EA prekinuo developement Dead Space 4 i stavlja franšisu On Hold

Dead Space 4 canned, series in trouble following poor sales of Dead Space 3 - Dead Space 3 for Xbox 360 News

EA has ceased development on Dead Space 4 and effectively axed the series following lower than anticipated sales of Dead Space 3, VideoGamer.com has learned.

Speaking on condition of anonymity, a source familiar with the unannounced project told VideoGamer.com that Dead Space 4 had been in pre-production at Visceral Games, with a small team at Visceral Montreal allegedly tasked with developing prototypes and mock-ups for the title, and collaborating on ideas for the game’s narrative.

However, the project was cancelled after Dead Space 3 failed to meet its sales targets, our source claims, telling us that EA executives visited Visceral Montreal last month to inform staff that the project had been terminated and announce details of the company’s restructuring.

Visceral Montreal is rumoured to have closed following the restructuring.

Though EA had yet to announce Dead Space 4, Dead Space 3’s cliffhanger ending suggested that a fourth game had been planned by the publisher.

As well as discussing Dead Space 4’s alleged cancellation, our source also gave us further insight into Dead Space 3’s development, telling us that the game was almost cancelled partway through its development, and saw continuous cuts made to its budget throughout production.

Weapon-specific ammo was allegedly switched for generic ammo late in development, too, as a method for shoehorning in the game’s controversial micro-transactions.

EA also advised Visceral that Dead Space 3 needed to appeal to a wider audience than the series’ previous two titles, our source added, and the studio was reportedly told to focus on action over horror in an effort to make the game feel more like BioWare’s Mass Effect.

Our source’s comments tally with those made previously by EA.

Izdavaci su izgleda najvece zlo u industriji

EA je najveće zlo u industriji.

Pa tako je to… Ako ne zaradi dovoljno, ukida se projekat… Profit je bitan, a treci deo nije doneo profit… I dok se stvari ne srede, a treci deo ne donese novac koji je ocekivana novi nastavak ide na On Hold…

http://www.oxm.co.uk/50813/ea-cancels-dead-space-4-following-dead-space-3-disappointment-rumour/

Ne znam sta vi ocekujete i zasto? Zar bi vi radili i pravili nesto na cemu necete imati zaradu?? Zar bi iko isao na posao a da mu se to ne placa??

Cliff Bleszinski Defends Microtransactions, EA In Blog Post - News - www.GameInformer.com

Pa problem je u tome sto su trazili zaokret u serijalu da bi bio vise akciono orijentisan, a sad kad ljudi ne kupuju to, oni ukidaju fransizu. Je li primjetis koja je kontradiktonost?

Kao survival horor bi imao jos manju prodaju

Zasto onda nije ponisten nakon prvog ili drugog dijela? :slight_smile:

Kad si zadnji put video neki survival horor na top listi najprodavanijih igara??
Npr. Silent Hill Downpour je jedna od najboljih igara iz zanra prosle godine (sto i nije neki uspeh je nije ni imala neku preteranu konkurenciju) pa je za prvih 6 meseci prodat u nesto manje od 300.000 primeraka. To nije brojka koja ce doneti nastavak, bar ne u skorije vreme.
Sa razvijenim trzistem polovnih igara i piraterijom pravljenje singleplayer igara sa kampanjom od 10-ak sati (pogotovu onih za koje nema puno interesovanja kao npr. za survival horor igre) je potpuno besmisleno iz ugla izdavaca, bez obzira sto se ti, ja i mnogi gamer-i sirom sveta ne slazu sa tim. Otud i trpanje multiplayer-a i gde mu nije mesto.

Ovde pricamo konkretno o Dead Space fransizi i zaokretu koji su uradili, ne o prodajama survival horor igara. Naravno da nece biti u vrhu najprodavanijih igara, ali sigurno je nece otkazivati zato sto nije donijela profit. Cini se da je problem nastao onog trenutka kada su htijeli da naprave Gears of War od Dead Space igre.
Prva dva dijela su igraci kupovali zbog survival horor aspekta, svi srecni i zadovoljni, svi cekaju nastavak. Treci dio postaje akcija, odjednom serijal nije zadovoljio prodaju-poprilicno je jasan zakljucak.

Sigurno se neces sloziti sa mnom i zadrzaces svoje misljenje, kao sto ce i svako ko bude ovo citao misliti da si ti ili ja u pravu, sve u skladu sa svojim stavovima, ali moje misljenje je da je ovde EA veliki krivac (mozda ne najveci).

Silent Hill Downpour ****** u odnsu na keca i dvojku,plus igru rade ameri od 4 dela,ekreativnost i slabo umece drugorazrednog tima koji je preuzeo serijal je krivica za slabu prodaju Silent Hill Downpoura a ne to sto je horor zanr navodno zamro :slight_smile:

Odlicna vest. Igrica je izgubila kompas sa ovim trecim delom. Kec i dvojka su mi bili odlicni.

Upravo tako, jedino graffika vadi prosek, a za kreativnost raznih spodoba nemam reci :+

Danasnje stanje je takvo da bi se DS 3 da je kao DS 1 ili DS 2 mnogo manje prodao.To sto su promenili gameplay u akciju mi se dopalo nekako je bila brza fluidnija.
Sto se tice price trojke posle kraja iz dvojke u opste nisam naslucivao da trojka moze onako da pocne prosto taj sam pocetak mi se nije dopao zbog price.

Takodje EA je krivac za sve to.Zele da zgrnu kes sa svih strana i cim ne uspeju gase studije,serijale, itd.Najvise bi zeleo da im se dogodi nesto kao THQ i da to pokupuju izdavaci i timovi koji bi cenili da takvu igru imaju pod svojim krovom.Ali to je prosto ne moguce i mnogo mi je zao.

@999vlada-sa onim gore editom se slazem, dakle problem je to sto oni hoce da prodaju 10h SP kampanje za 60$. DO sada im je prolazilo, sada nije. Imali su bazu fanova koji su htijeli horor, izgubili su i to, i tu uopste nema niceg nerazumljivo, trziste je takvo, a EA je veliki krivac.
Kako @deamon rece, EA je zli, ali isto vazi za Activision, zato sam i napisao da su izdavaci krivi. Vjerujem da ce ovakvo stanje ostati dok se ne rijesi sistem placanja SP i MP, ali to je potpuno druga tema

Jedan od tuznijih dana u mom zivotu. Jedan odlican serijal, odlicna prica i igra koja ima catch… :(-o
Koliko mi je sada igara na umu koje bih pre DS-a ukinuo.
Jos jedan dokaz koliko je bilo srecnije biti gamer sa kraja 80-ih i cele 90-e. Ali to je opet neka druga tema i prica. Do daljnjeg

Meh, ne znam sta da kazem. Pocelo je i u gamingu ono sto se desava sa npr serijama na tv-u. Neke gluposti idu godinama jer imaju gledanost, a neke dobre stvari jednostavno upropaste jer podju u pogresnom smeru i ne pokusavaju da isprave gresku, gledanost padne, ukinu seriju, ako daju neki kraj to je nesto sklepano na brzaka i to je to.
Slazem se sa postom iznad, tad se i znalo ko igra i sta. Sad je neko opste rasulo, nekako mi je prosto cudno sta rade pojedinim igrama.

Pa u kom pravcu su krenuli mozda je i bolje ovako…

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ma strasno. Nek se nose i njihovi sales targeti i restruktuiranja. Ne moze se ziveti od polu-retardiranih menadzera.

Od polu-retardiranih i može, problem su oni koji su skroz