DVI-HDMI konekcija X-Box-a sa monitorom - problem sa EDID-om

Pokusao sam da povezem X-box 360 preko HDMI-DVI kabla na monitor i kada sam podesavao rezoluciju slucajno sam promenio EDID setting i ekran se zacrneo. Ne postoji nacin da ga ponovo vratim u zivot i nije mi jasno sta se desava?! Ekran je i dalje crn koliko god puta resetovao konzolu i vadio/vracao kablove. Inace, preko VGA konekcije radi normalno. Molim za pomoc ako je neko imao slican problem.

probaj konzolu nakaciti na neki lcd/plazma tv pa vidi kako se tamo ponasa pa pokusaj u opcijama da vratis na vrabricko podesavanje.

ako nista drugo ne pomogne pokusaj sa ovim prvo!

Reset Xbox 360 video settings
While the Xbox 360 is starting up, hold Y and Right trigger. This will cause the system to reboot and reset the video settings.

pobrini se da ti sve bude prikaceno na monitor kada ovo budes radio, ovo bi trebalo da ti 100% pomogne ali opet ko zna?

a ako ni to neuspe e onda ne znam sta da ti kazem osim sjebo si nesto debelo. aj pa javi kako je proslo dali je ovo nesto pomoglo ili nije?

srecno i dobro dosao na forum.

Hvala! Pokusacu, samo da nadjem negde plazma tv! :slight_smile: Javljam da li sam uspeo. Inace, nisam jedini ko je imao ovaj problem jer sam na guglu nasao jos nekoliko pitanja u vezi ovog problema i vecina odgovora sastojala se u editovanju tog nekog EDID koda uglavnom preko herdverskog uredjaja za to, koji tesko da ovde mogu da nadjem. A nisam programer tako da su mi ti kodovi spansko selo.:slight_smile:

samo ti prvo pokusaj ovo sto sam ti reko! nakaci sve kablove kako su bili na monitor, upali konzolu i uradi ovo po paljenju konzole.

While the Xbox 360 is starting up, hold Y and Right trigger. This will cause the system to reboot and reset the video settings.

prvo to pokusaj pa ako to neuspe onda neznam sta da ti kazem.