Focus Showcase | A Plague Tale: Requiem - Release Date & Extended Gameplay Trailer // 6 PM

Igrao je prošle nedelje igru, malo po malo je prelazim, sa 60fps gledaću da joj posvetin više vremena. Neke deonice su nepotrebno duge, kao da odugovlače dužinu igranja.

1 Like

Nije mi za nju smetao ni 30fps. A jesu je vala razvukli. Kao Last of Us, mogli su da skrate jedno 10 sati i ništa ne izgube.

2 Likes

Opala, sad vec moze da se obrne. Super.

Kad zavrsim Dzedaje u 30 fps :smiley:

https://www.reddit.com/r/XboxSeriesX/comments/13e53lu/plague_tale_requiem_performance_mode_comes_at_a/?utm_source=share&utm_medium=android_app&utm_name=androidcss&utm_term=1&utm_content=share_button

1 Like

Zanimace me da vidim neko direktno poredjenje, mozda DF uradi brzi apdejt. Na ovom klipu igra i dalje super izgleda, a spreman sam puno da zrtvujem zarad 60fps.

Mada eto, nije sve samo do broja – igram Ghostwire nacelno u 60fps, a pola vremena je osecaj ko sub-30. Ne razumem se u tematiku, al ocigledno ima neceg i u frame-pacingu (nije da znam sta je to), a tu je i ozbiljan control-lag, koji sve zajedno doprinose tome da je osecaj igranja blago neprijatan. Mogu misliti kako je tek u quality modu.

Izgleda dobro ali po meni se vidi razlika osim ako nije do toga da je video kompresovan. Morao bih da probam baš da se uvjerim.

Evo ako nekog zanima, frame-pacing objasnjen na nivou petogodisnjaka –

Johnny and Amanda take 60 steps over a minute to cross the length of a hallway.

Johnny takes one step per second. Every step would not look much different from one another so his motion is very smooth.

Amanda hops every other step. All the even steps take 1.5 seconds while all the odd steps take 0.5 seconds.

Both Johnny and Amanda are making the same number of steps per minute (frames per second), but the timing per step (frame pacing) differs. Johnny’s steps would look very smooth but Amanda’s are much more erratic, making the action feel less smooth and jittery.

1 Like