Elite: Dangerous

Jel probao neko rimejk ove kultne igre, mozda i najkultnije svih vremena?

Verzija 1.0 je out na radost svih ljubitelja gotovo izumrlog space sim zanra… I moram priznati da izgleda primamljivo. Posto je neka vrsta MMO-a, jedini nacin da isprobate je da iskesirate prilicnu sumu novca za cd key.

Ako mene pitate: briljantan potez da izdaju igru u vreme kada se prikazuje Interstellar. :da:

https://youtu.be/C-zt7FhyS_s

Bez Oculus Rifta ne vredi. Plus HOTAS setup dzojstika. Onda one neke perverzije s tri projektora padaju u vodu, goodbye real world. Rekoh vec ranije, meni bi i voznja kamiona sa Riftom bila zabavna, a kamoli svemirska trgovina i eksploracija.

Ili jednostavno igraje EVE. nikad nisam bio ljubitelj space simova na zalost. mada koliko citam, igri vide svetlu buducnos’

Govore kako je dobra igra ovaj Elite, dobila je i fine ocjene. Ja cu gledati mozda da bude neki sale pa da kupim kljuc da mi popuni prazninu do izlaska Star Citizen-a. E to ce da bude igretina ( all aboard the hype train! ). Ako se jos nekome svidja Star Citizen ovako iz trailera i gameplay klipova, obratite paznju na njihov sajt sa vremena na vreme, mozete kupiti Early Access paket za 20$ dolara, cca ~15e. Definitivno se isplati, jer osigurate kopiju full igre kad izadje.

Da ne bude kompletni hijack teme, evo i fin gfycat Elite-a : Askreddit Gaming GIF by nukeclears | Gfycat

Predosecam da ce Star Citizen biti teski fail. Previse obecavaju. Kitchen-sink pristup obicno ne izadje na dobro.

E ovako, ja sam kupio igru posle 2 opsirna review-a sa reddita(i to ne sa E:D subreddita, oni previse krugo****ju tamo).

Igra je kao Skyrim. Wide as ocean, deep as a puddle. Graficki je prelepa. Tutorijali su vrlo povrsni. Dosta stvari mora covek sam da provaljuje ili da cita gajdove na netu. Dogfighting mi se svidja bas, trading moze malo bolje da se odradi, bookmarking nikakav ne postoji za sad sto je velika steta. Ima dosta stvari da se pegla i dodaje. Predstoji veliki multiplejer pec gde ce ubaciti fighter wings. Sad postoji neki vid kooperacije igraca, al uglavnom zatrokira server i na primer kad treba 2 igraca da se “stvore” na jednom mestu(izadju iz supercruise-a na istoj lokaciji) desi se cesto da se ne vide.

Moze opusteno da se igra sa tastaturom i misem, al ne preporucujem, HOTAS je ipak HOTAS, ja sam pazario najjeftiniji moguci TFlight i prezadovoljan sam. Za Oculus se ne slazem, igram vec godinu dana War Thunder bez okulusa, pa mi nista ne fali, mada volim da prikljucim laptop na TV i da zabodem u lejzibeg sa HOTAS-om i da jezdim galaksijom.

Ima 400 milijardi solarnih sistema. Moze da se radi exploration(mapiranje sistema za kojih nema mapa), Mining(rudarenje asteroida sa mining laserom), bounty hunting, krijumcarenje, space pirate moze covek da bude, trading, moze covek da se prikljuci u jednu od 3 frakcija, znaci ima svasta, ne dosadi brzo, al polako se otkrivaju rupe.

Tipa, pricali su da je dynamic galaxy, kako moze u svakom solarnom sistemu da se promeni vlast(uglavnom ima vise partija i ona koji ima najveci influence kontrolise sistem). Pokusavali smo dosta nas u jednom sistemu da promenimo od Independent do Federation, napravili smo Civil War, otvorile su se Combat Zones, ratovali smo svi ko manijaci, proslo 10 dana, nista se nije promenilo. Influence partija nije mrdnuo ni za procenat. Nista se nije desilo. Znaci ili im je zatrokirao sistem ili treba da isprave sistem.

Mislim da vredi kupiti, ne vredi porediti sa EVE, jer je ovo space simulation, znaci akcenat je na letenju i dogfightingu iz prvog lica MADA se vece pare po satu zarade od trgovine nego od bounty-ja na primer.

Dosta stvari su jos obecali da ce za dzabe ubaciti, tipa Wings, Planet landings(za sad moze samo na orbitalne stanice, koje su bas dobro uradjene po meni) i FPS(pucnjava ne znam dal ce biti free ili ekspanzija) i setanje stanicama i kroz svoj brod(posto su brodovi velicine od aviJoncica tipa Cesna do battleshipa sa 3 sprata i hangarom za 1 najmanji ship)

Edit: Evo i 2 moje slike

A sto tema za PC igru u sekciji za konzole?

Nije u sekciji za konzole, nego je u sekciji za SVE current-gen igre. Sekcija za PC igre vise ne postoji (kao ni posebne sekcije za XO, PS4) izuzev teme u kojoj se kace imena torenta, a ta tema je odvojena zato sto igre za PC imaju gomiletinu apdejtova, fixeva, patcheva, pa da se ne bi spamovala tema za konzole.

Jes vala ove popularne online igre, dota, World of Tanks, War Thunder, sta ti ja znam koje sve, mogu da imaju peceve po 200,300mb do nekoliko gigabajta koji menjaju dosta stvari ili ubacuju mnogo kontenta.

AL da se vratimo na temu: Mislim da vredi Elite, jer je izasao prvi, dok Star Citizen izadje ko zna kakav ce da bude a nece ni skoro. A drugo u Elite su uradili da teskom mukom mogu velike G sile da se izvuku(tavka je kontrola brodova, glavni thrusters pozadi naravno, svi ostali su mnogo manji i rastrkani po brodu za yaw roll i pitch). Star Citizen pricaju ljudi da pilot u igri dobije epilepsiju od + i - G sila, koliko su preterali sa tim. Ko sta voli fazon.