E3: Halo 4 Debut Gameplay (7:20 version)

Halo 4 Video Game, E3 2012: Debut Gameplay HD | Video Clip | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

https://youtu.be/1Em1MiiqT9A

Moram da bumpujem temu jer vidim da niko nije dao komentar, možda niste ni videli…

Da li je NEKO slučajno primetio jednu malu promenu…??? Igra izgleda DOSTA VIŠE mature nego prethodni delovi? Mnogo više izgleda kao pravi zreli Sci-Fi nego kao nešto što je halo 1-2-3-odst-reach izgledao… Nema više cartoonish karaktera i dreštavih boja, nekako je sve umereno a grafika je kristalno jasna bez bloom-a i ostalih gluposti. Modeli oružja su smooth i odlično modelirana kao i sami modeli svega šta se vidi u ovom demou, jednostavno JAKO VELIKI napredak od svega do sada…

Nemojte da kažete da niko ovo nije primetio :s…?

Odgledao sam večeras novi game walkthrough na gamespot-u i baš je lik stajao da se razgleda okoliš, pričao o svemu i svačemu, i jako se razlikuje od klasičnoh Halo-a… Po meni je sada još bolje, jer dodaje tu notu koja je Halo-u uvek ali UVEK nedostajala i zbog nedostatka iste su ostali hejtovali ovaj serijal.

Po mom mišljenju, jako lep početak nove trilogije.

Da da primetio sam,boje nisu vise onako pastelne i okolis nije toliko saren bas deluje ozbiljno a osvetljenje i senke su im pun pogodak sve u svemu mnogo dobro izgleda,jedino sto moze ovde da bude lose je prica jer mogu nesto zesce da se izlupetaju ali nadam se da nisu.

Kako nema “cartoonish karaktera” , pa kad zumira na pocetku igre na prve neprijatelje…pa ono je smesno…cak me i drugar pita pa sta je ovo, crtani film, kakvi su to protivnici? Ne vidim nikakav ozbiljni napredak u samoj igri.Pa ako je dzungla i ima samo jedan put kroz nju…kakva je to dzungla.Mogli su da stave open gameplay bar malo.FPS kao FPS, oruzje u ruke i pravolinijski udri po neprijatelju…Sta je tu ozbiljno sto one dzukele prkosezakonu gravitacije po drvecu, protivnik koji se teleportuje da bi usao u close combat pa onda bezi nazad…nista tu nema novo da bi moglo da se kaze wow…sve vec vidjeno.Jedini plus koliko sam mogao da zakljucim je da je poradjeno na fizici i tezini lika i oruzija, sto izgleda da ne vazi za dukele sa drveca…

Jel si ti nekada igrao neki Halo…kako to mislis "mogli su da stave open gameplay bar malo"pa svaki halo osim ODST-a ga je imao pa ce imati i ovaj sigurno ovo je samo mali deo i to u nekum kanjonu u dzungli.

A sto se tice protivnika ne znam sta ti je smesno kako izgledaju jel ti znas kako u “stvarnosti” izgledaju Alien-i mozda bas tako izgledaju to je umetnicka sloboda i meni se svidja kako izgleda a definitivno je veliki nadredak u odnosu na prosle delove ne toliko po dizajnu,koji mi nikada i nije bio problem, nego pre svega po paleti boja koje su koriscene dakle nema vise onih drecavih roze,ljubicaste i slicno

A “dzukela” koje prkose gravitaciji i ovi sto se teleportuju…pa to je science fiction ne znam sta ti tu smeta isto tako ja mogu da kazem “aaa vidi ove u Star Wars-u imaju svetlece maceve pa to ne postoji i bas je detinjasto”.

Edit:A misljenje tvog druga koji ne zna sta je Grunt - Unggoy (Latin, Monachus frigus, meaning “cold monk”) mi je potpuno nebitno jer mi govori da je prvi put cuo za halo pre 2 dana jer bi ga u svakom drugom slucaju prepoznao.

Odigrao i zavrsio Halo 2 i 3.Nisam kometarisao NJIHOV open gameplay vec ovde ima JEDNU partizansku stazu u celoj dzungli samo jos fali da stave flurescentnu liniju za ne daj Boze da se “izgubis”.
Sto se protivnika komentarisao sam “cartoonish karaktere”…ako ovo nisu cartoonish…
Sto se tice dzukela ne znam sta je tu dobro kao swarm krecu niz drvece i…nista eto najezda pasa…
Sto se tice “onog sto se teleportuje” cisto show off…da pokazu engine i grafiku…jaci je od tebe u close combat ali ajde da se skloni malo kad te obori da ti se regenerise malo energija.AI sam kometarisao kad vec moram da ti pojednostavim ne dizajn neprijatelja.A za cartoonish karatere da i dalje su cartoonish tu je naglasak na to da ih ima i dalje a ne kakvi su.Naravno da ne postoje pa moze da ih izmisljaju kakve hoce.To sto su zamenili paletu boja pa super blago tebi kad ti na osnovu toga cenis igru…Moji kometari su upuceni kao zamerke jer mi nije vise dovoljno novo oruzije, 2 nova neprijatelja i 2 mape kao i nova paleta boja da bih se zadovoljio sa igrom…

Meni je ovo u odnosu na Halo 3 kao da gledam igru sa druge generacije konzola toliko mi se razlikuje ali izgleda da ne gledamo iste stvari,paletu boja sam naveo kao nesto sto svako prvo uocava jer sam to prvo video da nema onog silnog sarenila jednostavno igra izgleda vise mature to jeste mala promena ali sa velikim posledicama na izgled igre a u sklopu sa ovim novim osvetljenjem izgleda mnogo mocno i nije ni za poredjenje sa proslim delovima,barem graficki za ostalo cemo vidimo jos se malo zna.

Jeste da ima jedna staza ali ovo je jedan trailer ne mozes na osnovu njega da kazes da ce potpuno odustati od svega sto su dosada radili i napraviti potpuno linearan FPS ala CoD.U svakom Halo-u i skoro svakom drugom open fps-u imas delove kada pratis jednu stazu i kada si u nekim zatvorenim prostorijama jer bi bilo krajnje dosadno da je suprotno.

E vidis tu je i problem - druga generacija konzola.Halo 4 izlazi na drugoj generaciji konzola pa shodno tome i treba da ima takav napredak u igri.Do sada po ovome grafika i show off.To sto ce da mi malo leti lisce u scenama , vetar , nijanse, odsjaji itd to se sve podrazumeva ali ako su zbog toga pravili novu generaciju konzola …dzaba.Vreme je da se pozabave fizikom, realisticnoscu a ponajvise inovacijama i kreativnoscu…bar ja tako mislim.

Cekaj ne razumem sta hoces da kazes,Halo 4 izlazi samo za xbox 360 i ovo je gameplay sa njega jer je relase date novembar 6. 2012 tako da ce tesko biti za sledeci box ako si to hteo da kazes.

@Nostormo:

A u kojoj igri imas realnost? Zato se i zovu igre, pa i fifa, pes i dirt su “simulacije” pa ni tamo nemas sve realno, a inovacija i kreativnost? Da ti imas serijal koji donosi tolko para, i ima takav kultni status, ni ti ne bi menjao nista, samo dodao neke sitnice, da ne bude da nisi nista radio tolko vremena, jer, budimo realni, igre nastaju da bi se kupile pare :slight_smile:

E jbg…kucam na poslu i u poslu pa sam se i pogresno izrazio i napisao…Pa iz konzola najvise izvlace pred kraj njihovog veka/pred izlazak nove generacije.Do sada su valjda ovladali tehnikama da izvuku i vise iz konzola nego do sada pa mislim da su mogli da se pozabave vise i sa drugim aspektima sem teranja grafike jer mislim da bi im promene na poljima koje sam naveo donele vise nego ono na sta se fokusiraju.Za core igrace na koje oni i ciljaju ovo ce biti booom ali mislim da su ili mogli da se bave promenama ili da cekaju next gen konzolu pa mi vecina sto se radi danas izgleda vise kao muzenje para dok samo par developera pokusava da unapredi igre…Ako se vama svidja samo napred, cepajte.Samo sam izneo mislje da fali novih stvari mnogo vise…

Ok, shvatam sta hoces da kazes, ali kompanije koje imaju veze sa MS bolje da ne pokusavaju nista novo, jer cim oni pokusaju nesto novo, oni ubacuju mahom novine vezane za kinect, retko kad nesto zaista korisno, tako da, za ovu generaciju, bolje da ne pokusavaju nista novo, nego da dodaju neku glupost i upropaste uzitak igracima koji igraju od pocetka HALO

Ne kontam oko čega ste se zakačili. Halo je Halo i 343i nisu napravili radikalan zaokret, nego samo dodali svoj touch svemu. Uveli su nove protivnike i o njima za sada znamo da nisu organske prirode i da su tvorevina negostoljubivog AI. I pobogu, u pitanju je SF, što se mene tiče može i puding da ih napadne, ako ga “opravdaju” u samoj priči zašto je agresivan. Who cares? Upalite ArmA igru i trpite zakone fizike. Na kraju krajeva, ovo je samo 7-8 minuta igre.

Što se same igre tiče, ovo što je prikazano je po meni, pored Watch Dogs, jedan od highlight-ova E3a. Produkcija vrca na sve strane, od live action introa preko spuštanja na planetu i uključivanje Master Chiefa u fight.

Pre svega, animacija. Sitni detalji na i u svakom koraku koji karakteri prave a modeliranost karaktera na vrlo vrlo visokom nivou. Zatim osvetljenje… to je wow. Sitne reflekcije koje osvtljavaju oružje i vizir su samo mali detalji koji prikazuju do kog su se nivoa developeri upuštali. Ono što se često propušta jeste maestralna muzika i zvuk. Atmosferičnost okrenuta na 11. U kombinaciji sa art stilom, ovo je Halo i po, samo u drugim rukama ali i dalje u svom jezgru nosi ono što fanovi vole.

Snimci multiplayera upućuju da je sam gameplay na pragu Halo 3 i Reach igara i drago mi je da nije pošao putem CoD/Battlefield šablona. Posebna priča su tek uvezanost single player kampanje, co-op episodic sadržaja (svake nedelje nova misija!) i multiplejer modula.

Mislim da će ova igra biti kruna Xbox 360 konzole i pečat onoga što je moguće uraditi.

Ok tvoj stav ja cu igru igrati sigurno a tebe necu ubedjivati jer sa obzirom da nisam ja radio na igri nemam nista od toga,ali posto vecina nas ovde ipak koristi pirate mislim da svaku igru treba makar probati jer definitivno svaka vredi 100 dinara da su u pitanju originali pa da shvatim da neko debelo razmisli sta ce kupiti ali ovako nevidim neku potrebu za tim.

Edit:@robotnjik upravo tako ja to objasnjavam svo vreme ali sam se zapitao da li ja to jedini vidim ili je igra ista kao one ranije ali dobro sad mi je lakse :slight_smile:

Halo serijal blista na svim poljima, posebno na polju atmosfericnosti, koja u mojoj glavi zauzima mjesto broj 1 kada je neka igra u pitanju. Odmah poslije toga gamepley, a toga ima na pretek. Da je u pitanju neka druga igra, mozda bi mi smetao nedostatak novih ideja, ali Halo serijala mi nikad nije dosta. Vec sam rekao ranije u diskusiji za Batman AC, ja cu biti zadovoljan i sa igrom koja ce da bude prikriveni DLC-ista igra, samo nove misije i novi sati igre, a oni ce to u najmanju ruku da obezbjede. Da li je moguce sta reci na osnovu 7 min trailera i gameplaya-tesko. Ali ko je fan serijala, taj graficke novine dozivljava sa odobravanjem, dobijas jos ljepse upakovanu omiljenu igru.
A sto se tice samo dizajna igre, protivnika i sl., Halo mi lezi, tako da nemam zamjerku

PS.Samo jedna stvar, malo me sramota reci, ali da li ovakav Halo smeka na N.O.V.A.? Ono, kopirajmo nasu kopiju :smiley:

Ja sam samo izneo zapazanja i zamerke :slight_smile: ne kacim se , niti me zanima.
Na realnost u igrama mislio sam jer treba da postoji u velikom delu jer daje utisak da je stvarno.Samim tim i bolji je ugodjaj.
Na inovacije kad kazem da su neophodne, verovatno se predugo i previse :slight_smile: igram, smuci se ako ih nema.Samo kazem da treba da se ide u unapredjenje gameplay-a i bitnijih stvari od grafike.

@robotnjik
Live action je bilo u Wing Commander serijalu koliko hoces i uzivanje, ali na kraju to je samo upotpunjavalo igru a nije je cinilo boljom.
Uzgred u Dark Souls-u me napadaju i PECURKE :slight_smile: pa mi ne smeta bas toliko kakav je protivnik.

@gospodin covek
Halo 4 izgleda bruka, jos ako ima atmosferu extra i naravno da cu probati ali bi voleo da ima i nesto vise al ajde da sacekamo, ja cu mu sigurno dati sansu.

@iKaran
slazem se ako si fan igraces ako nisi neces.Ja sam negde izmedju nit mi smrdi nit mirise pa se zato bunim jer nisam neki fan a hteo bi sto je moguce bolju igru da bi svi profitirali.

!!!