Gamescom 2014

Video: Microsoft promises “big surprises” for Xbox One at Gamescom
Join our very own Aoife for a video overview

There’s just a week or two to go till Gamescom kicks off in Cologne, Germany. It’s Europe’s own version of the E3 Expo - notable for its higher quantities of Sauerkraut and lower quantities of sunshine. Aoife and I will be covering the event for OXM. Aoife will also join Microsoft’s Graeme “AceyBongos” Boyd and Larry “Major Nelson” Hryb on camera to present a variety of Microsoft briefings, at which we can expect “big surprises”.

Microsoft’s show begins on 11th August, 18.00 BST or 19.00 CEST, with the first public screening of Advanced Warfare’s multiplayer. The main Xbox show briefing will take place on 12th August, at 13.00 BST or 14.00 CEST. Needless to say, you’ll be able to watch it all here. For now, here’s a teaser featuring the lovely Aoife and her lovely glamorous friends. If you look closely, you might see a sad, tired man in the background holding a coffee. The sad, tired man is me.

Ja samo ocekujem quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break quantum break!!! Da li sam reko da jedva cekam quantum break ? :smiley:

Zaboravio si Quantum Break :stuck_out_tongue: :smiley:

Sent From: “Neitherworld, Peaceful Pines”

Šteta što neće biti Quantum Break…
:frowning: :smiley:

Vjerovatno zadnja sansa da me ubjede da kupim njihov sistem, ne samo mene nego dosta ljudi koji se jos uvjek mjerkaju koju konzolu kupiti. Da vidimo i to veliko iznenadjenje, mozda Quantum Break u 1080/60fps to bi bilo pravo veliko iznenadjenje hehhe :smiley:

Mene ne mogu da ubede da kupim X1 pa ne znam ni ja sta sad da najave.

Meni je ovaj Quantum Break promakao nekako do sada, ja ovo prvi put vidim. Za vreme E3, pratio sam sta se desava oko PS4, jer mi je to nekako palo kao logican izbor za next gen kupovinu. Bogami, 2, 3 ovakve ekskluzive od Microsofta, pa da se porazmislim ponovo. :slight_smile: Ne trcim pred rudu, ali i trailer od 2 minuta mi je bio dovoljan da me raspameti. :slight_smile: Svakako vise ima da se vidi od onog za Uncharted 4. :slight_smile:

Ali će na kraju Uncharted 4 biti mnogo bolji. Jer igru ne čini trejler. Samo da kažem da ja nemam konzolu nijednu, igram se na PC-ju, eto da ne pomisli neko da sam neki fanboj ili tako nešto. Ali ako bih sada birao između X1 i PS4, izabrao bih PS4 jer sam siguran da će imati bolje igre.

Svako ima svoj razlog zasto bi kupili jednu, a drugu ne bi ili zasto tebe ne mogu ubjediti da ga kupis, ok ne moras. Ono gore za rezoluciju i fpsove je bila sala i sve vezano za to sto sam napisao ikada na forumu je bila sala, sarkazam ili sl., jer mene licno ne interesuju to, ni dan danas ne znam u koliko pixela se prikazuje 90% igri na x360. Ne mogu reci da razliku ne primjetim, ali nikada nisam pokusao naci tu razliku nego sam uzivao u igrama takvim kakve su. Trenutno igram na nekom CRT TVu od 38" i super mi je(a za usporedbu igrao sam i na Full HD TVu). Mene jos Halo 5, Quantum Break, Forza Horizon, potencijalni Gears of War i xboxov kontroler privlace za xbox, jos kad bi predstavili tu neku igru da bude ono “wow” efekat, nemam sta dalje traziti. A isto tako ima exc. igri koje me privlace na PS4 i taj neki prijelaz na novi sistem bi mi mozda i godio. Zato kazem da ce vjerovatno ovo biti presudno.

Ne cini, naravno. Kod Uncharteda se pozivam na staru slavu, nisu ni onaj kratki trailer morali da pustaju, jednostavno znam da ce biti dobro. Kod Quantum Breaka mi se svidela ideja, evo sad ovo sto sam video je bilo dovoljno da me zainteresuje.

I meni se svideo Quantum Break, biće sigurno obe igre odlične, još će Quantum Break umesto Cut-scena da ubaci live action tv show, biće zanimljivo to videti. :slight_smile:

Ja mislim da je od samog starta bilo jasno da je PS4 dosta jaca konzola u hardverskom smislu , takodje od samog starta Sony je krenuo mnogo postenije u trku za razliku od MS-a koji je kao po obicaju krenuo funjarski i da jajari (setimo se samo da su u poslednjem trenutku odustali od one sulude ideje da nece biti polovnih igara i da ce konzola non stop zahtevati internet konekciju a takve stvari Soniju nisu padale ni na pamet )
Za razliku od MS-a bas se vidi da se Sony ovaj put potrudio da za sto nizu cenu igracima isporuci sto veci kvalitet.

Ma, Microsoft nije funjara samo za to, vec uopste. Monopolisti nad operativnim za PC, ne znaju sta ce sa lovom i umesto da na XBOX gledaju kao na neku nisko profitabilnu stvar, gledaju i tu da izvuku svaki dinar. Sa druge strane, Sonyjev departman za elektroniku koju godinu vec zaredom u minusu i na kraju su ispali kraljevi. Ona ku*vinska akvizicija Nokije… Da ne pominjem…

Da se ne odaljujem ja od teme dosta, dobar je Gamescom. :smiley: Kad vec ne mogu na E3, valjalo bi mi jednom bar ovo da posetim za utehu. :slight_smile:

Gearing up for #gamescom.

