EA Odustaje Od Online Passova

Kao što u naslovu stoji, EA, koji je prvi uveo masovno korišćenje Online Passova odustaje od tog modela u svim novijim igrama, jer, kako kažu, igrači nisu pozitivno reagovali na njih. Valjda im je dosadilo da budu proglašavani za najomraženiju kompaniju, pa su rešili da nešto urade povodom toga.

Online Passes – the controversial attempt by many publishers to encourage new game sales by locking online-centric content for used copies – has become engrained in gaming culture over the last several years. But according to a report on VentureBeat, one major company is doing away with them.

Electronic Arts – the mega-publisher behind a litany of games including Madden, FIFA, Battlefield, Dead Space, Mass Effect and more – will be “discontinuing” its Online Pass initiative. In a statement provided to VentureBeat, EA’s John Reseburg said that “none of our new EA titles will include that feature.”

Reseburg admitted that Online Passes just don’t seem to be working. “Initially launched as an effort to package a full menu of online content and services, many players didn’t respond to the format. We’ve listened to the feedback and decided to do away with it moving forward.”

Many major publishers – including Sony and Ubisoft – continue to use Online Passes, though interestingly, Microsoft never seemed to go down that road. Will EA’s abolishment of this system coerce other publishers to follow suit?

Sve u svemu, ovo može biti i dobro i loše. Dobro jer nema više tih malverzacija, a loše jer bi mogli da smisle nešto novo, nešto još gore. Možda i EA krene u F2P tj. Pay To Win vode, jer ovo zvuči previše dobro da bi bilo istinito.


_Ovo više nikad neće biti potrebno, ako je verovati VentureBeat _

Izvor: EA Getting Rid of Online Passes - IGN

Al’ si mu ga zadao po slikama :smiley:
Obrisao onaj, ovaj i ovako bolje izgleda

Namučio sam se prokletim logom, odjednom bi zauzeo celu stranu i bila bi slika veća nego ceo tekst iz nekog razloga, kao da se EA buni protiv odustajanja od Online Pass sistema :smiley: 15 minuta sam se za*ebavao sa time, al sad makar liči na nešto :smiley:

Mozda i suvise dobro da bi bilo istinito, verujem da smisljaju neko vece zlo.

Mozda, ali cisto sumnjam da ce to “novo zlo” biti na ovoj generaciji. Dobro je svakako sto je ovo ukinuto. Takodje bile su velike promene u ea od kako im je ceo smenjen tako da nije nemoguce da ea pokusava da popravi imidz i da prestane sa slicnim glupostima.

wise man once said microtransactions are the future of gaming…

Nažalost, baš mislim da će to forsirati u budućnosti, sad kad, navodno, ukidaju Online Pass

Zašto ne bi bilo tog novog zla na ovoj generaciji? Battlefield 4 treba da izađe, zna se 100% da će i sportske igre izlaziti makar godinu dana, a verovatno i duže i za ovu generaciju nakon što se pojavi sledeća generacija. Nadam se da si upravu i da nema nekog posebnog razloga za brigu, ali mi se sve više čini da ćemo tek videti koliko zlo može EA biti u gaming industriji

online pass je za koriscene igre, ko igra originale to je dobijao besplatno i nije imao problema…

Mikrotransakcije su naisle na jos gori prijem korisnika, tako da ce morati i to da batale ako hoce da poprave imidz. Morace prosto da prave bolje igre…

sve je stvar licnog ukusa, od korisnika do korisnika. Evo na primer, mikrotransakcije odlicno funkcionisu na fejsbuku, i ima kompanija koje debeeeelo zaradjuju na flash igrama. mada ako mene neko pita za mene je to buzzkill. mislim ima jako puno f2p mmo-ova koje imaju taj fazon, i ja jednostavno ne mogu sebe da nateram da probam nijednu zato sto me to odbija i to bas bas. mislim sve to stoji na foru tipa, sve to mozes da imas i za dz, ali to je glupost. npr SWTOR je postao f2p, i na 3 levelu dobijem skill sprint koji moram da platim, ako necu, dobicu ga na 15. lvl-u, ajde bre…

Nisam siguran da su mikrotransakcije buducnost. Stari dobri 60$ AAA model i dalje najvise razbija “blagajne”.

Evo, podjite od sebe - ovde su sve gameri. Ja sam u zivotu kupio samo peta, gavrana, u Secret Worldu, nesto fazon za 1$.

Verovatno prelaze na model f2p odnostno p2w jer je neko sracunao da je to mnogo isplativije. Onako dash tih 60$ i igras par godina a recimo WoT se placa 10e mesecno premium nalog (bez premiuma je prava patnja igrati) plus premium tenkici koji su od 5 do 50 eura + konvertovanje xp-a na kraju ti ces godisnje da im ostavish 150 eura lagano.

ma te mitrotransakcije su navlakuse zesce. Znam licno drugara koji je poceo da igra Runes Of Magic (f2p mmo), zvao i mene da se pridruzim, no ja sam odustao posle par dana bas zbog toga a on je nastavio. U pocetku dok se levelujes i istrazujes, sve je to zanimljivo i prosto ti lepo sto sve ide polako, medjutim kad je dosao do end contenta, sracunao je da je u jednom mesecu dao oko 260 eura za kojekakve olaksice (citaj gluposti) u igri. naravno sve to ide, 5 eura za ovo, 2 eura za ovo, igras po 3-4 sata dnevno i nakupi se. Mislim ima para decko, ali i sam je rekao da je preterao, i prestao da igra. e dok ima takvih, bice i toga u igrama.

jos mi je rekao, ajde sto sam ja puko 260 eura, ko ga j*be, para je bilo i bice, ali me zanima koliko su para pukli oni ljudi koje sam video da su se levelovali u isto vreme kad i ja a imali su 5 puta bolje enchantove i transmutove, sto realno znaci da ako su se levelovali u isto vreme nema sanse da su za to vreme mogli za dz da pribave sve to. napominjem da Runes Of Magic ne funkcionise na foru kao neki L2 serveri, gde platis ljudima i dobijes sve top…

e o tome vam pricam. Isplativo do bola, ako jedan plati 260 eura mesecno, njih zabole sto na tog jednog ide 25 ljudi koji nece da plate nista.

Pa da, ima takvih izuzetaka, ali koliko znas takvih ljudi, nema ih puno, ne moze kompanija da prezivi na taj nacin. To je bio bubble koji je poprilicno puko kada je Zynga izasla na berzu, pa delimicno i Facebook, kada su sracunali koliko se tu stvarno zaradjuje od reklama… Mikrotransakcije rade samo u slucaju da je igra ultrapopularna kao WoW, a takvih igara ima ukupno nekoliko.

Znas kako videcemo jos, meni se cini da je to deadend, ali kada Blizzard lansira svoju card game, videcemo da li cemo uspeti da odolimo :slight_smile:

OK je da postoji jedan takav zanr za ljubitelje ali da to trpaju u svaku igru bas nema smisla… Monetizovati sve i svasta po svaku cenu… Ostavlja gorak ukus i nervira gamere. To moraju da izbace ako oce da poboljsaju imidz.

Videcemo kako ce to da funkcionise. Ja sam prvi protiv toga, i jednostavno, eventualno za neku omiljenu igru bi mozda i platio nesto, ali to opet ne ide u krajnjost. Taj p2win model mi je ogavan. Znaci to je nesto sto vise od svega mrzim. Ne kupujem polovne igre, pogotovo za PC jer ima toliko sale-ova da pola igara dobijes za ispod 10 dolara, neke najnovije za 20… I zbog toga sam poceo da kupujem originale, za mesec dana nakupovao sam dvadesetak igara. od toga su par kolekcije koje sam hteo da imam bas zato sto sam uvek igrao pirate i preko njih zavoleo, tipa Stronghold, Gothic, Tropico, Fable, al i to sve racunam u jednu igru posto su jeftini steam sale-ovi. Isto tako volim i online igre koje su tipa Guild Wars… Kupis igru, pa ti igraj koliko hoces, imas mikrotransakcije, ali to su relativno vizuelne stvari, skinovi, petovi, i sta god smisle. I fazon je sto i to kupim, jer eto, hocu da imam, zanimljivo mi je. Ali da mi neko kaze kupi premium ili igraj free, a premium dobija duplo vise exp, gold (sta god), i bolji drop rate, ili sta god se sete da stave? Ma daj molim te. Cim vidim jednog prvog lika s kojim sam poceo igru, a on je duplo vise zavrsio nego ja samo zato sto je vise platio, odmah cu se smoriti i prestati da igram. Jednostavno takav sam, igram igre od kako znam za sebe, iz vremena kad nisu mislili na sve te gluposti tipa DRM, i voleo bih da tako nastavim. Kupicu original, ako ne odmah u startu, onda cu malo sacekati i uzeti po ceni koja mi odgovara za tu igru, ali necu da placam nekome da bih igrao ili da mi neko odredjuje koliko cu igrati… My 2c.
Samo se nadam da ovo nece zaziveti nikad, cak ne bi hteo da zapocnu pa da se predomisle kao sa online pass, vec da jednostavno ne zazivi, da bude nekih peticija, mega rage-ova i cega ne, ako jednom uspeju da se skupe gameri. Mozda to nekome i odgovara, nemas skill pa ti treba da platis da bi igrao, da se dokazes? Pa valjda se igre igraju kao hobi, dajes onoliko koliko mozes, ima boljih, ima gorih, to je to.

Edit: I da, te mikrotransakcije jesu palile, ali nekako su mi sve te igre gde su upalile sa manjim budzetom, izuzev par koje su popularne, ali to je to. A da li se isplati u nekoj visokobudzetnoj igri kad povuku crtu? Videcemo…

Ako hoće da poboljšaju imidž neka ukinu Online Passove sad odmah i popraviće imidž firme momentalno .
Neka uvedu Gold korisnici da mogu da igraju sve bez ograničenja ko pre i na PSN da se uvede takav status to je po meni jedino realno i pošteno.
Što se tiče p2w to je ucena ali bukvalno mislim da to neće proći kod ozbiljnih igrača i da će im zarada pasti a ne porasti.