Gaming PC build - sugestije i saveti da cujem

E ovako uzecu sada neki ajd kazimo Gaming pc, sastojace se iz sledecih delova

CPU: AMD FX-8350, bice stavljen CM Evo 212 kuler na njega
MOBO: Gigabyte 970A-UD3P ploca, prvobitno sam hteo Asus M5A97 EVO R2.0 ali sam odustao zbog boljeg filtriranja cpu napona kod gigabyte ploce, resto je sve maltene identicno, a i kosta nekih 13-14e manje
MEM: Kingston Hyper X Predator 2x 8 GB CL10 kit na 1866MHz
GPU: Sapphire Radeon R9 280x Dual-X 3GB DDR5 (ovo sam vec uzeo)
PSU:
Corsair CX750M, modularno 750W, sa ovime ne bi trebalo da budu problemi nikakvi (i ovo sam vec uzeo)
CASE: Fractal Design Define R4 Black Pearl non window edition (idem na minimalni dizajn, nista specijalno, svidja mi se sto dolazi sa 2 kulera od 140mm i sto se hdd cage vadi i okrece po potrebi)

Sto se tice harda i optike to imam na pretek, ne racunam uopste u ceo build, pasce neki SSD kasnije, verovatno neki Samsung 840 od 128GB cisto za sistem, ali otom potom to je nebitno posto imam preko 12TB u hardovima, bice mu za sada Spinpoint F1 Samsung 1 TB stavljen kao primarni jer mi je najbrzi od svih hardova koje imam

Stavljam i PC risiver za Xbox 360 gamepad da mogu bezicno da se igram, “kao na konzoli” posto ne umem ja da igram na misu i tako to, odvikao sam se odavno, jer igram na gamepadu od kako znam i za PC i za konzole uvek sam imao neki gamepad

Nije mi namera da skrcam brdo para u ovo da mogu da se “puvam” po komsiluku da imam najjaci komp itd, ovo je neki mid level komp i tako to, sto bi rekli najbolje za ulozeni novac

Korisitice se i za PS i Illustrator dosta a i za video obradu povremeno… bice dovoljno

Imate li nekih sugestija?

e da double postujem namerno da se odvoji, nemojte da mi pricate sto ne uzmes i5 ili i7, imao sam to vec, bacio sam pare eto zasto, jer kao sto sam naveo, gledam sta mi je najbolji odnos cena - performanse, za 10fps-a vise a i manje da uzimam i5 ili i7 koji ce me kostati vise koliko i jedan poveci SSD disk necu…

Treba li ista ovde dodati ? :smiley:
A bogami nije ni ovo mid range komp,terece ovaj sve na Ultra laganica…

pa nije bas high high end, ali nazovimo ga mid-high level heheheh

ni ja ne bi nista tu dir’o vise heehe, lomatam glavu vec 3 dana kako cu i sta cu, i od prilike suma sumarum to je to

Super je cela konfiguracija, neces imati problema, ne bih nista vise dodao. Ako bih nesto mogao da kazem, to je da licno mislim da je 16 GB RAM-a overkill. Bez ikakvog problema ce 8GB-a odradjivati posao.

hmmm to i ja razmisljam sada, ali posto cu da radim malo i video obradu, nece da se baci sigurno a i sto da se cimam da li je dovoljno ili nije, neka ima bre

ono pa trosak duplo za tih 8GB vise… no neka, kad ide i krava nek ide i uze, taj princip :smiley:

da se ne lazemo najveca namena je gaming, jer vidi mene ovo kosta nekih 650e od prilike, to su 13 igre za PS4 ako kupujem diskove, sto bih i cinio… Pa bolje onda da dam u PC jer cu da igram sve to isto za dz, ne racunam exclusive igre, a naravno znatno vise ima ovih multiplatform igara koje bih igrao a ne daju mi se toliek pare za disk… Ovde ce biti gamepad od 360 povezan, bice milina za igranje

Pametno, zato se ja dvoumim da li da uzimam uopste next gen. Mada da ne idemo sada u off.

Igram i ja igre sa dzojpedom, ima Xinput tako da ga igre prepoznaju kao da je Xbox dzojped. Tacnije, ovaj dzojped koristim : speedlink . Odlicno me sluzi a igre igram preko TV-a, posto sam poveza PC sa TV-om. Nije wireless ali je zakon. Milina jedna. :slight_smile:

Ja sam pre xboxa igrao sve na Logitech Chillstream, xinput takodje i najvernija kopija 360 ergonomije, plus fan za hladnjenje ruku e to je bombona :), no kad vec imam 360 gamepad i to 3 komada (3 kile komaT ko zec hehehe), jedan odvajam za PC neka bude… Risiver narucujem jedino i resena muka, skoro sam bas uzeo za drugara kad mu trebalo, eno ga igra se tako bas 360 wireless gamepad i risiver i samo pici

Pa i tastaturu i misa koje imam su MS takodje, i sto wireless, to nisam hteo da prodam ni pod razno jer mi je to combo koji mi najvise od svega odgovara, Wireless Desktop Set 6000 v2.0 laserski mis i ergo keyboard, silent tip, milina

Najs! Siguran sam da neces imati nikakvih problema. Jedino sto moze da te zeza je optimizacija nekih igara, mada nema ih previse. Inace, kda smo kod RAM-a, HyperX je odlican, govorim iz licnog iskustva. Doduse, ja imam single channel Kingston 8GB 1600Mhz. Imao sam i dual channel i iskreno, licno nisam osetio neku razliku.

totalno je ok i po meni, imao sam kingston maltne od uvek, pa niti jedan problem nikada, imao sam i Patriot Viper 3x 2 GB kit sa i7 920, super je bila i ona, takodje sve ok nikakav problem…

Neke samsungove su me bile zezale ali to su bile office masine za firmu nesto, za ov oznam da je ok

Ova Hyper X Predator je neka OC serija, idu od 1866 do 2666, kao da cu ih nekad poterati bas toliko

Inace masina ce biti OC odmah u startu tu negde do 4.5-4.6 GHz posto na vazduhu je to neki optimum i totalno bezbolno, da sam sacuvao ono vodeno to bi sad leteleo u nebesa…

Najveca namena je gaming a neces i5 to je stvarno grota al dobro tvoj izbor rekao si da ti ne pricamo da uzmes i5 ili i7 i ja ti to necu govoriti samo nadam se da se ne lozis na one price amd-a da ce 8350 biti dosta bolji od quad-ova kad krene next gen i evo krenuo je i dosta igara je izaslo i nista se ne menja …

Sto se tice konfe sve je to ok :slight_smile:
Cpu si izabrao,ta ploca ti je super cak je i bolja od m5a97 evo zbog naponske koja je dosta bolja i stabilnija za OC a i zbog hladjenja vrm-a.Ram kingston hyper x tu nema greske jedino razmisli dobro dal ti treba 16gb :smiley:
Gpu si uzeo ok je eventualno si mogao dodati jos malo para i kupiti tri-x model al dobro ni ovaj nije los :stuck_out_tongue:
Psu nema problema terace lagano a ima i viska :smiley:
Case odlican izbor…elegantno lepo svedeno :slight_smile: Mozes eventualno da pogledas nesto od CM haf serije

ma jok bre ne opravdava mi cena taj boljitak od nekih 7-10fps-a i to ne u svim igrama, samo na kontu CPU-a, jok bre…

HAF sam gledao, ali elegancija je ipak elegancija :slight_smile:

Ok tvoj izbor :wink: :smiley:

CM 690 2 je odlican izbor ili corsair obsidian 450d mada ne verujem da njega mozes naci ovde…

Naravno da ce da ide OC, ne ide da uzmes AMD a da ga ne klokujes. :slight_smile: Meni moj FX 6300 radi na 4.2 vec dugo vremena, nema nikakvih problema. E daaaaa bre, OBAVEZNO uzmi neki drugi kuler, oni stock AMD-ovi su bedni, najblaze receno.

I meni se svidja r4 define nego kazem i ovi su ok :slight_smile:
Dopada mi se i cela corsair obsidian serija al tesko se to nalazi kod nas

Dosta je teško u današnje vreme odlučiti se za konfiguraciju. Pre si mogao da uzmeš računar za 650e bez nekog velikog razmišljanja i da ne brineš sigurno jedno 5 godina, a danas od toga nema ništa, maximum će gurati 3 godine. Moja neka procena. Po meni je ovo super izbor, i sigurno da će 95% igara da tera opušteno, ali će uvek biti igara poput WD koje bez razloga nabijaju zahtevnost.

u planu je SSD za posle, samo se jos lomatam jel 128 ili 256 a i sam znam da je vise bolje heheheh, za sada imam Samsnung Spinpoint F1 hdd koji ce da zavrsi posao i koji ne drlja uopste ni malo, zato ga i voleeeeem :smiley: (kao Djordje Cvarkov kad kaze heheh)

Sve to stoji ali struktura klasicnog hdd-a u danasnje vreme je vec polako prevazidjena. a posto znam da si perfekcionista, kad zbudzis masinu, pokrenes shadow of mordor na maxu koji ce ti imati 85 fps average, i uigri uradis 360 panoramu pa kad ti dva puta secne zato sto hdd sporo ucitava, ima da pop*zdis

znam ja to, svestan sam toga, nego nemam odmah kesa za SSD o tome se radi, uzecu ga ja za mesec dva obavezno, a mozda i pre, za sada moram hdd…

Elem, i necu da igram Sahdow of Mordor nije moj tip igre hehheheh tako da necu da sed nerviram :stuck_out_tongue:

WD ne nabija zahtevnost, to ti je nvidia optimized igra, na ATI namerno radi sporije

i shadow of mordor je nvidia optimized igra pa sve leti ko blesavo :wink: