Forza Motorsport 2

Posto su me u zadnje vreme zaintrigirale realnije simulacije voznje a do sada nisam imao priliku da probam Forzu,voleo bi da cujem neke utiske od ljudi koji su je vec igrali.Kakva je fizika u igri,kako se kola ponasaju na putu?Grafika pretpostavljam da je losija od npr one u Grid-u ali bi ipak voleo da cujem koju o njoj iako ona nije najbitnija stvar kod igara ovog tipa?

Ajde i reda radi da stavim neku slicku:

.

Ako bude na nivou prvog dela onda te čeka luda zabava! Prvi deo su nazivali realnom, “matematički proračunatom” simulacijom, i zaista je bilo blizu tome.
Prvi put u svetu simulacija vožnje je primenjen takav način izvođenja i bio je pun pogodak. Sećem se ljudi koji su je rado igrali a uopšte nisu bili ljubitelji takvih igara.
Sve u svemu, nadam se dobroj igri i rado ću je zaigrasti. Eto!!!:cool:

Forza Forza, ljubavi stara!

odlična igra, možda joj falilo još par meseci poliranja, ali izuzetna igra svakako. Nadam se da će uskoro objaviti Forza 3 jer su u Turn10 rekli da rade na nečemu novom i velikom. Šuška se da je možda i PGR5.

Jeli neko probao ovu igru vredi li cemu
nekako filmic mi nije nesto cak mi i deluje ruznjikavo
pre mi se cini bolje Legend pa neko neko ostavi utiske

Javljam sutra…

i mene isto zanima. ne znam da li vredi skidati ili ne, pošto su mi ovi najnoviji bondovi shit žešći, te se ne bih nešto ulagao (skidao) ako ne moram.

Pazi, u igri igras malo delove iz Kazino Rojala, malo iz ovog ovog. Mix prvog i treceg lica, pomalo lici na Borna. COD4 endzin…

odigraću ovih dana pa da vidimo kako su to izkombinovali

hm, COD4 engine? znači 60 fps?

Zavisi kakvu realnost trazish. Prvo, da bi prichali o realnosti, moramo igru da vozimo volanom, a ja sumnjam da iko ovde ima Microsoftov volan. Drugo, u Forzi 2 ono shto je najrealnije su zvukovi. Modeli staza i automobila su uzasno promasheni, njihove karakteristike takodje (BMW M3 bolje kochi i od EVO9 i od Porshea 911 GT3, dva najjacha serijska automobila shto se toga tiche, i takvih primera ima gomila), automobili jednostavno nemaju svoje prave osobine. Svaki auto sa zadnjom vuchom i 500ks ide isto, a to govori i onaj performance index gde automobil bukvalno ima 5 parametara i po tome se samo razlikuju, a pravi automobili iste klase mogu da budu totalno drugachiji. Da ne bude da je pljujem, igra nije losha uopshte u gomili generichkih voznji, ali daleko je to od simulacije. Jeste mnogo ozbiljnije od NFSa ili Grida, ali i dalje je sve previshe povrshno uradjeno da bi se nazvalo simulacijom, posle GT5 Prologa pogotovo.

Meni se gameplay snimci svidjaju,volim ovakve igre,mada mi se sama prica o James Bond-u ne svidja.Filmovi su djene djene ima svakakvih ali sve je to prepumpano da ne kazem amerikanizovano.

Igrao sam GT5P u igraonici sa nekim logitech volanom na 32" lcd-u i moj prvi utisak je bio,sta je bre ovo sa grafikom(mada je moj utisak da je tv lose podesen,jer se auto fakticki i ne vidi od nekih senki sta li su)!!!Grafika je dobra ali jednostavno ocekivao sam mnogo vise gledajuci one slike i filmice.A onda sam poceo da vozim i odusevio se.Ne verujem da forza zaostaje puno,guru je mozda malo subjektivan ili se emotivno vezao za gt pa je pomalo neobjektivan ali koliko cujem forza ima vrlo dobru fiziku i nije bas za baciti.

E i da dodam: ,Driver-u dobro dosao u xbox world":D.

Shta si ti to gledao :slight_smile: Grafika u Forzi 2 je crtani film za GT5p koji se na trenutke chini kao TV snimak, ja mislim da o tome uopshte ne treba da diskutujemo.

Ono o chemu ovde prichamo je realnost, i tu Forza nema shta da trazi pored GT5p, nema ni jedna PC simulacija shta da trazi pored GT5. I kada kazem realnost, ne mislim na lupanje i ispadanje vozacha kroz shoferku, vec vernost staza, automobila, njihovo ponashanje. Ni jedna igra nema tako precizno prenesene modele automobila, grafichki i fizichki. Zato kazem da u ovoj prichi treba odrediti granice shta je to simulacija. Nekome je to realnija igra od NFSa, nekome je to najteza igra koju je igrao, a simulacija treba da bude kopija realnosti, i to Forza ne radi kako treba, odnosno ne radi dovoljno precizno, odnosno ne radi kao shto GT5p radi. Uskoro cu nabaviti Microsoftov volan pa cu direktno uporediti sa GT5p onako kako ga vozim, volanom, i napisacu utiske.

Da li stvarno mislish da neko ko trazi surovu realnost moze da se veze za neku igru i da zivi u zabludi da je to realno iako nije samo zato shto je igrao prethodne delove ? :slight_smile: Ja se bavim automobilizmom 25 godina, vozio sam sve moguce i nemoguce automobile i odmah cu videti shta u nekoj voznji ne valja, uopshte me ne interesuje koja je to igra, ali Kazunori Yamauchi nije sluchajno napravio GT5p kakav je , Turn10 nije sluchajno napravio Forzu 2 kakva je, svako od njih ima svoje motive, i kada ih shvatish jednom, bice ti jasno da ne morash ni da vidish njihovu novu igru da bi znao koji ce nivo detaljnosti i truda biti ulozen.

Btw, bolje vas nashao :slight_smile:

^ Sve ja to kontam ali ono što meni treba od takve igre u Forzi imam, a sama igra nudi još gomilu stvari koje niti koristim/primećujem. Nisam fanatik za vožnju i verujem da bih sa volanom još gore vozio a opet ne volim ni tralala igre tipa dirt/grid/nfs. U principu PGR je moja top arkadna igra a forza simulacija, koja nudi neki poseban ugođaj i emociju.

GT5P nisam probao, ne znam nikog sa ps3 a a kada ga budem imao ne verujem da ću dati pare za simulaciju vožnje. Mada, taman kada izađe 2010, možda bude neki super deal i igra upadne u košaru.

• dobrodošao

To sam bash i rekao, individualno je koliko realnosti neko trazi u igri, a ja poshto automobilske igre igram zbog automobila, a ne da volim automobile zbog igara, puno tih automobila poznajem mnogo pre nego shto je prva Forza bila u planu, ne mogu da predjem preko chinjenice da ja recimo Korvetu ne mogu da stignem automobilom koji je bukvalno otkida u realnosti. Ko toliko ne prati automobile, njemu ce Forza sigurno biti odlichna igra jer ona poseduje osnovne razlichitosti automobila i dovoljno je teshka da bude izazov, ali ono gde GT5p ide dalje je u tome da svaki automobil ima svoj “signature”, iste osobine kao u realnosti, pa ko ih poznaje, osecace se kao “kod kuce” od prvog trenutka. I da budem iskren, uopshte nisam ochekivao da ce to tog nivoa detaljnosti da idu, jer realno to iziskuje previshe ulozenog vremena i para, i zato ce dok izadje dva dela Forze, izaci jedan Gran Turismo.

I ja sam mislio da bi za volanom gore vozio a onda sam to sve probao i odusevio se.Nikada me nisu posebno privlacile simulacije voznje delovale su mi kao maltretiranje a to se ne trazi od igre ali gran turismo mi je malo okrenuo vidike.Otuda moje veliko interesovanje za Forzu koja nazalost nisam jos probao ali deluje mi kao nesto izmedju GT5p i Grida a to je za mene dovoljno.:smiley: