EA tvrdi da Titanfall 2 nije imao lošu prodaju

Cini se da cemo ipak videti Titanfall 3 .

Btw.

[quote]#EA se dotakao i budućnosti franšize.

EA kaže kako je Titanfall 2 bio uspjeh, bez obzira na prodaju koja je bila ispod očekivanja.

TIjekom razgovora s investitorima, EA-ov direktor Andrew Wilson ponovio je kako se tvrtka želi i dalje posvećivati franšizi, te da je ljudi još uvijek igraju.

“Titanfall 2 ne vidimo kao neuspjeh”, rekao je Wilson (prenio VG24/7). Ono što smo prikazali kao organizacija, jest da se odlične igre mogu prodavati još mnogo mjeseci, pa često i mnogo godina."

Wilson je Titanfall 2 usporedio s Battlefieldom 4, naslovom koji se nastavio prodavati godinama nakon izlaska, i to sve do izlaska Battlefielda 1.

“Ono kako gledamo Titanfall jest da je u pitanju jedna od najboljih igara prošle godine, kao i jedna od najboljih igara ove generacije konzola. Također, imamo i razvojni tim nevjerojatnog pedigrea i privrženosti za podršku communityja, stoga očekujemo da će community nastaviti rasti i tijekom nadolazeće fiskalne godine.”

Kako tvrdi direktor GameStopa, američkog lanca igrama i gaming opremom, Paul Raines, 10. mjesec 2016. nije bio baš najbolji za nove naslove, bez obzira na vrlo snažne igre, kao što su Battlefield 1, Gears of War 4 i Titanfall 2.

Ipak, EA-ova posvećenost franšizi dobar je znak za fanove igre, kao i za sve one koji očekuju treći naslov u serijalu. Podsjetimo, Respawnov suosnivač, Vince Zampella nije baš bio siguran hoće li novog naslova uopće biti.[/quote]

Izvor: http://adria.ign.com/titanfall-2/12814/news/ea-tvrdi-da-titanfall-2-nije-imao-losu-prodaju

1 Like

Samo da ne bude datum izlaska rame uz rame sa BF i CODom

1 Like

:slight_smile: smesno je porediti sa BF4 Bas smesno…
Nije slagao kada je rekao da je jedna od boljih igara ove generacije konzola. Posto je generalno malo mega hitova i bilo.
Nadam se stvarno tom trecem nastavku. Ali da se vise potrude malo oko te fizike.

Pa kakva fizika treba da bude u sci fi pucacini? Iskreno ni Bf1 ne moze da se pohvali nekom fizikom, tvoj lik trci ko oparen a pritom na sebi nosi 10 pusaka i punu ratnu opremu, i to bez cool down-a. Kao da si predak Useina Bolta. O realnosti necu ni da pricam. Nisam znao da su konji toliko izdrzljivi, mozes 3 sarzera i 6 bombi da bacis na njega on i dalje djipa.

Mozda ovo sto sam napisao i nema mnogo veze sa fizikom al jbg. :joy::joy::joy:

Titanfall 2 je imao/ima samo jedan problem. TOTALNO promašen datum izlaska na tržište!
Tu “zamku” da izbegnu sa trojkom i mogu kapu nakriviti!

3 Likes

Mislim da bi dosta bolje proshli da prvi deo nije bio xbox ekskluziva…

Ja cekam da mi EA posalje cek u znak zahvalnosti. :smiley: :smiley:

5 Likes

Da nisi onako nahvalio igru, TF2 nebi bila GOTY igra on XBR

2 Likes

Pa kako koja fizika? Pa u BF stvarno imas osecaj kad pucas, kako municija pogadja u predmete i ljude. Dok u TF kao da pucam u kartonske figure i kartonske zgrade. Nikakav osecaj nemam da je nesto stvarno tu.
O realnosti nisam ni ja pricao. Naravno da ni jedna igrica nije realna.
Sto se tice trcanja pod punom ratno opremom, izgleda da nisi bio u vojsci. Jos kako moze da se trci natovaren. Em si u treningu em te puca adrenalin. E sad to oko konja… nisam imao konje u u mojim kasarnama. Barem ne na cetiri noge :smiley:

1 Like

Vreme izlaska je svakako uticalo na prodaju u startu. Ali i da je izašla par meseci kasnije i dalje se pored bf1 i CoDa ne bi toliko prodavala. Toliko se pricalo o kvalitetu igre, ocene su bile sjajne, igra je konstantno na popustu, dovoljno je razloga za mnogo bolju prodaju od postignute. Mislim da sama fransiza jednostavno nije dovoljno zanimljiva na prvu loptu i ljudi se radije odluce na nesto drugo. E sad da li je marketing tu podbacio, vrlo verovatno jeste.

Meni je mnogo jaci osecaj napucavanja u Tf nego u Bf1. Mozda si mislio na recoil i ponašanje oruzja, posto me razumem sta si mislio pod pucanje u karton. Pa naravno da ne mogu da se ponasaju isto tandzara iz WWI i futuristicka oruzja. Tf je vise nalik CoD i tesko da mogu da se porede.

Pa sve je na nivou doom 2 kao da trcis kroz ofabane hodnike. Nemam osecaj da su zgrade oko mene i objekti. Isto je i sa BF4 ne samo BF1 pogodis kutiju, prozore, zgrade, ono samo prsti, puca leti. A ovde nista…

Bf, i sam naziv kaze, ima za cilj da napravi osecaj pravog bojnog polja, tako da destrukcija okolisa je must. Ovde za tako nešto nema mesta. U Tf mape su ti u sustini poligon koji koristis u onoj meri koliki ti je skill (pogledaj neki klip Gamesagera i bice ti jasno na sta mislim). Zamisli da posle 2 minuta Titani poruse sve zgrade, u sta bi se igra pretvorila.

U TF bi posle 5 minuta mapa bila obrisana…

Kakvi pet, kroz 2! Pa prvi pilot koji udje u titana bi takav haos napravio, ne bi zid citav ostao. :smiley:

Mogu sebe da zamislim u Roninu, protivnik pobegne u zgradu, ja samo krenem da vitlam machem… buahaha

1 Like

Titanfall 2 je fantastican primer koji treba da sledi cela industrija. Sjajan singleplayer i fenomenalan multiplejer, besplatni DLC sadrzaj. Totalan zaokret. Treba svi da navijamo.

4 Likes

Da imaju prodaju kakvu bi hteli ne bi mi videli ista besplatno.

3 Likes

Anthony (Gamesager) je najbolji igrac TF koga sam ja ikada gledao,najbolesnije kretanje ikad :smile:

Ja takav skill nisam video kod bilo koga u bilo kojoj fps igri.

Lik se dobro krece (to mu je prednost), ali cela njegova igra se svodi na jurenje sawn mesta. Tu pravi veliku vecinu ubistava. Mene je iznervirao jedan njegov klip, lik ga je ubio 3 puta u partiji, skroz ok ubistava, ne kamping, nego 1 na 1, ovaj (Gamesager) kada ga je napokon stigao/ubio krenuo u T-Bag, i to je radio skoro 30 sekundi. Ja ga od tada ne gledam. Uobrazio je da je nabolji. Zna se kada se radi t-bag, kada ubijes kampera ili kada neko napravi toliku glupost, a cak i tada je po meni ne pristojno, a posebno ne da to traje 30 sekundi, za fer borbu.

Pogledajte sta radi ostatak ljudi, na primer Benchi. Lik igra druge tipove igara gde se mora taktizirati i pravi rezultat 55-0, to se zove znanje. Pritom ne juri spawn mesta, vec stvarno pravi poteze za ne poverovati.