pre 8 godina tacno :slight_smile: u stvari i vise, samo je slikano pre 8 godina… cisto da vidite od cega sam poceo :stuck_out_tongue:

A onda sam promenio DVD player i uzeo Pioneer 380 model legendarni koji i dalje imam, elegantan, slim, nema sta ne cita, radi kao zmaj… i veci tv :smiley: heheh citavih 55 cm uzivancije, sta su bila vremena
Btw zvucnici ovi veci su Mission 700 valjda, pojacalo je Yamaha 493 ako se secam, i dalje sve to imam, stavio u dnevnu tamo se uklopilo kao bombona :smiley:

Kasnije je ova soba pretrpela jos jedno 3-4 izmena, sto namestaja, sto uredjaja… ne mogu da pohvatam sve slike gde su mi, ako nadjem pravim timeline :slight_smile:

naravno nisam od ovoga poceo, ima jos i pre, samo sto nemam slike, sve je pocelo jos od 286 ere… sto se tice kompa od malih nogu sam sam odvajao za njega, sto od dzeparca, sto od rodjendana kada mi daju, sve dok nisam poceo sam da zaradjujem tamo negde od 8-og razreda, onda je druga prica vec, posle sam poceo da se sirim…

Steta sto nemam starije slike gde su moj stari kompjuterski sto i tv ( sivi samsung) i sky vision dvd player. Dobra je ideja skroz.