G2A kontroverze, ukradeni kodovi za igre i borba koja se odvija već neko vreme

Jutros naiđoh na YT klip “TotalBiscuit, The Cynical Brit” pod nazivom “What happened with G2A and Gearbox?”

U njemu, Biscuit priča o tome kako je odlučio da ne govori u svojim video snimcima o izdavaču Gearbox, koji je najpoznatiji po video igri Bulletstorm, jer su oni odlučili da se direktno povežu sa G2A sajtom, dobro poznatom mnogim članovima foruma. Onima kojima ovaj sajt nije poznat, to je mesto na kojem možete naći sve, od kodova za video igre do kodova za Live i PS Plus pretplatu. Sajt je samo posrednik, a na njemu mnogi preprodavci nude svoje proizvode, koji su po tvrdnjama mnogih često stečeni putem ilegalnih radnji, kao što je kupovina putem ukradenih kreditnih kartica, lažni kodovi, itd. Sajt je u poslednje vreme stekao veoma negativnu reputaciju, a sećam se da je i jedan naš član sa foruma imao problema sa kodovima kupljenim sa tog sajta.

Uglavnom, Gearbox je odlučio da ispita o čemu se zapravo radi, pozvali su Biscuit-a na razgovor, on im je predočio gomilu dokaza o tome kako G2A jednostavno želi novac i da ih ne interesuje kakvi se proizvodi nude na njihovom sajtu, a takođe je i predočio gomilu dokaza za loš sistem zaštite kupaca koji postoji na G2A sajtu.

Gearbox nakon toga odlučuje da zauzme pozitivan stav pohvaljen od strane mnogih u svetu video igara. Izdali su listu zahteva, a ukoliko G2A ne reaguje, prete da će raskinuti saradnju sa njima, tj. njihovi se ključevi za video igru Bulletstorm (kao i sve druge) neće prodavati na tom sajtu.

Ispod se može naći i članak o Reddit AMA-u (Ask Me Anything) gde je jedan član Reddit-a dokazao pred G2A predstavnicima i radnicima koliko je lako zaobići njihove sisteme zaštite tako što je postavio lažni ključ koji je već mogao da proda za novac. Odgovor od strane G2A sajta i osoblja istog: blokiranje tog korisnika, tako da on ne može pristupiti, niti išta kupiti sa tog sajta ikada više. Ovde kačim sve izvore koje je Biscuit pobrojao i naveo, radi lakše preglednosti i dostupnosti:

TL;DR - G2A je očito poprilično nesiguran sajt i ne bi trebali da kupujemo preko njega.

7 Likes

Ja sam tamo kupovao i prodavao vise igara, mahom sitne igre i slicno i sa tim nikad nisam imao problem sve dok nisan resio da uzmem jednu od AAA koja je u tom momentu skoro izasla.

Nikada nisam davao veliki znacaj tim Shield i slicnim crap stvarima ali sam taj put resio da ga ipak uzmem i to me je koliko toliko spaslo posto sam ludak i nisam hteo da platim preko PayPal-a zbig glupog fee-a od 0,5 eura.

Placam igru dobijam kljuc posle 5 minuta da ga aktiviram na Steam-u kaze duplicate, rekoh ne mogu da verujem da sam i pored svega o G2A i upozorenja ipak resio da kupim preko njih. Prodavac je imao 99% sigurnosti i ja ulozim zalbu preko Shield-a. Salju mu poruku da ne mogu preko Shielda da idem nego preko obicne zalbe. U tom momentu sam vec krenuo da pizdim jer sam taj crap servis platio i sad ne mogu da ga iskoristim.

Ali aj teram dalje. Ulazem zalbu i javlja se prodavac posle 2 sata, trazi dokaz da kljuc ne valja. Odgovaram instant i opet cekam par sati da se javi.
Sve u svemu ta prepiska je trajala 4-5 dana sa sve G2A likom koji je kao bio posrednik ali je i njega bilo briga.

Znaci posle 5 dana prepiske i 4 druga kljuca ja uspevam da aktiviram igru i reko ok sad je gotovo. Ovaj nece dobiti ocenu od mene kad bas suprotno. G2A ga oslobadja tj dobija plus direktno od njih ali kao da je moja ocena. Zato on ima 99% i ako prodje prodje sa laznim kljucevima ako ne onda prodje ovako kao samnom natezanje brdo dana itd.
Sto se tice Shielda, oni su se aktivirali pred kraj kad mi je vec bilo svega dosta.

Sve i svemu ne kupujte nista kod njih vec nadjite alternativu . Ako ne postoji onda placajte iskljucivo preko PayPal-a i kupite suntavi Shield. Bolje ga imati radi sigurnosti zlu netrebalo.

1 Like

Pozdrav svima, dali je neko imao problem sa njima prilikom kupovine wallet top upa za PS4 pošto planiram preko njih da uzmem jer preko Amazona nikako ne mogu?

Ja nemam iskustva, jednom sam kupio kod za 5 dana live-a ili za 7, nisam siguran. Kod stigao odmah, bio ispravan. Sa druge strane, gomila ljudi ima probleme. Možeš li wallet top up da odradiš preko Sony sajta? Prihvataju li naše kreditne? Znam da MS sada ima stranicu za kupovinu kodova direktno od njih, prihvataju naš PayPal, tj. naše kartice. Ako se odlučiš, želim ti sreću, a ja bih ipak potražio neku drugu opciju.

1 Like

E hvala puno na informaciji pogledacu negde druge ali stvar je u tome što PSN ne prihvata naše kartice pa zato i tražim alternativu.

Prije svega, pohvale za thread, vidi se da je ulozeno dosta vremena da bi se sve fino prezentovalo.

G2A je dosta popularan sajt, te su marketinski odlicno pokriveni. Svaka potraga na google izbacuje njihov store, te su sa te strane vrlo sigurni. Nazalost, tesko da ce mala eho komora sa gafa uspijeti nesto da uradi po pitanju ovoga, ostaje da se ceka da EU zakoni sustignu digitalnu trgovinu i ogranice ovakvo poslovanje. Onog trenutka kada budu vece kazne od zarade od posredovanja losim trgovcima, tada ce i G2A korigovati poslovanje.

2 Likes

Ja iskreno nisam imao problema sa njima… U decembru sam prvi put kupovao… Tada fifa 17 za XOne, kasnije sam jos u januaru kupovao za drugar isto to, i posle obojic ac unity… Svaki put sa stitom… I stvarno nikada ni najmanji problem nisam imao… Mada eto, ljudi govore, ne verujem da bi lagali…

I vrh vrhova: http://imgur.com/gQhoEmH

1 Like

:joy:

Kill the messenger!

Kupujem kod njih ponešto i nisam imao problema do sad, čak uzimam ključeve bez onog njihovog shielda, valjda sam imao sreće.

Počeće i oni ozbiljnije da se bave provjerama kad im klijentela ode na neki bolji sajt, a takvi niču svakog dana.

Ja za Doom, The Division, Diablo 3 I Overwatch kupio preko Kinguin-a i InstantGaming-a…sve ostalo čekao na rasprodaji…ali vidim da se sve više ljudi žali da su počeli kodovi duplirati…ali ja sam od početka znao da su to kodovi koji su nabavljeni na sumnjiv način…ali šta ćeš balkan… Mora se nešto mutno i prihvatiti…

Ja sam jednom probao da kupim preko njih i nešto me je konstantno vrtelo u krug sa Shieldom te adresa nova te nija taj PayPal te security ovaj onaj i na kraju cena ključa veća za 10eur od ponuđe, kao ako hoćete bez Shielda onda košta ovoliko. To mi se toliko zgadilo da sam rekao f off i kupio sa Microsoft storea igru. Od tada ni blizu tom sajtu da priđem iako mi je jasno koliko je sumnjiva cela priča, posebno što se oni odriču odgovornosti i mahom se koriste kradene kartice za kupovinu ključeva.

Nažalost ljudi idu tamo gde je jeftinije iako često sami developeri ne vide ni centa od tih prodaja.

1 Like

A ima i kada se posle par sati-dana kod prosto ponisti jer je kraden… Na takvim sajtovima se.kupuje nesto sto ne kosta mnogo, pa i ako se nesto desi, onda nisi u velikom gubitku… Postoje provereni sajtovi na kojima se moze kupiti gold i psn +, za manje para… A sto se tice igara, rasprodaje su zakon…

Ok, za neke da budu oprezni.
Naime danas sam preko G2A pazario gift card. Nikada ne koristim shield, pazario sam sve preko PayPal-a…
Kad ono email od PayPal-a.

You set up an automatic payment profile
Hello Bla BlaBla,
You just set up an automatic payment profile to G2A.COM Limited. Here’s the information:
Amount to be paid each time: €2.35 EUR

Ne znam da li sam ja poludeo u nekom momentu i kliktao svasta ( u sta veoma sumnjam ), ali odjednom sam postao G2A monthly subscriber.
Naravno brzinom munje sam sklonio pre-approved payments sa naloga.
Uh!

Po defaultu stoji da budes monthly subscriber g2a shielda

Odlican im default mogu reci.

3 Likes

Dobra politika kuce, mogla bi neka politicka stranka kod nas tako da se zove " otimanje po defaultu".

1 Like

Pa i rade na raznorazne nacine kod nas ne sekiraj se :joy: