Formatiranje USB-a

Cao,

zanima me da li postoji jos neki nacin da formatiram Flas Drive kao Memory Unit… uradjen mi je rgh na konzoli i sada ne umem ( ne znam ni da li to moze ) da startujem onaj njegov stari sistem da bih otisao u settings->system settings->storage pa da tamo konfigurisem USB. na ovom novom u ne mogu da nadjem gde mogu da configurisem USB.

Ovo mi je potrebno da bih na taj USB napravio content folder gde bih prebacio ono sto mi treba za igranje GTA V… ostale igre su na externom HDD-u i to sve odlicno radi, samo jos ovo da uspem nekako da resim. RGH je uradjen pre nedelju dana i on je na internoj memoriji xbox-a koja je 256mb koliko se secam.

Pozdrav

Mozes slobodno izaci u m$-ov dash, neces nista pokvariti. Odi lepo pritisni ono veliko Xbox dugme na gamepadu, odaberi system settings, vratice te na stari dash i tu znas da se snadjes vec. Kada zelis da se vratis u FSD pritisnes to veliko Xbox dugme na sredini gamepada i odaberes Freestyle Home i vratio si se u fsd.

Pa udji u stari dash, velimo dugme pa system settings pa yes i izlazis odmah u ms dash

Posle na storage pa format

Thanks dugme pritisnes :slight_smile:

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

hvala na brzim odgovorima

prvo sam to pokusao… tada kao da ga resetuje, pojavi se crni ekran i posle toga pokrece freestyle, nece da prebaci na ms-ov dash. trazio sam po netu neki program da probam na kompu da formatiram usb, ali nisam uspeo da nadjem.

kako bre nece, MORA :slight_smile: ides na veliko dugme na gamepad ali ne ides na ono prvo vec ides skroz desno pa ides na SYSTEM SETTINGS i kad te pita da izadjes samo YES i mora da radi

to sam i uradio 100%… samo pocrni ekran onda prikaze freestyle 3 sliku i krene opet sa ucitavanje freestyle. probao sam i sa y da idem na xbox home, i sa family settings, uvek istosamo restartuje freestyle nikako da ode u ms dash

e onda ti nije dobar launch.ini file

nadji ovde temu u jtag podrska zove se automatski start fsd-a (launch.ini) prepisi setovanja iz njega i to snimi kod tebe na hdd, prek oonog starog tvog jer neko je bio pametan da napravi launch.ini koji onemogucava ulazak u ms dash

ako ti je to tesko, izvadi hdd samo :slight_smile: i mora da upali ms dash

ako je potreno evo i ovih informacija
dash: 3.0.b rev735
kernel: 2.0.16537.0

ne ne ne igraju one nikakvu ulogu ovde

ajde iscupaj hdd pa vidi sta se zbiva kad upalis konzolu, mora da podigne ms dash onda, u suprotnom moraces launch.ini da sredis

kada izvadim externi hdd, pokrece odma freestyle. mislim da je on instaliran na internoj memoriji xbox-a, ona je 256MB

a kako se sredjuje launch.ini?

izvini nisam video da si mi vec napisao gde da pogledam

nista onda u launch.ini menjaj one parametre samo putanju odakle vuce ne diraj… a i trebalo bi da instaliras na hdd ne na internu jer fsd raste vremenom i preko 3 GB zna da bude

a kako se sredjuje pa pogledaj onu temu koju sam ti dao sve ti pise

ja odneo kod likova gde sam kupio konzolu pre nekoliko godina, uvek sam kod njih nosio kada sam ranije radio flashovanje i sada za ovo, tako mi je lakse, a oko igara sam se sam cimao i trazio po forumima kada naidje ovako neki problem.

imam na konzoli njenu memoriju od 256, i imam hdd od 20gb ali vidi valjda samo 12, mogli su na taj hdd ubace fsd, a mozda i jesu tamo. to ne znam ipak.

nasao sam onaj tutorijal i procitao sam.

e sada me zanima jos nesto kako da dodjem do tog launch.ini fajla i gde treba da ga kopiram kada ga prepravim?
da li to idem preko freestyle file manager?

tamo imam Dvd, Game i Hdd1?

izvini ako smaram :slight_smile:

ok provalio sam kako cu da prebacim ini fajl. vidim externi hdd u freestyle file manageru. samo jos da nadjem launch.ini nema ga u root-u hdd1, nema u fsd folderu u hdd1

A da ti nije mozda launch.ini na eksternom hdd-u?

nisam uspeo da nadjem launch.ini, ali mi je jutros palo na pamet da izvadim i onaj hdd za xbox od 20GB. ipak je na njemu bio freestyle. kada sam nejga skinuo i pokrenuo konzolu startovao mi je ms dash. uspeo sam da formatiram usb ali sam morao na posao pa sam sotavio za kasnije prebacivanje gta v.

nadam se da cu konacno uspeti da pokrenem igru.

hvala na odgovorima, javljam se veceras ako sve proradi, a i ako ne proradi :slight_smile:

Pozdrav

Pa ja sam ti rekao taj hdd da izvuces ne externi…

Sent from my HTC One X using Tapatalk 4

glupi ja… mislio sam da treba externi hdd :frowning:

pa kad si ovo napisao

tamo imam Dvd, Game i Hdd1?

ja kontam da externi nemas, ne spominjes ga nigde, dakle samo interni koliko ja vidim… uvek njega i cupas da bi video jel radi… a i ipak je ono sto sam rekao da launch.ini ne valja, on ti je na hdd samo bez foldera samo na hdd, tu je… preko mreze ga iscupas ili CUT pa na usb flesku pa preradis pa vratis nazad

ljudi, hvala puno, uspelo je.
formatirao usb, preko horizona prebacio ona 4 fajla i radi gta V.

oradio prvi autosave, za sada sljaka odlicno.

Hvala!

Onda mozemo da zatvorimo temu.

aleksa kad vec zatvaras temu napisi i RESENO :slight_smile: edutujes prvi post pa prefix… jel deda da ide za tobom, sinko??? :stuck_out_tongue: