Forza Horizon {MT}

Developer: Playground games
Publisher: Turn 10/ MS Studios
Genre: Racing
Platforms: Xbox 360
Release date: 23.10.2012

Kada je prvi put najavljena, Forza Horizon je imala veoma lijep prijem. Svi su htijeli da vide na sta lici Forza kada se preseli sa sumornih trkackih staza na realisticnije okruzenje iz stvarnog zivota (dobro, zivota onih koji zive u Coloradu). Najavljena je arkadna simulacija (oksimoron) koja bi trbala da popuni prazninu koju je Forza 4 za sobom ostavila, i da zadovolji prohtjevima casual igraca koji zele da ulete, odvoze dve trke i potrose koji minut u naletu adrenalina, bez da se brinu o poretku, svakoj dragocjenoj sekundi, i drugim stvarima zbog koji se ugradjuju ventilatori u dzojstike.
Ako je nesto moglo da brine fanove, to je bila odluka Turn 10 studija da svoje dijete ljubavi prepuste drugom studiju, Playground games-u, koji na svojoj listi dosadasnjih achievement-a ima samo onaj prvi od 10G “Make A Games Studio”. Ipak, isti taj Playground games je sastavljen od talenata koji su odgovorni za igre kao sto su PGR, Driver, Colin McRae Rally/Dirt, Burout, i dr. i koji dolaze iz studija sa sampionskim predigreom, prije svih Codemasters i Criterion games, te sa tim na umu, razloga za brigu ima puno manje.

U srzi ovo je Forza igra: fizika Forze je tu, beskrajna lista detaljno uradjenih auta, predivna grafika i sami osjecaj igre. Ali vanjski oklop igre je potpuno drugaciji. Pocev od settinga igre-festival. Ako postoji nesto dijametralno suprotnije u svijetu trkanja od klasicne trke, onda je to festival. Nadalje, ovo je open world igra, te kao takva zahtijeva dosta vise resursa iz (vec) 6 godina stare konzole, pa je Forzinih prepoznatljivih 60Hz spusteno na 30Hz. Samim tim sto je open world, podrazumjeva se i trkanje na razlicitim podlogama, i tu je PG ponosno isticao podatak da fizika igre moze da obradi 65 razlicitih kombinacija terena. Takodje, i sama igra vas nagradjuje za driftovanje, unistavanje okoline, te last second izbjegavanju sudara, nesto sto je u Forzi nezamislivo.

Kao okruzenje odabran je gore navedeni Colorado, a setting igre je zamisljeni Horizon festival na kome se borite da budete (naravno) najbolji (a ako budete najgori i unistavate sve oko sebe opet cete biti nagradjeni) i da postanete sampion Horizon Festivala. Vise niste osudjeni na race to race igru, nego se mozete voziti kada i kako hocete, pa cak i da se samo vozate i uzivate u pejzazu, iz realisticen izmjene dana i noci. Ako pak zelite da nadigravate sa ostalima, tu je brdo stvari za raditi. Osim klasicnih trka na razlicitim terenima, tu su i klasicen kruzne trke, sa nerjetko razlicitim vrstama terena. Takodje, ako vidite drugog takicara Horizon festivala na putu, dovoljno je samo da mu pridjete i bice vam ponudjeno odmjeravanje snaga odmah i sada. Hell, prva trka je protiv aviona. Tu su nagrade za postizanje najvece brzine ili pak za postizanje najvece prosjecne brzine na odredjenom komadu puta, kao slag na tortu

Kao posebna poslastica u igri je potraga za rijetkim autima koji su strateski rasporedjeni u igri. Necemo navoditi koja su auta u pitanju, bolje je da ih sami otkrijete i provozate

Naravno, bitan dio igre je multiplayer. Online trkanje podrzava do osam igraca, i bice poznato svakom fanu Forza serijala, te necemo posebno pricati o njemu

Launch trailer:

https://youtu.be/18SiLyFbcZw

PS. Vrijeme je 4:43h, mrtav sam umoran, tako da se izvinjavam na greskama…damn, 4:44h…

Svaka cast, jos jedan mega thread koji si odradio vrhunski. Samo tako nastavi. :da:

Hvala ti Jovane, spajamo ga sutra sa ostalim threadovima. A sada idi na spavanje covjece, vidis li koliko je sati?! :smiley:

Hehehe, spavao sam juce bas dugo, pa sada banzam k’o blesav. :wink:

Inace pored super teksta da kazem utiske moje. Igra je sjajna. Dosta se pricalo i uporedjivalo na osnovu trailer-a ali kad se sedne za igru prvi put siguran sam da su svi kao i ja ostali zakucani bar 3,4 sata :slight_smile: Prosto vuce da se igra dalje. Igra uopste nije dosadna,jer meni umeju trke brzo da dosade. Odlicno i svaka preporuka pa i za one koji nisu fanovi :slight_smile:

Vuče prvi put, posle toga neće ni da povuče da startuješ kamo li da igraš…

Pa kako kome,ja da imam vise vremena sigurno bi igrao,ovako ne mogu ali cu je sigurno zavrsiti.

Forza Horizon November Bondurant Car Pack

• 2012 Lamborghini Gallardo LP570-4 Spyder Performante

• 2012 Shelby 1000

• 2010 BMW M3 GTS

• 1965 Shelby Cobra 427 S/C

• 1994 Nissan 240SX SE

• 2012 Jeep Wrangler Rubicon

A sta je na ovom drugom disku? Isto kao i u cetvorci, vise kola?

I staze, muzika… Svasta…

Onda to treba dodati :slight_smile:

Ljudi jel se i vama desava BUG sa poslednjim “Ambarom”?

Naime prosao sam oko 90% igre.Od toga sve trke,sve puteve otkljucao,sve popuste polupao, sve showcase-ove odradio kao i one dodatne trke za lovu i nece da mi se pojavi.

Jel postoji neki odredjeni nacin ili je potpuno Random?

I ja imam isti problem…

Znaci da sam imao srece kada sam kupio konzolu koja u svom paketu sadrzi ovu igru:)
Da li je neko igrao sa kinektom, vidim da podrzava?