Ubisoft reveals its Gamescom lineup, includes Assassin’s Creed: Rogue, Far Cry 4, more

Ubisoft will be offering Gamescom attendees the chance to get some hands-on time with Far Cry 4, The Crew, Assassin’s Creed: Rogue, and more.

As well as these playable demos, the publisher will also be showing off Assassin’s Creed Unity, Just Dance 2015, Just Dance Now, The Division, and Shape Up. Several unannounced PC, mobile, and digital titles will also be present at the show.

Assassin’s Creed: Rogue was officially announced earlier this week, and puts players in the boots of Shay Patrick Cormac, a former assassin who leaves the order to become a Templar after a mission goes wrong. The game takes place in the 18th century during the Seven Years War, and fills in the gap between Assassin’s Creed III and Assassin’s Creed IV: Black Flag.

“Ubisoft is making it easier than ever for Gamescom attendees to look at our games and connect with their favorite franchises, Ubisoft CEO Yves Guillemot said. ”We’re hopeful that every type of gamer will find something to enjoy in our line-up and will have a chance to share their feedback with us.”

Gamescom is set to take place next week in Cologne, Germany from August 13-17.

Tacno je i to sto pricas, ali ta cena od 399,99 i dalje nije nikakvo “snizavanje” cene vec samo izbacivanje Kinecta, jel me razumes? To je i dalje preskupo za ono sto nude. Realno, sumnjam da Sony vec sada moze da smanji cenu sa 400 dolara, posto su im i troskovi izrade svakog pojedinackog PS4 veci jer ima jaci hardver. A XO ima prostora za smanjivanje cene jer je hardverski slabiji. Tek sa cenom od 350 dolara XO ce da kosta onoliko koliko bi trebalo, ovo do sada je bilo samo sisanje ovaca, sto kaze nas narod.

U svakom slucaju profitiraju gejmeri. :slight_smile: Snizavanje cene za obe konzole bi bila win-win kombinacija. Samo nek se oni tuku.

Meni, kao coveku koji nece kupiti nijednu konzolu nove generacije bar jos godinu i po dana, a mozda i dve godine, se sve to svidja. Cekam da se nakupe dobre igre, padne cena, izadju slim verzije konzola (posto trenutni Xbox One izgleda kao video rikorder proizveden u SSSR) a sa slim izdanjem ispravljeni i potencijalni hardverski bagovi kao sto je kod X360 bio RROD, isprave sve softverske bagove sa system update-ovima, mozda izadje i neki hack, i tad se kupuje. :slight_smile:

$10,000 Halo 2: Anniversary Tournament at Gamescom

In today’s Halo Bulletin, 343 Industries Community Manager Bravo revealed details on the first official Halo 2: Anniversary 4v4 tournament.

Taking place at Gamescom next week in Cologne, Germany – 343 Industries are teaming up with ESL and Twitch.TV to bring us the first Halo 2 Anniversary 4v4 tournament, which will feature a prize pool of $10,000!
“To qualify for the finals, swing by the ESL Arena in Hall 9, where ESL will have a dedicated area for Halo: The Master Chief Collection competition. On these stations, we’ll be featuring “winner stays” 4v4 gameplay, so grab three teammates (or form a team on the spot) and come compete on Ascension and one other unannounced map.

The rules are simple: If your team wins 10 matches in a row, you’ll take the top spot on the daily leaderboard, and if another team tops your score (and wins 11 in a row), you’ll need to swing back and reclaim your spot. At the end of each day, the top teams will advance to the Sunday finals, where they’ll compete for a prize pool of $10,000 USD on the eSports main stage. If you qualify, but don’t have Sunday passes to gamescom, we’ve got you covered – all qualified teams will receive complimentary Sunday access courtesy of ESL.”
Wednesday, August 13 – ESL Arena, Hall 9
Qualifier tournament – 14:00 to 19:30 CEST

Thursday, August 14 – ESL Arena, Hall 9
Qualifier tournament – 10:00 to 19:30 CEST

Friday, August 15 – ESL Arena, Hall 9
Qualifier tournament – 10:00 to 19:30 CEST

Saturday, August 16 – ESL Arena, Hall 9
Qualifier tournament – 09:00 to 19:30 CEST

Sunday, 17th August – ESL Arena Main Stage, Hall 9 (Watch the finals on Twitch!)
Pre-tournament Free-for-All – 10:30 to 11:15 CEST (1:30 to 2:15 AM PDT)
4v4 Tournament Final – 11:30 to 17:00 CEST (2:30 AM to 8:00 AM PDT)

Tournament Prizings

1st Place: $5,000 USD
2nd Place: $1,500 USD
3rd/4th Place: $750 USD
5th-8th Place: $500 USD

http://teambeyond.net/halo-2-anniversary-4v4-tournament/

Naprotiv ne bih razmisljao tako jer XO bio 500$ a ps4 400$ jel Werta kao prvi XO fan nije ga kupio jer je skuplji i nije ga mogao naci?.. Razlika u ceni od 100$ je veoma velika pogotovo u ovakvoj situaciji.
MS ce sigurno zadati finansijski samar a konzola ce se prodavati sigurno dupli vise .

Primer: 80% kupaca su ne obavesteni i nisu neki gameri … I oni uzimaju nesto sto im finansijski odgovara a ima dobru grafiku, razliku u grafici od Ps4 koja je sitna niko od njih ne primecuje i nece biti toliko zasenjeni kao neki. Samo realno i basic razmisljanje i dobicete odgovor.

Da,ja bih uzeo XO,ali je bio problem st ga je bilo u samo jednoj trgovini i tamo se placalo kesom,a stajao je 4500-4700 KN,a i jako jako tesko je kupiti igre i ne daj boze opremu poput kontrolera i slicno,dok npr Ps4 dosao je 3300KN,a igre i opremu ima na svakom cosku,ali nisam nista zazalio