DVD rezac nece da reze

Kupio sam laptop pocetkom godine, dvd hoce da nareze ali nece da ga procita (nevezano za igrice), takodje nece ni na drugim racunarima. Narezivao preko imageburn, nero…Diskove koji rade na drugim racunarima neke procita, a ako ih procita onda nece da kopira…

Probaj da ocistis laser alkoholom. Stavi na stapic za usi i tako trljaj na laser,onda ga obrisi drugom stranom stapica koja je suva.

GT-I9100 2

@danijel82 Na kojoj brzini rezes? Ukloliko ti je na max, smanji na 16x (obican DVD, CD), moze da pomogne.
A igre za kutiju, standardno rezi brzinom 2.4x (mozes i 4x ali ja koristim 2.4x).

Sve rezem na 4x, sada sam proverio da narezani disk nece da cita ni na drugim racunarima, prijavljuje ga kao prazan i trazi mi da ga formatiram.
Zvao sam servis, kazu mi da je ili do softvera ili da laser treba da se ocisti… Mada posto do sada nisam narezivao, pretpostavljam da ima fabricku gresku ili kvar.

Onda je definitivno do toga sto su ti rekli. Probaj da prvo update-ujes softver u IMGBurn-u, da bi proverio da li je do softvera i da bi uradio sve sto mozes, sa tvoje strane. Obelezio sam ti na slici gde se to radi.


Probaj da ga ocistis kao sto sam ti relao,meni to svaki put upali…

GT-I9100 2

Pa probaj ocistiti, ako ne kupi novi, nije ti to neka velika investicija.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Ocistio sam, cita diskove ali samo ove koje i ranije mogao ( stim sto sada cita iz prve i bez problema). Nakon toga sam ponovo narezao preo imageburna i nece.
Kada odem na firware update (firmwarehq) nista ne dobijam, moje verzije nema (HL-DT-ST DVDRAM GT32N 1.00), jedino ima GT30N

Rezime, hoce da cita (ranije narezane i na drugim racunarima), ali nece da reze.

Ne mogu sada da ga saljem u servis, jer cu se mozda seliti, zato i trazim savete:)

Au, to je cudno. Koji ti je operativni sistem?Win 7 x64 ili Win 7 x32?

Win 7 64bit, sada sam naleteo na netu da mozda update za win pravi probleme…

I ja sam isto, zato te i pitam. Ovo je link na koji sam naleteo: https://forum.cdburnerxp.se/topic/7228-hl-dt-st-dvdram-gt30n/

E ovako, postupio sam po ovom forumu (izbrisao lower filters, jer je samo njih bilo), kada ubacim prazan disk, javlja mi da je prazan a zatim mi trazi da ga formatiram. Nakon narezivanja ista prica, nema autorun, kada idem na rom pise da nema nista i narezuje dva prstena na disku.

ako nareze prazan disk, koji nije citljiv na drugom racunaru onda definitivno DVD RW nije dobar, vidjao sam slicne rezace i problem je u la****…

narezao sam preko windovsa, copy - paste na praznom disku film i gle cuda, radi!!!

Ali kako onda narezati iso?

imas tutorijal na forumu, pogledaj malo kako se reze sa IMGburn-om

Nece!!! Napisao sam sve gore.

Ako si narezao DVD i probao opet pa nece definitivno je DVD laser. Moze da se desi da CD mozes da narezes i da citas, jer ima dva zasebna lasera u rezacu.

From IP4

Da li si resio problem ?