Football Manager 2022 dolazi u Game Pass prvog dana / 9. novembar

4 Likes

Cool. Znam da ima bas jako puno hardcore igraca FM.

1 Like

Oh no…

1 Like

Koji ne igraju na konzoli jer to nije punokrvna PC verzija. :rofl: Tako da bez PC-a i dalje ne mozes doziveti potpuno iskustvo.

1 Like

Eo ga Vucic medju gejmerima. U svaki zanr se on razume :rofl:

Malo je neukusno porediti bilo koga sa Vucicem. :wink: A sto se FM-a tice, ovo su ti brojke od kako sam ga poceo igrati na steamu jer si pre toga i sa piratom mogao igrati online. Manager igram jos iz perioda kada se zvao Championsip Manager a od tada medjunarodna takmicenja, admin na FM forumu itd itd…nema sta ne znam o igri. Tako da ako imas neku nedoumicu, tu sam da pomognem. :wink:

4 Likes

Koja je razlika između PC i konzolne verzije?

Konzolna verzija ce biti kao FM Touch koji takodje dobijas uz redovnu PC verziju. To je uproscena verzija za one koji nemaju vremena da igraju redovan FM posto je poprilicno time-consuming. Pored toga imas manje raspolozivih liga na startu sto direktno utice na kvalitet igranja jer nisi ucitao 100-150k osoba u databazi vec 30-40k i samim tim ti je ceo sejv siromasniji. Team talk je pre bio odsutan itd itd, ima dosta razlika. Zato HC igraci poput mene i ne igraju tu verziju. Plus na konzoli verovatno moras igrati na dzoju sto je jos jedna prepreka jer ga na taj nacin igras neuporedivo sporije.

1 Like

Ja igram na ipad-u poslednju touch verziju. Odigrao dvije sezone sa Celsijem i nista nisam osvojio, a doveo Haaland-a, Grealisha i Ibrahimovica :joy: :joy:

Fifa Manager je meni bio zakon, neuporedivo bolji od Football Managera, a igrao sam ih godinama uporedo pa mogu da vrsim poredjenja. Bas neuporedivo bolje iskustvo imam sa Fifa managerom, dok mi je Football Manager uvijek djelovao nekako mrtvo, vjestacki, kao jedan bas bas los algoritam koji nema veze sa realnoscu

Pošto je igra Play Anywhere i progression se prenosi, zar ne bi trebalo onda da obe verzije budu iste u onome što nude?

Jedna rec: Blasphemy

Igrao sam i FIFA Manager, LMA Manager i Total Club Manager… Da ne ulazim u detalje zasto i zbog cega je FM unistio sve ove naslove. Ne mogu ti naslovi da se porede sa FM-om, zato je i FM sinonim za ovu vrstu simulacije a nisu iza sebe imali EA i slicne kompanije da guraju tonu kesa u projekat. :rofl:

@robotnjik

Nisu iste, nemam pojma kako ce sve to da funkcionise. Ovde imas pod tezama sta se tacno razlikuje u dve verzije.

2 Likes

Izabrao bih fifu menadzera u svako doba dana i noci u odnosu na Football :smiley: Fifa je uvijek imala sve licence koje mene zanimaju, tu je bio i soundtrack, trofeji, slike igraca, nacin pracenja utakmice, lakse se osvajali trofeji, ma sve mi je bilo bolje. Znam da se licence mogu dodati i u FM, to sam i radio nekoliko godina, ali opet toliko mi djeluje prazno igra, nema dusu koju je imala Fifa :smiley:

Pa to je za prošlu verziju igre, možda je drugačije u 22.

Upravo zato FM i nije za tebe kada ti je bitno pakovanje a ne sama igra. :rofl: Te igre su upravo tamo i imale jedinu prednost. Novcem su kupovali soundtrack, licence, 3D modele i ostalu sminku. Dok je celo igranje same igre bilo mizerno i prazno iskustvo. Npr te igre nemaju ni priblizno dobar ME (match engine) sto je tragikomicno vec kao los algoritam spucaju matematiku i na osnovu team power i nekih nebuloza odlucuje protivnika. Broj igraca i klubova je daleko daleko manji nego u FM-u, ovde mogu da igram sestu englesku ligu ili npr trecu ligu Finske, dakle izbor i databaza realnih igraca je mnogo mnogo veca i samim tim je celo iskustvo mnogo realnije. Treninzi su bili maltene nepostojeci…masu toga bih mogao da napisem sto je u FM- neuporedivo bolje. A sa druge strane FM ima odlican scouting i nacin ocenjivanja igraca i fudbalskog osbolja, nijedna igra ne moze da se poredi s njima. Cak su pojedini pprofesionalni klubovi koristili FM da bi imali bolji uvid u igraca. :rofl:

@robotnjik

Mozda, mada ne verujem. Tu pricu SI gura vec neko vreme jer im je player base podeljen, nema svako vremena da spuca 10-30 sati u jednu sezonu ‘‘redovnog’’ FM-a. To isto uradi na FM Touch za 2-3-4 sata. Zato i ne verujem da ce biti ikakvih promena u verzijama, mozda vremenom obogate FM Touch ali onda gubi smisao, mora da ostane razvodnjena verzija da bi i casual igraci mogli uzivati (nervirati se) uz igru. :rofl:

1 Like

Istina, pravo gubljenje vremena uz FM je na kompu. Kad podesavas kako ce korner ili aut da izvode, ili skautujes sve U21 reprezentacije.

Na kompu je umetnost, na konzoli verovatno samo zivciranje.