Gaming ispovedaonica - raise the flame shield and let's get this party started!

  1. Više su izumrli jer mnogi danas traže direktniju akciju i nemaju strpljenja za rts kao što ti nemaš za turn based. Jeste šteta, ali žanrovi dolaze i prolaze, i rts će doživeti neki revival kroz par godina pa opet zamrti. I rts je niche žanr. Najpopularniji je nažalost fps jer se mnogo lakše užive igrači u njih nego u ostale žanrove.

  2. A šta je sa igrama poput KOTOR, Telltale i sličnih koje se plaćaju jednom a nemaju mikrotransakcije na mobilnim telefonima i tabletima? Pošto si naveo mobilne platforme i pay to win specifično. :slight_smile:

Za 2 i 4 se manje - više slažem. :slight_smile:

Tema se brzo pretvorila u “sta ne volim” od onog pocetnog “sta ne volite a popularno je” :smiley:

@celahudini, zanimljivo je da si spomenuo igre na mobile platformi, jer je smeca mnogo, ali se nadje i poneka dobra premium igra. Pratim svake sedmice, pogotovo za iOS i odigram svako malo dobru igru. F2P zaobilazim osim u ekstremnim slucajevima kad im TouchArcade da ocjenu 4.5 ili 5, onda znam da se mogu igrati bez trosenja para. Fallout Shelter je primjer takve igre, ali ipak ih je malo. Sto se Premium igara tice, Downwell i Beggar’s Ride su zadnje 2 koje sam igrao, fantasticne igre. Da ne duzim sa off-topicom, razmisljao sam da otvorim temu gdje bi sedmicno ostavio post sa novim igrama koje izlaze, sa nekim kratkim opisom, posto vjerujem da ubjedljivo najvise na forumu igram mobile igre.

Ja cu vjerovatno da izazovem dosta rage-a, ali evo: smatram da Sony ne zasluzuje ovakav uspjeh sa ps4. Nikada nisu bili lijenji, nikad nisu manje ulagali u elskluzive, ps+ ponuda im je ocajna, dok prema korisnicima nikad nisu bili gori. Pocev od toga da im podrska vecinu vremena nije dostupna, dok sam odnos prema lojalnim korisnicima ocajan.
Pri svemu tome, ps4 leti sa polica, bez da ima krstene first party igre. Sta god da urade ili objave docekuje ae kao drugi silazak Hrista, najbolji primjer je zadnji e3 gdje su najavili igru koja jos nije ni pocela sa razvojom (FFVII), pa najavili Shenmue sa kojim nemaju nikakve veze (osim sto finansiraju ps4 verziju igre), i jos najave igre koje ce izaci za tri godine, i univerzalno svi pricaju kako je to najbolje e3 pokazivanje ikada. Sta znam, grinds my gears. Pri tome sve kao uhvatila nostalgija, satro svi smo odani citav zivot Sony-u, i “good old times” postovi.
Pri tome Vitu ne podrzavaju ni najmanje, to me najvise boli. Ps4 ide kao alva, i zbog njega su zrtvovali Vitu, ali ni za jednu konzolu nema pravih ekskluziva. Dunno, znam da se moje misljenje ne poklapa sa dosta ljudi (osim XO fanboy-eva), ali sam ga vec iskazao par puta na forumu, cini mi se da su ga svi prihvatili, mozda i oni deep down znaju da tu ima istine

@daemonkiller92
Na žalost, verovatno jer svi imamo svoje ukuse, gledamo različite igre.
Nije da ih nema, možda sam malo preterao kad sam reko 99%
Ali bar meni: su Kotor, Ducktales remastered, ostali remasteri i slične vrlo mala manjina. Kotor je uvek bio sjajan, ali nekako na androidu mi nije to to.
Igre na koje ja naletim, neke od njih koje ni nemaju multiplayer segment sada traže kupovinu.
Jedan od primera je recimo onaj 2d avion shooter koji se igrao pre 10tak godina na symbianu. Ne mogu sada da se setim imena, ali kultna igra. I to su uspeli da remasterizuju u paytowin.
A ove što navedoh - recimo Iron Force. Imam google nalog od čoveka, amera, koji mi je dao da igram zbog savea.
Uđem u google playstore, odem u transaction history i imam šta da vidim - preko 7k $ dato na taj iron force, koji je posle mesec dana prestao da igra. Ja ni posle 2.5 godine nisam uspeo da izfarmujem dovoljno resursa za taj tenk koji on ima. Da ne pričam uopšte koja je to hardcore šitčina od igre grafički, prepuna lagova i ostalog.
Na žalost ti takvi ljudi su i enableri da kažem, i ono što tera devove i publishere da i j3b3ni cut the rope 2 ima in app purchases.
Sreća pa na androidu postoji freedom i lucky patcher pa negde i prođu lažne kupovine.

@grandmaster.black
Igrao sam baš fallout shelter. Naravno kad sam video listu achievmentsa - pali freedom. Rade lažne kupovine i onda sam prebudžio vault u roku od par sati. Kad pogledam, pa majku mu, ne bi trebalo da se na to svodi gaming, ali sigurno ne i na kupovinu pravim teško zarađenim novcem, onih lunch boxova ili šta su već.

Takođe da se nadovežem na Igorov post. Ps4 ponuda igara je kriminalna.
Da ne bude da sam sony fanboy i da njih preskačem sa hejtom. Apsolutno najblaže rečeno nisam očekivao 2 godine nakon izlaska konzole da jedino vredno pomena bude bloodborne.
Ali, meni je u principu ps4 ok, jer za multi-platform naslove odavno nemam dovoljno jak komp.
Da imam neku mašinčinu, sigurno da bih radije 90% naslova igrao na pcju

PS4 ponuda igara je morala biti bolja, između ostalog i zbog njihovog ubistva Vite. Mnogo puta sam rekao ali na PS4 bi igrao Infamous Second Son i Bloodborne, to je to.

Mada, ne mogu baš ni da ih krivim, jer nije samo kod njih to problem, već kod svih. Sad je postao standard da se igre odlažu, da stižu nedovršene i sa gomilom problema. Sveukupno sam razočaran sa ovom industrijom i ljudima koji imaju veze sa njom. Dev time je sve duži i duži a mnogi kukaju za što kraće generacije. Sve više ćemo videti odlaganja i problema dok se ne desi neki crash kao u 80-im. Ovako nije održivo stanje. Videćemo dokle ćemo dogurati i ko će na kraju ostati.

Nema ljudi ni na XO nista ako cete tako da gledate. Imate Forzu i jednu Halo igru ( MCC ne racunam, isto kao ni NDC na PS4 ) i to je to, od “velikih” ekskluziva. Sve ostalo nula bambija.

Ne treba se puno zamarati sa tim, logicno je da ce neka platforma da dobije igre prije, neka kasnije. Polako. Svejedno se ne moze sve stici odigrati, cak ni oni koji ne rade apsolutno nista vec samo igraju ( a takvih je ovdje malo ).

Da ne navodim multiplatforme od ove godine koje su stvarno vrh ( Witcher 3 i MGSV vrijede za 5 igara, sad stize i Fallout i NFS ). Igara je na sve strane, vremena nigdje.

Ne, namjerno sam rekao da ne zasluzuje uspjeh koji ima. Nisam uopste spominjao u odnosu na XO. Dakle, konzola se ekstra prodaje, svaka vjest i najava se slavi kao da je nesto posebno, a oni apaolutno nisu uradili nista da bi taj uspjeh i povjerenje opravdali.
Doduse, mozda se otkrije da su onog sabana podmetnuli MS-u da napravi onako latastrofalan launch konzole :smiley:

Joj isto je i sa XO, bar od tebe ocekujem da budes realan. Pa jel ovdje samo gungula nastala tokom i poslije E3 sa sve jednom XO najavom i objavom, kao drugi dolazak Hrista, kako si i sam uporedio.

Zasto npr.PS4 ne zasluzuje svoj uspjeh? Poceli su bolje, nije bilo pokusaja preje*avanja korisnika kao sa XO, hardver je argumentovano bolji, a konzola jeftinija, i bila u pocetku i ostala. Ovo pricam u poredjenju sa konkurencijom. Iskreno, cak i kad ti ne poredis, mora se opet porediti sa XO. Nemoj gledati sad sto M $ povukao par dobrih poteza, pa moraju nesto.

Na drugu stranu, obe konzole su trash, uopste ne zasluzuju uspjeh ( XO ne bih nazvao neuspjehom, vec samo manjim uspjehom ) ni jedna ni druga ako cemo realno. U poredjenju sa proslom generacijom su kurton, a prodaju se vise. Samo takmicenje ko ce vise igara da zakljuca na svoju platformu. What gives ?

edit : ode tema u k, al’ supermoderator je prvi poceo :stuck_out_tongue:

Ne bih ni komentarisao sve ove Bioshock grehe(Ken Levine oprosti im, ne znaju sta rade), al generalno nijednu igru koju sam igrao nisam bas hejtovao. Igram ono sto me interesuje i kraj price. Retko kad se razocaram.

Npr. Dragon Age je jbg Bioware igra odlicni likovi, odlicna prica, ali onaj combat, lele lele. Koliko ja ono ne podnosim. Stavio sam na easy i tako preso Origins, nije me sramota da kazem. Samo za pricu sam igrao.

Dark Souls(@grandmaster.black oprosti) je jedan hot mess na PC-ju, da ne kazem sran*e. Znaci trebalo mi je pola sata da povatam kontrole u onoj prvoj prostoriji. Nisam mogo MENI DA OTVORIM. JER NIJE BIO NA ESC. Onda ocajan port. Onda nadjem fix za grafiku i performans. Onda su kontrole i dalje ocajne. Onda onaj boss koji ima predvidive pokrete a lik ne reaguje na vreme zbog kontrola. Nikad brze nisam izbrisao igru. Prvo ne lozim se na te YOU MUST BE HARDCORE TO PLAY THIS BRUUUUUUUH igre, drugo da je malo bolje napravljena, mozda bi me zaintrigirala ovako, cao zdravo.

To je to sto za sad mogu da se setim, vrv sam losija iskustva potisnuo lol.

E da, probao BF4 za dz nedelju dana, ma ne da nisam mogao da se ubacim u onaj MP, ono je bilo strasno. Prvo server nisam mogao da nadjem, onda kad nadjem likovi imaju equipment ne do bog, udje u tenk ne moze niko da ga ubije fazon. Uopste nisam uzivao. CoD MP isto ne igram sem CoD MW na gangreni, ono je bila uzivancija. Generalno ne igram pucacine online, evo Battlefront je prva sto sam kupio.

Edit: A da naravno mrzim LoL. Kopija dote sa nepreglednom grafikom za decu, sa prepojednostavljenim gejmplejom uz samo par stvari koje po meni radi bolje od Dote. Probao nekoliko partija i zabatalio zauvek. Mrzim zato sto je kopija koja je popularnija od originala. Fala bogu pa je Valve vaskrso dotu, al opet zbog toga nisu izbacili nijednu igru od Portala 2 ne racunajuci Dotu hebenu.

E, ni ja nisam prešao, niti zgotivio Spec Ops: The Line. Igra bila previše teška za igru, dosadna više nego intrigantna i što napisa daemon, ceo prokleti internet je spoil-ovao kraj jedno milijardu puta i na jedno milijadu načina.
Nikada nisam igrao L4D igre, a ne kontam ni hype. Team fortress takođe nikada nisam igrao. (You startled the witch!) Forgive me Lord Gaben for I have sinned (HL3 confirmed!!!)
Nisam nikada prešao Bioshock 1 :smiley: Ne znam, tada sam bio u nekom hiatus-u po pitanju igara, posle uleteo u eri Bioshock-a 2 i samo se ukrcao na hype train (all aboard, ahahahahaahahahahahah … https://www.youtube.com/watch?v=b4gxKFAhfZc)
Nikada nisam prešao niti jednu Metal Gear Solid igru i apsolutno ih ne razumem. Ono što sam uspeo da uvidim gledajući YT video snimke jeste da je igra konfuzna, često satira same sebe itd itd itd. Igrao sam jedino MGS Ground Zeroes, sve poubijao i igra mi lepo udari -50.000 poena na kraju. Jel? Meni? More mrš! :smiley:
Mass Effect nikada nisam igrao, niti planiram, ne sviđa mi se igra uopšte. Ne volim igre u kojima ima milion završetaka i milion opcija i u kojima moram da razmišljam kao u pravom životu. No thank you.
Witcher igre nikada nisam igrao, planiram 3ku da kupim.
Heavy Rain je jedna od najdosadnijih igara ikada. Znači, simulacija života i teranje da pomeram džojstik ovako i onako (gore-dole-levo-dole-okreni-dubi na glavi-žongliraj lopticama u desnoj ruci dok stiskaš X) me je uništilo. Ipak, želeo sam da doživim tu priču i da vidim o čemu se radi. Po meni, ništa posebno.
L.A. Noire je takođe jedna od najdosadnijih ikada ikada! Ok, animacije lica su odlične bile (protagonista ima “I wanna punch you in the face for no obvious reason” lice); priča je meh, a gameplay nikakav. Najgore mi je bilo kada bih morao da vozim do stanice ili do mesta zločina, jer naravno da upadam u saobraćajne nezgode i naravno da udaram pešake, a igra me kažnjava zbog toga. Stupid game!
Halo … iako volim igru, napucavanje je van ovog sveta koliko je dobro, ipak postoji nešto što me preterano iritira. Nikako, ali nikako, ama ljudi moji … nikako ne mogu one grunt-ove. Iritantni glasići, njihovo trčanje i mlataranje rukama. STAND STILL AND FIGHT LIKE A MAN! 'El FPS ili ne, majka mu stara?!
Takođe, nikada nisam igrao niti jednu The Elder Scrolls igru.

Ja mislim da do sada imam najviše sin-ova i cosin-ova :smiley:

Konami games excluded! Znači Silent Hill, MGS i PES!

GTA ne podnosim sve sem prvog dela!
Secam se kada sam igrao prvi deo, bila mi je bas zabavna iz pticije perspektive. Verujem da vecina nije ni videla :slight_smile: bese davno.
Sve ostale ne mogu da svarim nikako.

Sad ste stvarno preterali, pa ovo je gore nego kad mi se drugar poverio kako mrzi lubenice i palacinke. :fubar:

@GTA

*****o si objasnio :smiley:

Da brate, meni nevidjen smor u GTA postalo da se vozim s kraja na kraj grada. To valjda ostale traume jos iz GTA San Andreas gde ima onih 10-ak misija na kraju igre kada vise nisu znali kako da produze igru, pa kao aj vozi se preko pola mape. Od kada su u GTA 4 uveli taksi, svuda idem njim. HowLongToBeat kaze da se GTA 5 prelazi za 31 sat, a ja presao za 24 sata. Kapiram da sam 7 sati ustedeo u taksiju.

Duza varijanta price neki drugi put, ali shebo sam sanse sa jednom dobrom Holandjankom zato sto joj rekoh da nijednu Zelda igru nisam igrao…izmedju ostalog…

Mrtva Zelda.

Ako, pametna devojka. Nisi ni trebao pi*ke videt’ zbog tog greha :smiley: :stuck_out_tongue:

Kad bolje razmislim, razumem da neko nije igrao MGS, Dark Souls, Bioshock, Fallout, itd., ali NIJEDNU Zeldu? U bilo kom trenutku? Pogotovu sad kad možeš da ih igraš na tosteru? For shame…

What? We’re supposed to talk about Nintendo games as well? Nadam se da ste svesni da ja nikada nisam posedovao Nintendo konzolu. Please don’t make me go there :smiley:

What have you been doing with your life? :smiley: Ček, nisi imao ni one terminatore i slična ******? Ako mi kažeš da nikad nisi igrao Marija onda sledi instaban :smiley:

Razumem tu ideju, ali pomisao da je neko ozbiljno PROBAO da igra Dark Souls na tastaturi… Odmah se naježim :smiley: Doduše, ja sam igrao i prešao DMC3 na tastaturi, što je isto jedan od velikih grehova :smiley: