Gaming PC build - sugestije i saveti da cujem

da bas sad gledam oko 50% brzi, ima bas uporednih testova… Ok then EVO it is, jos odavno ga merkam, hteo sam da uzmem za laptop…

Ma to je stari model jos iz 2011 cini mi se ili 12 ako sam pobrkao i 840 evo je dosta bolji a mushkin je dosta skup i precenjen sto se mene tice i ne bih ga nikad kupio.
Uzmi taj samsung i uzivaj ili ako hoces malo da ustedis mozes i ovaj ssd da uzmes ovo je definitivno najbolje sto postoji za ove pare :slight_smile:
http://www.amazon.de/Crucial-CT256MX100SSD1-interne-256GB-silber/dp/B00KFAGCWK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1412514131&sr=8-1&keywords=cruical+mx100

hmmm dobra mu cena :smiley:

cek da vidim performanse samo…

hmmm video, pa ono tu su negde, negde bolji evo negde Crucial, ali marginalno…

rebus rodjace, rebus

Za nijansu je brzi evo al nema sanse da to osetis u radu :slight_smile:

a 22e mogu d aosetim po dzepu, hvala jezd0 sto mi ustede pare :smiley:

Moj drug ima taj ssd i stvarno je prezadovoljan samo u pitanju je model od 512gb al i ovaj je sasvim dovoljan :slight_smile:

Za 22e kupis noctua fan od 14cm i stavis ga gore da izbacuje vazduh i milina :stuck_out_tongue: :smiley:

Zapravo Watch Dogs radi loše i na Nvidia i na ATI karticama. Imaš po YT ogroman broj snimaka gde je prikazan FPS, uzmi neki primer gde su iste jačine AMD i Nvidia. Ja sam naprimer radio poređenje R9 270X 2GB i GTX 760 2GB, i u oba slučaja je average fps 40. A da ne pričam kako kažu da je GTX 760 jača kartica, i uz to lik koji je testirao sa GTX 760 je imao 2 SSD-a, dok ovaj što je radio sa ATI testiranje, nije imao nijedan SSD. Pa ti posle vidi.

Jeste neoptimizovana, ali je neoptimizovana i za Nvidia i za ATI kartice, to pokušavam da ti kažem sve vreme.

ma skapirao sam bre :slight_smile: uzivaj

Pa isto kao sa televizorima tu su cene napucane, a LG kada pogledas jedan pored drugog ima daleko bolju sliku i vise opcija, ne svaki model, ima i obrnutih situacija, ali u glavnom se placa najvise ime kao i kod svega ovako…

Na kucistu moze gore 2x 140 ili 2x 120 i sa strane 1x 120 ili 1x140

sasvim dovoljno :slight_smile:

Ja bih pored ta 2 fan-a koja su vec na kucistu dodao jedan sa leve strane da ubacuje i jedan odozgo da izbacuje i tako bi bilo super :slight_smile: dva ubacuju,dva izbacuju i jos ako lepo slozis kablove bice bas niske temperature :slight_smile:

slazem se i ja da treba, samo nisu mi ovi CM za to, uzecu neke noctua kasnije, jer ovi CM su poznati da propiste kroz mesec dva, ono mogu ja za pocetak da ih stavim neka ih nece da se bace, ali ipak je noctua za razliku od njih em tisa em bolji protok ima, ali zato i cenu majku mu

Ima CM dobrih fan-ova al pretpostavljam da imas one obicne od 500 kinti cim si ih tako opisao :smiley:
Dve nf-p14 bi ti dobro legle :slight_smile:

pa bas te imam posto sam ih bio uzeo za man cave kada sam hteo da pravim drvenu komodu pa da izvklace vazduh pozadi stisane na 500rpm da se ne cuju… Ima i boljih naravno od CM-a, ali ipak ce tu Noctua da radi posao cisto da ima za grafiku da gura hladan vazduh a ovaj gore da odvlaci od CPU-a i naponske jedinice, ujedno i RAM-a

malopre sam cistio tastaturu i misa, ono kad kazem cistio mislim na rasturao sve u delovima najsitnijim i potapao u vodu pa posle lepo penom cistio sve pa tusiranje, pa susenje i sklapanje

e sad posto tastatura mi ima prakticno 3 dela, ide deo sa tasterima pa interni deo sa elektronikom (koji ujedno izigrava ram cele tastature) pa donji deo na kome se sve to oslanja, ok sve to lepo, operem ja i sad ajde da otresem vodu ja sa tog srednjeg dela, zamanem ja iz sve snage kao sivonja, puce jedna ivica… JAOOOO KONJUUUUUUU

ok rekoh ko ga **** i onako je to samo jedna crta od 5mm samo se toliko vidi od spolja…

ok sednem ja i jedno 2 i kusur sata briskam svako dugmence, dosao red da se sklapa sve. Sine mi ideja, sad cu ja da sredim onu ivicu lemilicom, ujedno da je i ojacam. Nadjem istu plastiku (pise na svakoj plastici vrsta plastike koja je, sreca pa xbox ima istu, a imam razne delove kucista, ok krenem da topim polako i da spajam tu ivicu), napravim debeo sloj i lepo to stopim kako spolja tako i iznutra, naravno to ne lici ni na sta od jedne male crte od 5mm napravio sam 2 cm uzasa :smiley: aliiiiii…

Fina turpija za precizne radove, sravnam ga na 0mm od ivice, uzmem polir pastu sredim jos malo, ladno se ne vidi nista da je ikada lomljeno :), bukvalno sam ga ispeglao kao ovi sto peglaju branike na kolima heheehhe, mogu reci da sam ponosan na sebe i zahvalan svima vama sto sam ispraksovao i zivce i ruke na vasim konzolama jer sam tu morao da pazim posto jelte nije moje :slight_smile: (btw na prvi RGH ruke mi se tresle samo tako heheh i to na Aleksin ehheheh)

btw to je ovaj komplet, a ja sam polomio crnu plastiku odmah ispod strelice na dole, znaci ona izmedju ovog oslonca za ruke i sivog dela gde je strelica na dole


Mozda tastatura nije neki sampion lepote, ali verovali ili ne toliko je udobna i precizna da je to prica za sebe, imao sam vec jedan ovakav komplet, prodam i kupim Logitech G15 v2.0 i G5 misa, sav se popismanim jaoo gaming tastatura… Kad mi stigla ok lepa i sve to, ali toliko odvratna za kucanje da mi pripala muka, mis je inace bruka dobar, na G5 mislim, tu nisam imao zamerki, ali tastatura mi se zgadila da sam prodao to odmah i opet kupio ovaj MS komplet koji i dan danas cuvam :). Baterija u tastaturi traje tacno 6 meseci, na misu 3 meseca, Sanyo Eneloop baterije koristim. Mis je inace laserski nije opticki i dosta je zgodan u ruci, ima i 2 tastera sa strane, scroll ide i levo i desno…

i takoooo podelih muku sa vama :), sutra je D day, porucujem sve i nadam se da ce stici sto pre a ne da moram da cekam jos par dana, a sve mi nesto govori da hocu… ok SSD stize kasnije sa time sam se pomirio, ali masinu kao masinu mogu da sklopim i bez njega HDD obican imam…

NO SLEEP :smiley:

Kod tebe bas veselo :smiley:
Nego jel ti se desilo kad da s*ebes nekome konzolu dok si radio rgh,fles,il tako nesto ? :smiley:
Kad smo vec kod ssd-ova ceo dan gledaj sta nadjok malopre na limundu :slight_smile:

jednom mi samo crkao jedan falcon, znaci odradjen rgh sve zavrseno i posle jedno sat vremena testiranja tj vrtenja Fife 14 eto ga RROD umreO GPU, ali je vec bila unistena ploca imala neku koroziju, sreca imao sam drugu pa sam dao coveku odmah i naravno uradio rgh na njoj…

hehehe neka neka ovo na kraju ima da dodje na 100e tako da bolje mi zvuci ono sa amazona

i5 nikako nije bacanje para kao što si rekao, ja ne mogu da zamislim high end mašinu bez Intel procesora. i7 je bacanje para. 16gb ram memorije je bacanje para trenutno, 8 će ti biti dovoljno pa sigurno još dve godine, teško da će izaći igra koja će tražiti preko toga, jer će to biti baš ultra mega giga podešavanja. Takođe ne mogu ni da zamislim high end mašinu bez SSD-a, HDD više ne bih uzeo, nema tih para, osim za storage naravno. Intel ima prilično loše stock kulere, ali AMD je tu los do zla boga. Skoro ortak uzeo 6300, ma ono ko motorna testera :D. Ako praviš high end mašinu, onda zaista nemoj da razmišljaš, nego skupi pare, pa i5 i ssd obavezno, a ostalo po volji. Neću da ispadnem fanboj, ali pogledaj diskusije po neku, razlika između i5 (4690) i 8350 je 30,40 eura, a šiša ga Intel na svakom frontu, mozda samo ne po potrošnji struje i po grejanju. Ako nisi obezbedio ugalj, uzmi AMD, klokni ga malo i ne treba ti grejanje :D. Ja sam isto tako gledao mnogo i mnogo diskusija kad sam uzimao i svakome bih preporučio i5.

Sent from my LG G3 using Tapatalk

i7 je bacanje para ako hoces da koristis PC za gaming. Za neki bilo kakav ozbiljniji rad i za renderovanje mnogo je bolji, ali i skuplji. i5 radi posao oko igara odlicno i razlike trenutne izmedju i5 i i7 u igrama su veoma minorne 1-2 fps-a. Kada izadje DX12 videcemo, ali do tada nije bitan i7.

Ja sam uzeo 16gb ram-a da “ne brinem” a veoma je moguce da za neko kasnije vreme ne mozes da nadjes taj isti ram ako nije Kingstonov. I opet isti razlog zasto uzimati veci kapacitet a i radni takt za renderovanje video fajlova i ozbiljniji rad u nekim programima je uvek plus. A i videli smo neke od apsurdnih momenata za neke igre gde je min. 8gb rama da se pokrene kada je u sustini samo los port.

Za SSD MAXS jeste upravu, ali takodje uzmite u obzir ko god hoce da uzme PC sa svim komponentama moze da kosta dosta, ako ne mozete sada da priustite jedan strpite se malo, cene padaju polako i bice pristupacniji SSD-ovi kada krenu da izbacuju 1TB modele i navise. Od 256gb je sasvim dovoljno da se instalira OS i programi koji se cesto koriste i da pritom ostane nekog mesta. Ono sto ostane mesta slobodnog na SSD-u moze da se koristi da pomogne HDD-u da ocitava brze podatke koji se cesce koriste.

Ma dobro, tvoj novac, mozes da radis kako zelis, ali je neozbiljno reci da je i5 bacanje novca i ne vredi. Naziv teme je Gaming PC, a od i5 jednostavno ne postoji bolji izbor, procesor je stvoren za to.

Evo moje trenutne konfe:

  • i5 4670k + Noctua NH-D14
  • Gigabyte G1.Sniper B5
  • ASUS GTX760
  • 8gb ram memorije Kingston HyperX Blu
  • Seasonic SS-520GB
  • Samsung 840 EVO 250gb
  • Cooler Master Storm Scout

Planiram da zamenim samo grafiku na GTX970, ali to otom potom, zasad mi i nije potrebno, neka padnu malo cene. Dodacu i RAM jos 8, ali to otom potom. Takodje, mozda zamenim i napajanje na modularno, mada videcu. Mrzi me da mislim o tome, jer sve radi savrseno, tako da mi je muka da opet otvaram kuciste i to menjam :smiley: